Pokazane rezultaty 1 do 3 z 3

Temat: prośba o ocene logów synchro wałka rozrządu po wymnianie paska,

  1. #1
    inhoss's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    48 razy
    Podziękował
    40 razy

    Domyślny prośba o ocene logów synchro wałka rozrządu po wymnianie paska,

    Witam, dzisiaj jestem świeżo po wymianie rozrządu w moim ASZ i mam pewne zastrzeżenia co do wymiany, ale nie wiem czy się mylę więc proszę o poradę, otóż podłaczyłem przed chwilką vaga aby sprawdzić w kanale 04 synchro wałka rozrządu, logi wyglądają tak:

    Grupy: 004 - http://vaglog.rtnet.pl/inhoss_33720.html
    Grupy: 004 - http://vaglog.rtnet.pl/inhoss_33721.html

    na jałowych obrotach wskazania trzymają się raz 0.6 czasem 1.1 i czasem się trzyma na równym 0, z tego co wiem powinno być cały czas zero, przed wymianą na jałowym ciągle w tym kanale miałem zero a jak przygazowałem to czasem wskoczyło na 0.6, może mi źle założyli pasek? według mojej oceny on jest za słabo naciągnięty i może dlatego tak skaczą, druga sprawa to z okolicy rozrządu słychać dziwny dźwięk nie zbyt głośny typu jakby coś się ocierało, szumiało coś takiego, mam pewne obawy co do jakości założenia bo zaraz po wyjechaniu od niech po 100 metrach wysadziło mi wąż od intercollrera, mechanik źle opaskę założył i musiał poprawiać, zabuliłem 300 zł za robociznę, częsci miałem swoje, pasek conti i rzeszta runvile razem z napinaczem hydraulicznym, paskiem wielorowkowym napinaczem alternatora, proszę o pomoc nie wiem czy jechać i ich opier.... czy jest wszystko dobrze

  2. #2

    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Inowrocław
    Auto
    seat
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    na synchro nie powinno być więcej różnicy jak o,5 stopnia. jak maja vaga to nich ci ustawia wałek na +1.
    Chip-tuning - Inowrocław - edc 15/16/17 brk-tuning.pl
    Hamownia obciążeniowa
    Fap off

  3. #3
    inhoss's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    48 razy
    Podziękował
    40 razy

    Domyślny

    czemu na +1? a nie na 0? jeśli na + będzie to zapłon będzie przyspieszony? sprawdzałem przed chwila i pasek jest sztywno naciągnięty zdjąłem pokrywe rozrzadu, ciekawe czemu tak skacza te wartości,

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •