Pokazane rezultaty 1 do 5 z 5

Temat: przegląd

  1. #1

    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jasło
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny przegląd

    Witam dzisiaj byłem na przeglądzie i ziomek mi mówi ze coś mam nie tak z samochodem ze na rolkach 1 kolo tak jakby cały czas hamowało na jednym opor był 0.3 a na drugim 2.3 wiec pojechałem na serwis tam mi powiedzieli ze wszystko jest dobrze ze tak niby ABS pracuje.Pytanie do was rzeczywiście tak ma być i ci z przeglądu na siłe szukaja usterki z góry thx
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 12-10-15 o 20:23

  2. #2
    Pawel_yu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    SB
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    122 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    przy tej roznicy sciagalo by Ci auto
    jesli nie sciaga to olej sprawe

  3. #3

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    pojedź na badanie do innej stacji diagnostycznej.

    Ginekologiem nie jestem, ale zerknąć mogę

  4. #4

    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jasło
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    w 4 serwisach niby mówili ze wszystko jest ok ale mi to nie daje spokoju gdyż rok wcześniej tego mi nie mówili na przeglądzie a dodam ze nic nie było robione przy aucie przez ten czas i tak z ciekawości napisałem czy wam tez takie coś się przydarzyło.A jak wyłącze silnik to tarcie jest równe na obu kołach a po zapaleniu taka roznica i wychodzi ze z ABS coś jest bo on się wlącza po zapaleniu auta i nie wiem czy to tak ten system działa poprostu czy cos go boli
    Ostatnio edytowany przez pawulon87 - 21-02-11 o 14:35

  5. #5

    Data dołączenia
    Jul 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    brak
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny Przegląd techniczny - proszę o poradę

    Witam wszystkich. Od roku jestem posiadaczem A3 8L z 2001 roku 1.8 w benzynie bez gazu. Jestem pierwszym właścicielem w kraju. Dziś byłem na przeglądzie technicznym i jego wynik był dla mnie fatalny. Zdawałem sobie sprawę, że kilka rzeczy mam do zrobienia, a że nigdy na nadmiar pieniędzy nie narzekałem to odkładałem to na ostatni moment. Wziąłem teraz kredyt bo potrzebowałem i wziąłem trochę więcej z myślą zrobienia samochodu tak, żeby przeszedł przegląd. Teraz nie wiem co robić. Na przeglądzie okazało się, że :
    1. Nie mam katalizatora - handlarz wyciął i wspawał jakąś puszkę z blachy, a ja się nie zorientowałem bo to mój pierwszy samochód. Dodatkowo auto przeszło pierwszy w kraju przegląd po jeździe próbnej jak byłem na oględzinach. Na jeździe było wszystko w porządku, przegląd też przeszedł wtedy bez problemu. Teraz tak myślę, że pewnie zaprzyjaźniona stacja z handlarzem bo w tym samym mieście 5 minut jazdy od jego domu.
    2. Osłona silnika cała w oleju. Ogólnie silnik jakieś pół roku po zakupie zaczął pić olej, ale w serwisie i w sklepie z olejami mówili, że to norma, że vagi tak mają. Podczas wizyty u mechanika jakieś 3-4 miesiące temu osłona była sucha. Zmieniałem wtedy filtry (kabinowy, powietrza, oleju i paliwa).
    3. Wyciek z filtra paliwa - jak wyżej, filtr paliwa i oleju zmieniany na jednej wizycie i myślę, że po prostu z****li robotę.
    4. Lewa końcówka drążka kierowniczego do wymiany
    5. Tuleje tylnej belki do wymiany - pewnie i samą belkę niedługo będzie trzeba naprawić/wymienić?
    6. Przewody hamulcowe do wymiany - diagnosta stwierdził, że spuchnięte, z rdzą i do wymiany. Dodam tylko, że hamowanie, nawet ostre działa bez zarzutu więc nie interesowałem się jak to wygląda od spodu.
    7. Obejma wydechu do wymiany
    8. Źle wyważone koła i źle ustawiona geometria - opony zużywają się nierównomiernie.
    9. Ręczny do wymiany
    10. Opony do wymiany - i tak miałem zmieniać, ale dla formalności napiszę.

    Proszę o radę, pomoc czy inwestować w ten samochód i zrobić tą listę rzeczy czy dać sobie spokój, sprzedać go czy to na złom czy wystawić ogłoszenie i kupić coś tańszego. Jestem zadowolony z jazdy, prowadzi się fajnie, silnik żwawy i przyspiesza dynamicznie, ale nie byłem przygotowany na taką listę rzeczy do roboty i to na już. Myślałem, że zrobię naprawy za 1000-1500 zł i będę miał spokój na naprawdę długi czas, a teraz mam wrażenie, że wsadzę w samochód drugie tyle za ile go kupiłem żeby w ogóle doprowadzić go do stanu używalności bez trosk, że zaraz coś padnie. Wiem, że niedługo powinienem też wymienić hamulce (z tyłu tarcze wyglądają niezbyt ciekawie, ale na razie działa), zawieszenie też chciałbym zrobić dla spokoju ducha. Kończąc - inwestować i wkładać w ten samochód kasę czy dać sobie spokój bo szkoda pieniędzy? Kupiłem go za 7800 i nie chciałbym wkładać w niego drugie 7 tysięcy w ciągu roku-dwóch od zakupu.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •