Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 14 z 14

Temat: Zmiana foteli ambiente na s-line w A3 Sportback m.2006 - problem z wiązkami

  1. #11
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kulfon Pokaż post
    Po przełożeniu foteli pod tym pasażera wpiąłem wiązkę do airbaga w podłogę,no ale nie miałem już nic co mógłbym wpiąć tam gdzie w moim aucie wchodzi wiązka od czujnika zapięcia pasów i czujnika pasażera.
    Sprawdziłem w starym fotelu kierowcy (Attraction) czujnik zapięcia pasów. No i idze do niego jedna para przewodów (2 żyły), która nigdzie indziej nie idzie niż do zapięcia pasów. Wtyczka jest dwupinowa więc nawet dołożyć się już nie da kolejnej żyły do maty.

    Mi też się wydaje, że powinien występować jeden system.

    W związku z tym może jest tak, że to właśnie wyskoczył Ci błąd od czujnika zapięcia pasów, który jest jednocześnie czujnikiem zajęcia siedzenia?

    Ja proponuję Ci przełożyć ze starego fotela cały mechanizm zpaięcia pasów. To bardzo proste. Odpinasz wiążkę pod siedzeniem i odkręcasz cały uchyt (od spodu w szynie śruba, konieczne wyjęcie fotela). Przywrócić poprzednie kodowanie i sprawdzić czy będzie ok.

  2. #12
    kulfon's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PD-ZACH
    Auto
    BMW 320Ad xdrive
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    no więc u mnie tak jak wcześniej pisałem z fotela do podłogi leciała wiązka airbag oraz druga wiązka - na zdjęciu:

    papierowa naklejka jest na tyle powycierana,że nie mogę z niej odczytać numeru części. no więc właśnie ta wtyczka czarna z fioletowym wchodzi w podłogę natomiast w tą niebieską o ile pamiętam wchodzi właśnie kabel od maty a w czarną od zapięcia pasów. siedzenia już są u handlarza i raczej nie będę przekładał.zmieniłem kodowanie i tak jak mówił Miro, jest ok to nie będę kombinował.poza tym wątpię żebym był w stanie tą matę idealnie przełożyć tak jak to by było w oryginale.

  3. #13

    Data dołączenia
    Nov 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAA

    Domyślny Mata obecności fotel pasażera

    Witam, nie znalazłem żadne wątku odnośnie problemu z matą obecności fotel pasażera bądź samą wymiana maty (czujnika) obecności pasażera dlatego postanowiłem napisać nowy wątek. Jeżeli jest gdzie taki temat proszę o pokierowani.
    Sprawa wygląda następująco:
    Wymieniłem w swojej AUDI A3 8P Sportabck fotele z wersji S-Line i problem polega na tym że na zegarach świeci się cały czas AIR BAG, ja w swoich stary fotelach miałem czujniki zapięcia pasów oraz obecności pasażera (fotel kierowcy działa wszystko i jest ok), po odczytaniu błędów wyskakuje błąd OBECNOŚĆ PASAŻERA OBWÓD PRZERWANY BĄDZ NIE PODŁĄCZONY, i o ile czujnik zapięcia pasów przełożyłbym to jak to zrobić z matą obecności, bądź ktoś zna jakiś sposób? Wiem że można VCDS wyłączyć jakoś matę ale co w razie wypadku poduszka odpali? czy nie?

  4. #14

    Data dołączenia
    May 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zawiercie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BMJ

    Domyślny

    Dzisiaj podczas burzy napadało mi do środka samochodu na fotel pasażera (zapomniałem zamknąć szybę...) i teraz podczas jazdy non stop mam dźwięk niezapiętych pasów pomimo że jadę sam. Ma ktoś pomysl jak to naprawić? Odłączenie wtyczki załatwi sprawę? Nie zależy mi na tym czujniku pasażera. A3 8P sportback 2005

    @edit: po 2 dniach samo się naprawiło kappa
    Ostatnio edytowany przez Pan Marian - 22-07-21 o 16:13

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •