Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 14

Temat: Zmiana foteli ambiente na s-line w A3 Sportback m.2006 - problem z wiązkami

  1. #1
    kulfon's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PD-ZACH
    Auto
    BMW 320Ad xdrive
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny Zmiana foteli ambiente na s-line w A3 Sportback m.2006 - problem z wiązkami

    Witam! Mam problem po wymianie foteli ze zwykłych (wersja ambiente,auto prod.11.2005) na s-line (prod.2008 ).
    W fotelach,które miałem oryginalnie, zarówno w fotelu kierowcy jak i pasażera miałem czujnik zapięcia pasów i czujnik zajęcia siedzenia pasażera (seat occupied recognition sensor),które połączone były w jedną wiązkę. Dodatkowo oczywiście była wiązka airbag.

    W fotelach s-line w tym kierowcy mam te czujniki i wiązki jak w starych,więc wszystko podeszło plug and play. Natomiast w fotelu pasażera s-line nie ma czujnika zapięcia pasów,ani czujnika zajęcia siedzenia pasażera (seat occupied recognition sensor). Tak chyba jest seryjnie,bo nie zauważyłem żeby cokolwiek było przy tym fotelu kombinowane. Po prostu od fotela pasażera w wersji s-line biegnie jedynie wiązka od airbaga.
    Po przełożeniu foteli pod tym pasażera wpiąłem wiązkę do airbaga w podłogę,no ale nie miałem już nic co mógłbym wpiąć tam gdzie w moim aucie wchodzi wiązka od czujnika zapięcia pasów i czujnika pasażera.
    Na FISie pojawił się błąd AIRBAG.



    Address 15: Airbags Labels: 8P0-959-655-94.lbl
    Part No SW: 8P0 959 655 C HW: 8P0 959 655 C
    Component: Airbag 9.41 H12 3760
    Revision: 91H12376 Serial number: 00362004N4TS
    Coding: 0073622
    Shop #: WSC 06314 000 00000
    VCID: 4280485622D5C70C

    1 Fault Found
    01579 - Signal for Seat Occupied Sensor; Front Passenger Side (G128 )
    010 - Open or Short to Plus - MIL ON
    Freeze Frame:
    Fault Status: 11101010
    Fault Priority: 2
    Fault Frequency: 3
    Reset counter: 160
    Mileage: 224190 km
    Time Indication: 0
    Date: 2011.02.05
    Time: 11:01:29

    Usunąłem świecący się AIRBAG przez zmianę kodowania na : 0070622 czyli przez wyłączenie czujnika zajęcia siedzenia pasażera.
    Jak radzicie – jeździć z tymi ustawieniami czy może lepiej rzeźbić w fotelach i przełożyć cały czujnik pasażera i zapięcia pasów ze starego fotela do tego z s-line? Jakie macie u siebie w Sportbacku s-line oryginalnie kodowanie airbag?
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 04-07-15 o 18:03

  2. #2
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny

    To ciekawe... Ja nie mam w starych fotelach Attraction czujnika zapiętych pasów pasażera no i zajęcia fotela (Auto z 2007r). Z resztą po co to. W kupionych fotelach z 2008r S-line również nie było tego.

    Jak wyłączyłeś testowanie czujnika zapięcia pasów oraz zajęcia fotela, to to olej. Gniazdo pasów przełożysz bez problemu ale nie ma sensu rozwalać foteli aby włożyć czujnik zajęcia...

  3. #3
    kulfon's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PD-ZACH
    Auto
    BMW 320Ad xdrive
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    no te czujniki nie są mi w sumie potrzebne.chyba,że wpływają jakoś na zachowanie się poduszki pasażera?

  4. #4
    komono's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wadowice
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.4 TFSI - CXSB (125 KM)
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    200 razy

    Domyślny

    A nie maja wpływu na ogrzewanie foteli? U mojego szwagra w A4 "jest takie coś" jak nie ma nacisku na siedzenie to przy nastawionym grzaniu na 6 fotel jest zimny. Taka moja mała sugestia

  5. #5
    kulfon's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PD-ZACH
    Auto
    BMW 320Ad xdrive
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    no ale ja i tak nie mam grzania.interesuje mnie tylko ewentualny wpływ tych czujników na zachowanie poduszki pasażera przy dzwonie.

  6. #6
    komono's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wadowice
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.4 TFSI - CXSB (125 KM)
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    200 razy

    Domyślny

    Poduszki powinny wszystkie wypalić, nie zależnie czy będzie czujnik podpięty czy też nie. Było by to w sumie bez sensu gdyby przez to ,że czujnik jest nie podpięty nie wypaliła poducha przy dzwonie.

  7. #7
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny

    Z drugiej strony bez sensu byłoby gdyby wybuchały wszystkie poduszki nawet jak miejsce pasażera jest wolne...

  8. #8
    komono's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wadowice
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.4 TFSI - CXSB (125 KM)
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    200 razy

    Domyślny

    To Kulfon musisz zrobić testy kiedy i przy jakiej sile wybuchają poduszki z/bez podpiętego czujnik . A tak na serio to z powypadkowcami mam mała styczność i nie wiem czy przy dzwonie cały przód wybucha czy tez nie, ale dla mnie było by to logiczne że cały.

  9. #9
    kulfon's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PD-ZACH
    Auto
    BMW 320Ad xdrive
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    na razie z tym testem to odpuszczę natomiast czytając ten temat: http://www.audi-sport.net/vb/new-a3-...t-warning.html w poście numer 26 jest informacja,że w Sportbackach z datą produkcji od 04.11.2005 nie montowano już w siedzeniu pasażera czujnika napięcia pasów,ani czujnika zajęcia/nacisku fotela. moje auto ma datę pierwszej rejestracji 07.11.2005,więc dlatego może jeszcze się załapałem na te czujniki.

  10. #10
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    do 06/08 montowano jak najbardziej rowniez przy fotelu pasazera zamek ze stykiem elektrycznym, czyli z czujnikiem zapiecia pasow
    o matach nie potrafie powiedziec

    zawsze sadzilem ze sa to dwa niezalezne systemy informujace, albo jeden albo drugi..
    (maty w 8p to w ogole rzadkosc)

    w ogole bym sie tym nie przejmowal na twoim miejscu, jesli udalo ci sie wylaczyc programowo zmieniajac kodowanie to teoretycznie musi byc dobrze, po cos jest to kodowanie
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •