Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 31

Temat: Audi 2.0TDI CR

  1. #11

    Data dołączenia
    Feb 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi TT
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)

    Domyślny Chip tuning 2.0 TDI CR 170 CFGB / Strojenie stage 3,4

    Witam, to mój pierwszy post i bardzo liczę na to ,że przyjmiecie mnie jakoś w miarę ciepło i przyjaźnie

    'od pewnego czasu funduje kurację sterydową silnikowi 2.0 TDI CR 170 w Audi TT Quattro manual .
    Pacjent niewdzięczny w strojeniu , i niechętnie współpracujący z racji tego ,że jest na CR i mało jest do tych sterowników
    dobrej jakości DAMOSÓW , tudzież SUPERMAPPACK i trzeba operować na żywym organiźmie metodą prób i błędów
    Pompki każdy przyzwoity tuner ma obcykane, więc pora zmierzyć się z tym ciekawym wyzwaniem .

    Fabryczne turbo jest nieduże , a ciśnienie buduje głównie szalonymi prędkościami obrotowymi:/
    Fabryczny intercooler jest wcisnięty pomiędzy chłodnice. Jedni mówią,że daje rady , inni odwrotnie.Do wyższych stage postanowiłem tego nie sprawdzać i po prostu je zmieniłem.

    Ale do rzeczy :

    SERIA
    Samochód posiadał mocną serię :


    STAGE 1
    CHIP TUNING - uzyskałem 207 km i 421 Nm



    STAGE 2
    z usunięciem DPF pozwala dorzucić po 10 km i 10 Nm do powyższego wyniku.czyli ok 215 km i 430 Nm ( wykresu na tę chwile nie posiadam )



    STAGE 3
    Intercooler ,
    dolot,
    turbina hybrydowa
    4 bar map sensor
    STROJENIE



    mam już w tej chwili ponad 480 Nm , i 230 km ( w niektórych próbach ponad 250 km ) , ale sprzęgło juz daje znać o sobie .
    Optymalnie zostawił bym to na ok 450-460 Nm i 240-260 km ,ale jeszcze przeprowadzę próby i po nich na pewno bedziemy wiedzieć jaki setup jest najbardziej akuratny



    Tak samochód przyspieszał na ok 450 Nm i 220 km ( usunąłem też tłumik końcowy , co słychac na końcu filmu )
    Choinka n a desce rozdzielczej - objaw tęsknoty za mijajacymi świetami , wywołany pominięciem jednego bajciku w sofcie ( juz poprawione )

    :


    Stage 4.
    Na pewno kompletne sprzęgło ,
    GTB 2260,
    Jeśli standardowe wtryski nie obsłużą , to też zmienię.
    Możliwe ,że go zakuję
    STROJENIE

    Jeśli będziecie zainteresowani tym tematem to na bieżąco mogę tutaj wrzucić wyniki

  2. #12

    Data dołączenia
    Jan 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    8l
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    37 razy

    Domyślny

    jasne prosimy o więcej zdjęć

  3. #13
    Jordi's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    30 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Ciekawe na ile wystarczą seryjne wtryski. Ponoć max ok 250km

    Jeśli chodzi o sprzęgło to Kevlar + Sachs Performance powinno ci dać zapas na 3xxkm i 5xx nm.

    Fajnie że ktoś to w końcu modzi... ;0

    Będę śledził!
    Sprzedam | Felgi BBS Skręcane 18 cali | Kierownica 3 ramienna + Poduszka | Bixenony Nieskrętne | Zbiorniczek + Czujnik + Spryski pod Xenon

  4. #14

    Data dołączenia
    Feb 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi TT
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)

    Domyślny

    Koledzy ,dziś dowiedziałem się od znajomego z Belgii o ciekawej koncepcji nt. map paliwowych , ciśnienia , limiterów itd.
    Troche burzy ona moją koncepcję ,ale trzeba byc otwartym na rady mega doświadczonych tunerów, szczególnie z tych okolic europy , bo to chyba jakaś wylęgarnia mega mózgów .
    Teza ona doprawdy bardzo interesująca ,ale szczegóły będę znał dopiero za jakiś czas

    Poki co dziś jesteśmy w zasadzie w ostatnim etapie strojenia .

    Z momentem trzeba bedzie jeszcze trochę zjechać w dół .
    Teraz to walka o dodatkowe kilka - kilkanaście koni mech by pokazał się wynik w załozonych okolicach min 240 - 250 .
    Ta faza strojenia wiąże sie z obserwacja parametrów silnika zwiazanych z bezpieczenstwem i składem mieszanki i kulturą pracy .
    Zawalczyć też trzeba o mozliwie nisko uzyskany i płaski max przebieg momentu obrotowego

    Dzisiejszy wynik ( wczesniej niut , troche wiecej km )




    STAGE oczywiscie powinien być BEZDYMNY. było trochę walki z ustawieniami lambdy i dawek i jest tak ( specjalnie nagrywałem pod swiatło w nocy , bo wtedy najlepiej widać jak dymi ) :




    To jeszcze nie koniec strojenia tego STAGE



    Finalnie to ma być "malinka" A KOSZTY NIE GRAJĄ ROLI - CHCĘ MIEĆ NAJLEPSZE ROZWIĄZANIE DOSTĘPNE NA ŚWIECIE !!

    a tunerom z całego świata musi dupy pourywać - POLSKA GÓRĄ


    P.S. ten dieselek radzi sobie na drodze z 240 konną Hondą s2000 To juz jest sprawdzone

  5. #15

    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Golf MK7
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8 TFSI - CJSA, CJSB (180 KM)
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Co to za turbo? hybryda ze stockowego GTC1549VZ z CFGB? Jakie teraz ma paramatery? Po co dolot i jaki?
    Sportback 2010 - 2.0 TDI

  6. #16

    Data dołączenia
    Feb 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi TT
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)

    Domyślny

    Turbo z CFGB hybrydowane. Nie wiem gdzie dojde z mocą , wiec nie chcialem by dolot mnie w przyszlosci trzymał

  7. #17

    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Golf MK7
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8 TFSI - CJSA, CJSB (180 KM)
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Marland - rozumiem, że hybryda ze stockowego, ale jakie teraz ma paramtery? Miałeś GTC1549VZ rozumiem, a jak jest teraz? Jakie koło kompresji? U kogo to robiłeś? Jaki konkretnie dolot?
    Sportback 2010 - 2.0 TDI

  8. #18
    Jordi's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    30 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    A nie lepiej wstawić 2056VKLR które wstaje jak szalone? I ma zapasy do ok 260-270km?
    Sprzedam | Felgi BBS Skręcane 18 cali | Kierownica 3 ramienna + Poduszka | Bixenony Nieskrętne | Zbiorniczek + Czujnik + Spryski pod Xenon

  9. #19

    Data dołączenia
    Feb 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi TT
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)

    Domyślny

    Lepiej wstawić duże turbo i w nastepnym stage wejdzie gtb 2260- odpowiednio podrasowane plus kilka innych modyfikacji ,bo zawalczymy o 280- 300 km i ponad 500 Nm.
    Kolektor już mam prawie wyspawany

    Wszystko robię w ŁG serwis (dotychczasowa nazwa ) / Ładyga tuning ( nowa nazwa ) Kraków.

    Uparliśmy sie na bezdymny stage przy tej turbinie na 240-250 koni.
    Dymu nie ma , ale jeszcze ciut brakuje * choć niuta jest za dużo - idzie do obniżenia ) - wykres z wczoraj :



    prace nadaj trwają

  10. #20
    _danielllo_'s Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    KRAKÓW/CHRZANÓW
    Auto
    AUDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Co ta moc taka poszarpana powyżej 3,5 tys ? Kwasiaka trzeba było przyspawać przy samym ic zamiast tam pchać opaski .

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •