Przebrnąłem przez montaż tempomatu. Jako, że uzyskałem bardzo wiele podpowiedzi od forumowiczów, pozwolę sobie opisać swoje "poczynania" może komuś coś podpowie Moje auto to A3 8P 2008 rok (Rok modelowy 2009).

1. Tak jak było na forum kilka razy napisane - To co pokazuje ETKA a to co siedzi w Aucie to dwie różne sprawy! Ja niestety dowiedziałem się to w momencie, gdy z pewnością że posiadam moduł 8P0953549F rozebrałem auto i moim oczom ukazał się 1K0953549AH (na tym module nie uruchomicie ani tempomatu ani multifunkcji)

2. Auta poliftowe (RM2009) przed 05.2009 muszą mieć moduł 8P0953549F - Przy module 8P0953549K występowały u mnie problemy z ESP i ABS. Nie mogłem zrobić adaptacji, moduł odesłałem, kupiłem 8P0953549F i poszło od ręki.

3. Podczas demontażu musimy wyciągnąć lewą kostkę, jak pisał komono siedzi ona cięzko. Próbowałem jak w instrukcji wepchnąć czerwony plastik, jednak zauważyłem że coś niegra. Okazało się, że czerwony plastik trzeba pociągnąć, on lekko się wysunie , a następnie pojawi się czarny "dzyndzel" którego trzeba wcisnąć i kostka wychodzi łatwo.

4. Po złożeniu wszystkiego, na nowym module od razu zadziałała mi multifunkcja, tempomat ani drgnął. Zacząłem od kodowania. Samo 11463 nie pomogło, musiałem wejść w 16 - Koło kierownicy i tam zrobić kodowanie. Wyglądało to u mnie inaczej niż w pierwszym poście, najpierw klikałem przycisk z napisem "Security ...", wklepałem ten kod i wszedłem w "Basic ..." (pisze nazwy z pamięci, ale na pewno traficie) i musiałem zmienić przedostatnią cyferkę z 1 na 4. Następnie zrobiłem adaptację czujnika.

Mam nadzieję, że komuś pomogą wskazówki