Strona 14 z 14 PierwszyPierwszy ... 4121314
Pokazane rezultaty 131 do 137 z 137

Temat: Wymiana filtrów, oleju itd.

  1. #131

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Sącz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    38 razy

    Domyślny

    Pozwole sobie zacytowac Ciebie samego: "W sumie masz rację bo niepotrzebnie rozwodzę się nad tym jakby to było nie wiadomo co."

  2. #132
    acidmaciek's Avatar
    Data dołączenia
    May 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok/Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.8T CDAA
    Podziękował
    2 razy

    Question Serwis pozakupowy - 1.8 TFSI, 2009, manual, quattro, 102tys km, 5d

    Cześć, niedawno zmieniłem auto na a3 8p polift z 2009r w manualu, 1.8TFSI, przebieg 102tys km z quattro.
    Z racji że nie znam tego auta tak dobrze, zwracam się do osób bardziej doświadczonych z pytaniem co należy zmienić/sprawdzić świeżo po zakupie?
    Wiem na pewno, że:
    • świece,
    • przewody zapłonowe,
    • olej (1. jaki polecacie do tego silnika z tym przebiegiem?),
    • filtr oleju,
    • filtr powietrza,
    • filtr kabinowy,
    • filtr paliwa,
    • klocki i tarcze są okej to nie ruszam,
    • płyn hamulcowy,
    • płyn chłodzący,
    • rozrząd z pompą wody(2. czy tu cały rozrząd bez sprawdzania należy wymienić czy jest możliwość jakiegoś sprawdzenia jego stanu i wymienia się jakieś elementy?)

    Z góry bardzo dziękuje za pomoc

  3. #133
    Fulcrum's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cześć,
    Jako że zakupiłem auto to dołączę się do pytań jaki olej polecacie do CDLA?
    Na start zamawiam w aso popychacz hpfp (06D109309C) - ktos kojarzy jaki nr ma uszczelka do tego?
    Czy coś warto wymienić specyficznego w CDLA po zakupie? pomijam oczywiscie klasycznie jakieś filtry czy oleje

  4. #134

    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Fulcrum Pokaż post
    Cześć,
    Jako że zakupiłem auto to dołączę się do pytań jaki olej polecacie do CDLA?
    Na start zamawiam w aso popychacz hpfp (06D109309C) - ktos kojarzy jaki nr ma uszczelka do tego?
    Czy coś warto wymienić specyficznego w CDLA po zakupie? pomijam oczywiscie klasycznie jakieś filtry czy oleje
    Cześć,
    jako że od ponad 2 lat użytkuję S3 z tym silnikiem, pozwolę sobie odpowiedzieć. Aktualnie mam zalany Millers Oil EE Longlife 5W40, z którego jestem zadowolony, ale nie ma go już w ofercie. Za tydzień mam zaplanowany serwis olejowy i wleję Millersa EE Performance 5W40. Wcześniej jeździłem na Liqui Moly Synthoil High Tech 5W40, ale pomimo jego wysokiej ceny, nie byłem zadowolony. Zużycie oleju wynosiło ok. 1l na 3000 km, natomiast na Millersie jest to ok. 1l na 4500km. Dodatkowo, na Liqui jakby silnik pracował głośniej na wolnych obrotach, słuchając z zewnątrz. Na plus dla Liqui było tylko minimalnie mniejsze średnie spalanie - o ok. 0,2l na 100km.
    Co do pozostałych spraw eksploatacyjnych, to w pieszym roku musiałem naprawić Haldex - elektrozawór się zatarł. Było to spowodowane wcześniejszym nieprawidłowym serwisem - wymienili olej, ale nie wymienili filtru, więc polecam się na tym skupić co 50 000 km lub 3 lata. Trzeba wybrać serwis, który na pewno się na tym zna.
    Zapisy w serwis planie oryginalnej książki serwisowej należy traktować z przymrożeniem oka, moim zdaniem. Czynności powinno wykonywać nawet 2x częściej i pamiętać o takich, które w ogóle nie są tam ujęte (np. wymiana filtra paliwa czy oleju w skrzyni manualnej). Ja osobiście mam jeszcze dylemat co do filtru powietrza. Książka przewiduje wymianę co 60000 km. Ja wymieniam co 30, ale być może powinno się to robić co 15.

  5. #135
    damian_7331's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olkusz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Witam, w swoim Audi A3 8P 2.0 TFSI CCZA DSG Quattro 2009r (silnik 2014r wymieniony w aso 221hp po hamowni) planuję serwis olejowy.

    Silnik - obecnie millers xf longlife 5w40, silnik nie pobiera oleju po 5.5 tys przejechanych, temperatura przy spokojnej jeździe w granicach 98-102 stopni. Planuję zmienić na olej RAVENOL Turbo VST SAE 5W-40 USVOÂŽ + filtr. Tylko jaki filtr założyć? Bosch? Jakiś nr ktoś ma czy nie ma on numeru?

    Skrzynia DSG - obecnie Motul DCTF, wymieniony 12 tys. km temu wraz z filtrem, olejem przekładni kątowej, koszem sprzęgłowym, łożyskiem igiełkowym i drumasem. Wymienić olej teraz czy nie ruszać jednak? Jeżeli wymiana to na ori (G052182A2) czy na jakiś dobry zamiennik? Filtry jakie?

    Haldex - w autku 4 generacja. Olej ori (G060175A2) a filtr? Nie ma on numeru oem więc na jaki wymienić?

    Dyferencjały - olej przekładniowy ori (G052145S2). Nie ma tutaj filtrów a czy z przodu również należy wymienić?

    Ile oleju wchodzi w poszczególne podzespoły?
    A3 8P 2.0T CCZA 221HP, Q, DSG, RM 2010 by damian_7331
    https://www.a3-club.net/forum/showth...by-damian_7331

  6. #136

    Data dołączenia
    Jul 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)

    Domyślny

    Odświeżam temat. Proszę o info jaki filtr paliwa będzie pasował do puszki
    Mann and hummel 1k0 127 400 j
    66 504 73 119
    Pytam bo na podstawie tych danych już raz sprzedawca dobrał mi zły filtr który nie pasował (Filtron P973) i mechanik musiał założyć własny.

  7. #137
    KRISPIETRUCH's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    OŚWIĘCIM
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Lomek88 Pokaż post
    Odświeżam temat. Proszę o info jaki filtr paliwa będzie pasował do puszki
    Mann and hummel 1k0 127 400 j
    66 504 73 119
    Pytam bo na podstawie tych danych już raz sprzedawca dobrał mi zły filtr który nie pasował (Filtron P973) i mechanik musiał założyć własny.
    który rok auta?

    - - - Aktualizacja postu - - -

    PU 936/2X
    ten jest pod twoja obudowę

    - - - Aktualizacja postu - - -

    PU 936/1X jest pod podobną ale inną

Strona 14 z 14 PierwszyPierwszy ... 4121314

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •