Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokazane rezultaty 21 do 23 z 23

Temat: Montaż tempomatu A3 8P

  1. #21
    Cortex's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    24 razy

    Domyślny

    Przebrnąłem przez montaż tempomatu. Jako, że uzyskałem bardzo wiele podpowiedzi od forumowiczów, pozwolę sobie opisać swoje "poczynania" może komuś coś podpowie Moje auto to A3 8P 2008 rok (Rok modelowy 2009).

    1. Tak jak było na forum kilka razy napisane - To co pokazuje ETKA a to co siedzi w Aucie to dwie różne sprawy! Ja niestety dowiedziałem się to w momencie, gdy z pewnością że posiadam moduł 8P0953549F rozebrałem auto i moim oczom ukazał się 1K0953549AH (na tym module nie uruchomicie ani tempomatu ani multifunkcji)

    2. Auta poliftowe (RM2009) przed 05.2009 muszą mieć moduł 8P0953549F - Przy module 8P0953549K występowały u mnie problemy z ESP i ABS. Nie mogłem zrobić adaptacji, moduł odesłałem, kupiłem 8P0953549F i poszło od ręki.

    3. Podczas demontażu musimy wyciągnąć lewą kostkę, jak pisał komono siedzi ona cięzko. Próbowałem jak w instrukcji wepchnąć czerwony plastik, jednak zauważyłem że coś niegra. Okazało się, że czerwony plastik trzeba pociągnąć, on lekko się wysunie , a następnie pojawi się czarny "dzyndzel" którego trzeba wcisnąć i kostka wychodzi łatwo.

    4. Po złożeniu wszystkiego, na nowym module od razu zadziałała mi multifunkcja, tempomat ani drgnął. Zacząłem od kodowania. Samo 11463 nie pomogło, musiałem wejść w 16 - Koło kierownicy i tam zrobić kodowanie. Wyglądało to u mnie inaczej niż w pierwszym poście, najpierw klikałem przycisk z napisem "Security ...", wklepałem ten kod i wszedłem w "Basic ..." (pisze nazwy z pamięci, ale na pewno traficie) i musiałem zmienić przedostatnią cyferkę z 1 na 4. Następnie zrobiłem adaptację czujnika.

    Mam nadzieję, że komuś pomogą wskazówki

  2. #22

    Data dołączenia
    Jun 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    KATOWICE
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.4T CAXC

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Cortex Pokaż post
    rozebrałem auto i moim oczom ukazał się 1K0953549AH (na tym module nie uruchomicie ani tempomatu ani multifunkcji)
    Witam, odniosę się to słów Cortexa z cytatu powyżej. Otóż w dniu dzisiejszym zakładałem manetkę tempomatu do modułu z końcówką AH i nieprawdą jest że nie można na tym module uruchomić tempomatu i mulitfunkcji.

    W kodowaniu jest zarówno możliwość wyboru tempomatu i multifunkcji (nawet z obsługą telefonu bluetooth). Dla potwierdzenia moich słów dodam że dodanie manetki tempomatu i kodowanie na module AH zakończyło się pełnym sukcesem, tempomat działa jak ta lala...
    Co prawda multifunkcji jeszcze nie zakładałem (nie ma jej od nowości) ale to tylko kwestia czasu i myślę, że również wszyskto będzie działać bezbłędnie.

  3. #23

    Data dołączenia
    Dec 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BDB

    Domyślny

    Dzień Dobry

    Zdaję sobie sprawę, że jestem tu świeży i odkopuję temat, ale myślę że to dla potomnych...
    Jestem świeżo (dosłownie godzinę temu) po montażu tempomatu wraz z kierownicą multifunkcyjną.
    Nigdzie nie udało mi się znaleźć więcej informacji na temat "niebieskiej wtyczki na podszybiu" (poza tymi od plbartek89 z tego tematu), do której należy doprowadzić przewód dlatego postanowiłem podzielić się z Wami trochę większą ilością informacji.

    1. Ustawiamy wycieraczki w "połowie" swojej drogi (po co -> o tym później)
    2. Otwieramy maskę
    3. Demontujemy wycieraczki w tej pozycji
    4. Zdejmujemy plastikową osłonę podszybia
    5. Odkręcamy mechanizm wycieraczek. Dzięki ustawieniu wycieraczek w połowie drogi mamy możliwość jego bezproblemowego wyjęcia.
    6. Odkręcamy trzy śruby od osłony i docieramy do widoku z załącznika.
    https://photos.app.goo.gl/b1ZNwcenqgTragZ8A

    Można powiedzieć, że w tej sytuacji jeden z przewodów wychodzi z wtyczki ale nie dociera do gniazda... -> Pin 4. Łączymy go z 13 z wtyczki wchodzącej do sterownika pod kolumną kierowniczą. Tej wtyczki która tak ciężko schodzi. Zwróćcie uwagę jak elegancko wyjeżdża z niej "listwa zaciskowa".

    Lutujemy/Zarabiamy z obu stron przewody i po strachu.

    Cała akcja z błądzeniem w poszukiwaniu dojścia do podszybia + lutowanie itd. u mnie trwała 2h.

    I jeszcze jedna sprawa. Wymieniłem również taśmę od ESP i pojawił się problem ze wspomaganiem. Po adaptacji czujnika nadal nie działało... U mnie pomogła jazda na wprost, później maksymalnie w lewo, kawałek jazdy, maksymalnie w prawo i kawałek jazdy.

    W razie problemów u kogoś z okolic Poznania, daj znać. Może na coś się nadam...

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •