Strona 3 z 14 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 137

Temat: Wymiana filtrów, oleju itd.

  1. #21

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dzn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Chyba obstawie klucz Yato. Podoba mi się bo jest uniwersalny. Mam nadzieję że ten pasek wytrzyma trochę czasu. Klucz z przesyłką tyle co prawie 2 wymiany oleju w warsztacie...Hmm a nasadowych o tych rozmiarach niestety nie mam. Dzięki za pomoc

  2. #22
    Mariusz65's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    CW
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez seba007 Pokaż post
    ja odkrecam filtr zwykłym kluczem bodajże 32 nasadowym z uniwersalnego kompletu kluczy
    Klucz 32 mm to tylko przy tych filtrach, które wymienia się razem z puszką! Taki miałem w VW Polo. Do tych w których zmienia się sam wkład muszą być takie jak podał milosz_max czyli 14-kąt 76 mm lub 74 mm

    PS
    Czy ma znaczenie którą strona wkłada się wkład filtra oleju? Czy to obojętne?
    Ostatnio edytowany przez Mariusz65 - 17-06-11 o 13:43
    Pozdrawiam Mariusz


    Sprzedam nową oryginalną szybę drzwi kierowcy do A3 L8 po lifcie 3 drzwiowy

  3. #23
    Mariusz65's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    CW
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Ja ju? po wymianie oleju!
    W moim przypadku do odkr?cenia "pod?ogi" potrzebny by? wkr?tak trox T20, korek spustowy oleju 19-stka oczkowa.
    Najwi?kszy problem mia?em z odkr?ceniem kopu?ki filtra oleju. Klucz z opask? gumow? nie da? rady. Przy kluczu ?a?cuszkowym odgi?? si? zaczep ?a?cuszka i da?o rad? dopiero po wzmocnieniu klucza drutem
    Musz? sobie nast?pnym razem kupi? dedykowan? nasadk? do kopu?ki filtra 14-kt/74 mm
    http://moto.allegro.pl/klucz-do-filt...658751162.html

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Mariusz65 Pokaż post
    Czy ma znaczenie kt?r? strona wk?ada si? wk?ad filtra oleju? Czy to oboj?tne?
    Oczywi?cie kierunek w?o?enia wk?adu filtra oleju te? ma znaczenie
    Ostatnio edytowany przez Mariusz65 - 17-06-11 o 13:47
    Pozdrawiam Mariusz


    Sprzedam nową oryginalną szybę drzwi kierowcy do A3 L8 po lifcie 3 drzwiowy

  4. #24

    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny

    Witam.
    Również zmieniałem wszystkie filtry i olej, ale u mnie wystąpil pewien problem. Mianowicie przed wymiana filtrów delikatnie "spocony" był filtr paliwa, zwrócilem na to uwage mechanikowi aby przy wymianie wkładu wymienil uszczelke tak zeby nic sie tam nie dzialo, tak tez zrobil ale po odbiorze samochodu z filtru zaczęlo wyciekac paliwo, pojechalem kolejny raz do mechanika jeszcze raz wymienil uszczelniacz i zapewnil ze bedzie dobrze gdyz samochod pracowal przez jakies 15 min i nie zauwazyl wycieku, niestety po przejechaniu kilkunastu km sytuacja sie powtarza i dalej cieknie ON. Miejsce wycieku to prawdopodobnie szczelina miedzy obudową filtru a tym "wieczkiem"..., nie wiem co dalej robić? czy kupić nowa obudowę?? prosze o pomoc , pozdrawiam
    PS. 1,9 TDI BLS 2007r.

  5. #25
    Mariusz65's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    CW
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    To w tym filtrze można wymieniać sam wkład? Ja też mam TDI i wymieniam cały filtr – to taka metalowa puszka o pojemności na oko 0,5 l. Trzeba tylko podpiąć przewody paliwowe.
    Coś takiego:
    http://www.mister-auto.pl/pl/filtr-p...v15899_g9.html
    Ostatnio edytowany przez Mariusz65 - 07-07-11 o 11:49
    Pozdrawiam Mariusz


    Sprzedam nową oryginalną szybę drzwi kierowcy do A3 L8 po lifcie 3 drzwiowy

  6. #26
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Mariusz65 Pokaż post
    To w tym filtrze można wymieniać sam wkład? Ja też mam TDI i wymieniam cały filtr – to taka metalowa puszka o pojemności na oko 0,5 l. Trzeba tylko podpiąć przewody paliwowe.
    Ale tu chodzi o 8P a nie o 8L, w 8P jest puszka w ktorej znajduje sie filtr i wymienia sie tylko filtr a nie puszke.
    Dodano:
    Cytuj Oryginalnie napisane przez lutomierek Pokaż post
    Witam.
    Również zmieniałem wszystkie filtry i olej, ale u mnie wystąpil pewien problem. Mianowicie przed wymiana filtrów delikatnie "spocony" był filtr paliwa, zwrócilem na to uwage mechanikowi aby przy wymianie wkładu wymienil uszczelke tak zeby nic sie tam nie dzialo, tak tez zrobil ale po odbiorze samochodu z filtru zaczęlo wyciekac paliwo, pojechalem kolejny raz do mechanika jeszcze raz wymienil uszczelniacz i zapewnil ze bedzie dobrze gdyz samochod pracowal przez jakies 15 min i nie zauwazyl wycieku, niestety po przejechaniu kilkunastu km sytuacja sie powtarza i dalej cieknie ON. Miejsce wycieku to prawdopodobnie szczelina miedzy obudową filtru a tym "wieczkiem"..., nie wiem co dalej robić? czy kupić nowa obudowę?? prosze o pomoc , pozdrawiam
    PS. 1,9 TDI BLS 2007r.
    Gdzie jest ten wyciek? Zlokalizowale go? Jesli od gory to sprawdz zapinki przewodow paliwowych, moze sie ktora poluzowala.
    Ostatnio edytowany przez czaro10 - 07-07-11 o 10:57 Powód: Automatyczne łączenie postów

  7. #27
    Mariusz65's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    CW
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    A to sorry! Nie wiedziałem

    Co do przecieków paliwa, to dodatkowo są niebezpieczne dla gumowych węży układu chłodzenia! U nie zaczął nagle znikać płyn chłodzący. Okazało się, że przeciekał w jednym miejscu przewód paliwowy przy pompie paliwa. Olej rozpuścił mi dwa węże od płynu chłodzącego za które musiałem zapłacić 250 zł
    Pozdrawiam Mariusz


    Sprzedam nową oryginalną szybę drzwi kierowcy do A3 L8 po lifcie 3 drzwiowy

  8. #28
    Zyzio's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa / Ryki
    Auto
    Stage4+ CS
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    80 razy
    Podziękował
    12 razy

    Question

    koledzy czy żeby dolać plynu chłodniczego G-12 do 2.0TFSI potrzebuje kupić koncentrat G-12 i rozcieńczyć go z woda destylowana w odpowiednich proporcjach czy leje sam koncentrat do zbiorniczka?
    Ostatnio edytowany przez Zyzio - 27-12-11 o 11:56

  9. #29
    Mnichu's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ciechanów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Rozrób pół na pół z woda destylowana starczy Ci na dłużej a temperatura zamarzania będzie w zupełności wystarczająca

  10. Podziękowania dla Mnichu za pomoc w problemie

    Zyzio (09-01-12)

  11. #30
    Mnichu's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ciechanów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Szykuje się do wymiany oleju oraz filtra. Gdy wymienialiście u siebie filtr to przed przykręceniem wlewaliście to niego trochę oleju? Mocno go dokręcaliście?

Strona 3 z 14 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •