Pokazane rezultaty 1 do 4 z 4

Temat: Szkoda w PZU

  1. #1
    bossyGirl3's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    OOOO kiedyś, teraz BMW
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny Szkoda w PZU

    Witam!
    17 stycznia jakaś sierotka wjechała we mnie z podporządkowanej, koleś chciał się dogadać ale wezwałam jednak policje, spisali notatke której jak znam życie jeszcze nie przesłali do PZU. Uszkodzony został lewy błotnik, porysowane i wgniecione drzwi, porysowana felga, próg i zderzak.
    Rzeczoznawca w trakcie robienia zdjęć cały czas powtarzał ze on by tego nie wymieniał tylko oddał do naprawy. A na pytanie czy zostanie przyznany oryginalny błotnik czy zamiennik zmieniał temat lub mowil ze nie warto tego wymieniac tylko to naprawić za tanie pieniądze... Tanio to niech on sobie robi a ja chcę żeby autko wróciło do stanu sprzed kolizji.
    Po pierwszej kalkulacji kosztów naprawy jaką przesłało mi PZU napisałam odwołanie ponieważ nie przyznali wymiany błotnika tylko naprawę. W trakcie składania odwołania był technik który prowadził tą sprawę, powiedział że on się postara o to aby nie przyznali gotówki tylko wymiane na fakture. Dodał że państwo to by chcieli wziąść pieniądze a samochodu nie naprawiać.
    W odpowiedzi na odwołanie otrzymałam info ze przyznali wymiane ale tylko po przedstawieniu faktur i oględzin przed lakierowaniem. Drzwi tez są delikatnie wgniecione wyec tez kwalifikują sie chyba do wymiany....
    Co jeśli nie chcę już jeździc tym autem tylko je sprzedac? Te pieniądze chyba mi sie należa no bo przecież nie prosiłam się o szkode??
    Co o tym sądzicie?
    Ostatnio edytowany przez bossyGirl3 - 07-02-11 o 10:46

  2. #2
    Erbi's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    Weź zewnętrznego rzeczoznawce, zgodnie z prawem Ty nie masz obowiązku naprawiać po kolizji, ale Oni mają obowiązek wyrównać Ci szkodę do stanu pierwotnego - więc muszą Ci wypłacić gotówkę jeśli masz taką wolę tylko to Ty musisz udowodnić ewentualne koszta jakie ta naprawa by Cię wyniosła dlatego bez rzeczoznawcy się nie obejdzie raczej.
    Granat A3 Erbi'ego
    --http://www.a3-club.net/forum/showthread.php?p=593622--

    "The fear of the death is far more scary than the death itself."

  3. #3
    bossyGirl3's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    OOOO kiedyś, teraz BMW
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    czyli napisac im jeszcze jedno odwolanie i przedstawic dokumenty od innego rzeczoznawcy
    ps. oczywiscie auta nie sprzedaje

  4. #4
    Erbi's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    Weź rzeczoznawce, np z PZmotu czy gdzieś i na tej podstawie napisz odwołanie Rzeczoznawca pewnie też coś Ci podpowie

    Domyślam się
    Granat A3 Erbi'ego
    --http://www.a3-club.net/forum/showthread.php?p=593622--

    "The fear of the death is far more scary than the death itself."

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •