Strona 8 z 15 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 71 do 80 z 144

Temat: Domykanie szyb z pilota i opis instalacji

  1. #71
    King's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    zachodnio-pomorskie
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.8T CDAA
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    22 razy

    Domyślny

    Tomku mam ten kabel przecięty i jak złącze jeden koniec kabla z drugą końcówką kabla która jest wpięta w kostkę to właśnie się dzieją takie cuda.
    Dodano:
    co i z czym teraz połączyć... przewód wchodzący w pin nr 9 na kostce A ucięty. połączenie go skutkuje tym co opisałem wcześniej, mam jeszcze przecięty kabel żółto-czerwony. wiec co z czym teraz najlepiej połączyć aby szyby się domykały i opuszczały z kluczyka?
    Dodano:
    a jak można sprawdzić "na krótko" czy szyby w ogóle się domykają z kluczyka ?
    Ostatnio edytowany przez King - 12-02-11 o 15:21 Powód: Automatyczne łączenie postów
    Vorsprung durch Technik

  2. #72
    LeoRulez's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez King Pokaż post
    Ty!!Mądrala a moze bys przeczytal o czym tutaj rozmawiamy??
    Koledze chodzi o wpiecie sie w pompke centralnego bo tam ma swoj sterownik a Ty podajesz linki do tematow o wpieciu sie pod kolumne z alarmem.Gdyby to bylo problemem to sam bym go tam odeslal bo w tamtych tematach tez informowalem co i jak. Bez urazy ale swoje aspiracje moderatorskie troszke zhamuj.
    Nie mam takich aspiracji bo to forum ma odpowiednich moderatorow.
    A czym sie rozni kolumna alarmu od pompki centralnego jak to ten sam modul?
    I czy to alarm czy modul centralnego to przewody sa te same tylko jedne maja kostke z przodu a drugie zakonczenie z drugiej strony w tylnym boczku.
    Debatujecie kolejna strone na banalny temat ktory byl walkowany wzdluz i wszerz a dalej padaja pytania na ktore padaly niepojedyncze odpowiedzi.
    __________________________________________________ _______________________
    a3 1.6 AKL=>a3 1.9 AHF=>a8 6.0 AZC=>Logan 1.6 K7M=>Clio 16v F7R=>Berlingo 1.6 HDi

  3. #73
    King's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    zachodnio-pomorskie
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.8T CDAA
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    22 razy

    Domyślny

    LeoRulez jak jesteś tak wielce przekonany że padły odp to daj rozwiązanie mojemu problemowi hm ? zobaczymy czy Ci się uda ;] Tomek przynajmniej konkrety pisze jakies i próbuje mi to w sposób bardzo sensowy wytłumaczyć. za co mu dziękuję.
    Vorsprung durch Technik

  4. #74
    Mateusz0903's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 APG

    Domyślny

    xD ja jak otwieram samochód to szyby idą w dół jakiś elektronik podpinał alarm

  5. #75
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Panowie prosze bez zlosliwosci to na pewno nie rozwiaze problemu
    Who I am? I am a the Champion.

  6. #76
    tomekAGU's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    pNERA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    28 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez LeoRulez Pokaż post
    A czym sie rozni kolumna alarmu od pompki centralnego jak to ten sam modul?
    Rozni sie miejscem ulokowania sterownika alarmu i potrzeba lub nie, przeciagania przewodow przez cale auto.To ze przewody sa takie same wiesz Ty bo ja takiej wiedzy niemam.I w zadnym z tematow podlinkowanych przez Ciebie takiej informacji niema.Moze jest moze niema.Kolega kamil17932 ma podpiety serownik bezposredni przy pompce kolega King z tego co sie orientuje tez choc pewnosci niemam.Sprawa u kamila wyglada tak ze kluczykiem przytrzymanym w pozycji zamknij, szyby sie nie domykaja, Wiec popiecie czy pod kolumne czy przy pompce w przewod ktory zamyka central nic nie da wiec kombinujemy domykac szyby i dach w inny sposob.Mam nadzieje ze juz wiesz o czym sie toczy ten temat.
    Cytuj Oryginalnie napisane przez LeoRulez Pokaż post
    Debatujecie kolejna strone na banalny temat
    jesli temat jest banalny to zamiast pisac juz dwa posty o niczym wystarczylo napisac jednego z rozwiazaniem.Bez urazy Leo nie atakuje ale sprawa wyglada nieco inaczej niz myslisz

    Co do Twojego pytania kolego King Jesli masz przeciety przewod w kostce A pin 9 i jesli laczysz go tak jak powinien byc oryginalnie i dzieja sie takie szopki to raczej sam sie z tym nie uporasz.Ktos mozliwe ze zamontowal Ci jakies ustrojstwo i prawdopodobnie swiadomie przecial przewod z pinu 9 bo wykorzystal go do czegos innego albo niewiem,jesli Cie dobrze zrozumialem. Moze dal bys rade wrzucic fote jak wyglada polaczenie sterownika alarmu przy pompce wraz ze wszystkimi przewodami jakie wychodza z niego i gdzie sa wpiete przy pompce to moze bym to rozgryzl ale korespondencyjnie jest trudno. Mozliwe ze niewiesz o wszystkich urzadzeniach jakie sa zalozone w aucie.Moze jest to jakies odciecie zaplonu.Spekuluje.
    Generalnie w serii jesli nic niebylo by dlubane to wystarcza przytrzymanie kluczyka w pozycji zamknij, ewentualnie podanie masy z karoserii na przewod brazowy z czerwonym paskiem znajdujacy sie w gornej kostce za podstopnica, lub [jesli LeoRulez jest pewien, ze te same przewody sa przy pompce(ja tego nie sprawdzalem i pewny nie jestem), to rowniez przy niej].Przewod zolto czerwony gdzie jest wpiety??
    Zagadaj na gg to sprobuje pomoc a rozwiazanie problemu jesli sie uda wrzucisz tutaj dla potomnych. Pozdro. Pamietaj o fotach


    Cytuj Oryginalnie napisane przez Mateusz0903 Pokaż post
    ja jak otwieram samochód to szyby idą w dół jakiś elektronik podpinał alarm
    problemem jest zbyt dlugi sygnal otwarcia.Sterowniki dokladane maja mozliwosc zmiany czasu zworka na ogol wystarcza czas 0.5sek a 1.5 sek powoduje uchylanie szyb roznice czasu wystepuja by centralke mozna bylo zastosowac w centralnych pneumatycznych gdzie czas powinien byc nieco dluzszy choc nie zawsze i elektrycznych gdzie wystarczy 0.5sek
    Ostatnio edytowany przez tomekAGU - 14-02-11 o 19:19
    Prawdziwych przyjaciol na palcach reki zlicze, oni gdy odejde, zapala na grobie znicze
    _____________________________
    Don't drink and drive, just smoke and fly


  7. #77
    LeoRulez's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    tomekAGU ale sprawa jest na tyle blaha, ze jak poda sygnal na pin w kostce przy progu to bedzie wiedzial, czy posiada modul komfortu ktory dziala i czy jest sens szukac tego przy pompce w bagazniku. Bo to, ze zamek w drzwiach nie domyka kluczykiem nie swiadczy jeszcze o braku czy uszkodzeniu domykania szybek.
    Po mojemu od spiecia tego na krotko nalezy zaczac.
    __________________________________________________ _______________________
    a3 1.6 AKL=>a3 1.9 AHF=>a8 6.0 AZC=>Logan 1.6 K7M=>Clio 16v F7R=>Berlingo 1.6 HDi

  8. #78
    kamil17932's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krakow
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez LeoRulez Pokaż post
    tomekAGU ale sprawa jest na tyle blaha, ze jak poda sygnal na pin w kostce przy progu to bedzie wiedzial, czy posiada modul komfortu ktory dziala i czy jest sens szukac tego przy pompce w bagazniku. Bo to, ze zamek w drzwiach nie domyka kluczykiem nie swiadczy jeszcze o braku czy uszkodzeniu domykania szybek.
    Po mojemu od spiecia tego na krotko nalezy zaczac.
    kolego a w mojim problemie jak sie wypowiesz ? u mnie z kluczyka szyby dzialaja a chce ustawic na pilota tez. ale mam nieorginalny modul mt150 podpiety pod pompke ktora nie obsuguje pilota! i teraz pytanie gdzie podlaczyc kabel zeby szyby po przytrzrzymaniu guzika sie zamykaly otwieraly!

  9. #79
    tomekAGU's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    pNERA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    28 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez LeoRulez Pokaż post
    tomekAGU ale sprawa jest na tyle blaha, ze jak poda sygnal na pin w kostce przy progu to bedzie wiedzial, czy posiada modul komfortu ktory dziala i czy jest sens szukac tego przy pompce w bagazniku. Bo to, ze zamek w drzwiach nie domyka kluczykiem nie swiadczy jeszcze o braku czy uszkodzeniu domykania szybek.
    Po mojemu od spiecia tego na krotko nalezy zaczac.
    Ale wiecej trzeba grzebac przy podstopnicy niz w bagaju zeby sie tam dostac, to tak gwoli scislosci.
    Nie o tym jednak...


    Kamil Ty mozesz swoj sposob rozwiazac bardzo prosto.Zalezy od Ciebie.
    Mozesz Kupic przekaznik czasowy i jego wpiac miedzy MT a pompke mozesz zrobic prosty uklad sam kupujac przekaznik kondensator i rezystor, mozesz poszukac dluzszej masy w swoim MT aczkolwiek raczej nie znajdziesz chyba ze dluga masa pojawia sie przy przytrzymaniu drugiego przycisku o ktorym pisales ale raczej jej niema. Miernikiem to sprawdzisz.Najprosciej dla Ciebie jest dolozyc przekaznik czasowy.
    Ostatnio edytowany przez tomekAGU - 15-02-11 o 08:21
    Prawdziwych przyjaciol na palcach reki zlicze, oni gdy odejde, zapala na grobie znicze
    _____________________________
    Don't drink and drive, just smoke and fly


  10. #80
    kamil17932's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krakow
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez tomekAGU Pokaż post
    Kamil Ty mozesz swoj sposob rozwiazac bardzo prosto.Zalezy od Ciebie.
    Mozesz Kupic przekaznik czasowy i jego wpiac miedzy MT a pompke mozesz zrobic prosty uklad sam kupujac przekaznik kondensator i rezystor, mozesz poszukac dluzszej masy w swoim MT aczkolwiek raczej nie znajdziesz chyba ze dluga masa pojawia sie przy przytrzymaniu drugiego przycisku o ktorym pisales ale raczej jej niema. Miernikiem to sprawdzisz.Najprosciej dla Ciebie jest dolozyc przekaznik czasowy.
    kolego ale wydaje mi sie ze ja mam ta druga mase , bo wedlug opisu tego mt jest ! i u mnie jest taki motyw ze zamykam normalnie duzym niebieskim guzikem po jednym wcisnieciu! a jak przytrzymam dluzej szary maly to moge nim tez zamykac i otwierac tak jakby ta druga masa byla podpieta do tego samego kabla co perwsza tak mi sie wydaje

Strona 8 z 15 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •