Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 41 do 50 z 62

Temat: webasto ogrzewanie postojowe

  1. #41

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa G
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    127 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Pigzel Pokaż post
    Jak zmienić tryby ogrzewania / wentylacji? Słyszałem, ze działa to poprzez naciśnięcie 2 klawiszy ale u mnie nie daje to żadnego efektu, włącza się zawsze ogrzewanie i świeci na zielono.
    O tym czy będzie Ci grzać czy przewietrzać decyduje klimatronik, w zależności od ustawionej temperatury w środku i temperatury zewnętrznej.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Pigzel Pokaż post
    Ma ktoś może problem z akumulatorem posiadając webasto?
    Problemu nie ma jak jest dobrze naładowany, przyjmuje się że na 15 min pracy webasta, silnik powinien też pracować 15 min wtedy straty prądu są wyrównane.

  2. Podziękowania dla Mobilek za pomoc w problemie

    Pigzel (03-12-17)

  3. #42
    MucikV's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    zapozyczone z innego forum

    Pobór mocy przy pełnym obciążeniu - 26 W (bez uwzględnienia pompy V55 oraz dmuchawy w kabinie)
    Pobór mocy przy częściowym obciążeniu - 18 W (bez uwzględnienia pompy V55 oraz dmuchawy w kabinie)
    Zużycie paliwa przy pełnym obciążeniu - diesel 0,59 l/h, benzyna 0,67 l/h
    Zużycie paliwa przy częściowym obciążeniu - diesel 0,30 l/h, benzyna 0,34 l/h

  4. Podziękowania dla MucikV za pomoc w problemie

    Pigzel (03-12-17)

  5. #43
    Bożydar's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    AudiA3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Wie ktoś jak zaprogramować od nowa pilota z centralka , żeby poprawnie pokazywał załączenie webasta ?

  6. #44
    Pigzel's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    quattro
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    147 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Mobilek Pokaż post
    O tym czy będzie Ci grzać czy przewietrzać decyduje klimatronik, w zależności od ustawionej temperatury w środku i temperatury zewnętrznej.


    Problemu nie ma jak jest dobrze naładowany, przyjmuje się że na 15 min pracy webasta, silnik powinien też pracować 15 min wtedy straty prądu są wyrównane.
    Cytuj Oryginalnie napisane przez MucikV Pokaż post
    zapozyczone z innego forum

    Pobór mocy przy pełnym obciążeniu - 26 W (bez uwzględnienia pompy V55 oraz dmuchawy w kabinie)
    Pobór mocy przy częściowym obciążeniu - 18 W (bez uwzględnienia pompy V55 oraz dmuchawy w kabinie)
    Zużycie paliwa przy pełnym obciążeniu - diesel 0,59 l/h, benzyna 0,67 l/h
    Zużycie paliwa przy częściowym obciążeniu - diesel 0,30 l/h, benzyna 0,34 l/h
    Okej, dziękuję za pomoc. Jeszcze mam takie pytanie, czy robicie gdzieś przegląd webasto? Kupiłem samochód w kwietniu, webasto działa, nie ma z nim żadnych problemów. Tylko zastanawiam się, czy powinno się co jakiś czas zrobić przegląd.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Bożydar Pokaż post
    Wie ktoś jak zaprogramować od nowa pilota z centralka , żeby poprawnie pokazywał załączenie webasta ?
    Na innym forum udało mi się znaleźć taki opis:

    1. Odłączyć zasilanie webasto. (wyciągnąć bezpiecznik)
    2. Po jakichś 30s-1m je spowrotem włączyć (wsadzić bezpiecznik)
    3. Po upływie kilku sekund (chyba 10, nie pamiętam teraz) można przez około 20 sekund zakodowac pilota za pomocą przytrzymania przycisku B na pilocie (przycisk B to "OFF").

    Nie wiem niestety który bezpiecznik w naszych A3 jest od webasto, zerknij może do rozpiski na naszym forum:

    https://www.a3-club.net/rozpiska-bez...ow-audi-a3-8p/
    Ostatnio edytowany przez Pigzel - 04-12-17 o 01:11

  7. #45
    Bożydar's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    AudiA3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Okej, dziękuję za pomoc. Jeszcze mam takie pytanie, czy robicie gdzieś przegląd webasto? Kupiłem samochód w samochód w kwietniu, webasto działa, nie ma z nim żadnych problemów. Tylko zastanawiam się, czy powinno się co jakiś czas zrobić przegląd.
    W Warszawie na Bemowie jest serwis ,działają od lat . Problem ,to ceny z kosmosu , ale chyba się do mich wybiorę . Na forum raczej zgaduj zgadula w tym temacie.

  8. #46

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa G
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    127 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Pigzel Pokaż post
    Jeszcze mam takie pytanie, czy robicie gdzieś przegląd webasto? Kupiłem samochód w kwietniu, webasto działa, nie ma z nim żadnych problemów. Tylko zastanawiam się, czy powinno się co jakiś czas zrobić przegląd.
    Jeżeli odpala, nie kopci, nie ma przerw w pracy to generalnie nic się z tym nie robi. Najczęściej awari ulega pompa obiegowa po czym następuje wyłączenie pieca z powodu przegrzania, drugą najczęstszą usterką jest zabrudzenie sadza pieca i wtedy z webasta wydostaje się dym podczas pracy.


    Cytuj Oryginalnie napisane przez Pigzel Pokaż post
    Na innym forum udało mi się znaleźć taki opis:

    1. Odłączyć zasilanie webasto. (wyciągnąć bezpiecznik)
    2. Po jakichś 30s-1m je spowrotem włączyć (wsadzić bezpiecznik)
    3. Po upływie kilku sekund (chyba 10, nie pamiętam teraz) można przez około 20 sekund zakodowac pilota za pomocą przytrzymania przycisku B na pilocie (przycisk B to "OFF").
    Odłączyć ale nie zasilanie webasto tylko zasilanie sterownika radiowego bezpiecznik SC16 (skrzynka w środku)

  9. Podziękowania dla Mobilek za pomoc w problemie

    Pigzel (04-12-17)

  10. #47
    Bożydar's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    AudiA3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    drugą najczęstszą usterką jest zabrudzenie sadza pieca i wtedy z webasta wydostaje się dym podczas pracy.
    dym zawsze się wydostaje ,webasto działa na ropę
    czy robił ktoś według tej instrukcji ?
    Wczytywanie parametrów nadajnika Telestart - Thermo Top E i C
    1. Włożyć baterię do nadajnika.
    2. Wyjąć bezpiecznik 1A (czarny) z uchwytu w agregacie grzewczym (odłączenie
    zasilania odbiornika).
    3. Odczekać co najmniej 5 sekund i ponownie założyć bezpiecznik.
    4. Po upływie ok 2 sekund, ale w ciągu 6 sekund nacisnąć przycisk OFF na nadajniku
    i przytrzymać go przez co najmniej 1 sekundę.
    5. Wczytywanie jest zakończone.
    W ten sam sposób można wczytać maksymalnie 4 nadajniki. Przy wczytywaniu
    większej liczby nadajników z pamięci usuwany będzie zawsze "najstarszy" nadajnik.


    Cytuj Oryginalnie napisane przez Pigzel Pokaż post
    Posiadam ten sam pilot do webasto jak Ty. Po uruchomieniu z pilota, normalnie mruga na zielono przez kilkanaście sekund i uruchamia piec i ogrzewanie. Na czerwono mruga tylko wtedy gdy jest poza zasięgiem samochodu lub nie może uruchomić webasto bo jest błąd. Spróbuj może ponownie zakodować pilot.
    masz pilota na małe paluszki czy na okrągłe baterie ?

  11. Podziękowania dla Bożydar za pomoc w problemie

    wojtek1474 (12-12-17)

  12. #48

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa G
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    127 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Bożydar Pokaż post
    dym zawsze się wydostaje ,webasto działa na ropę
    Wiesz że coś dzwoni tylko nie wiesz w którym kościele, uzupełnij kolego wiedzę a później podważaj to co napiszę, oczywiście jeżeli będziesz miał argument, a jeżeli Tobie webasto kopci to czas na wyczyszczenie pieca. Tyle na temat.

  13. #49
    Bożydar's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    AudiA3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Mobilek Pokaż post
    Dioda jest dwukolorowa i tak jak napisałem wcześniej, jak jest komunikacja pomiędzy centralą a pilotem i webasto startuje z pilota to świeci na zielono, a jeżeli komunikacji nie ma lub jest niedostateczna (czasami webasto odpali co powinno skutkować świeceniem zielonej lampki ale lampka zapali się na czerwono), paliwo jest na rezerwie, lub są błędy w piecu i piec jest zablokowany wtedy lampka w pilocie świeci na czerwono. Jeszcze jest kwestia czy masz odpowiedni pilot, w A4 z wyglądu praktycznie takie same ale działaja na inej częstotliwości.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Mobilek Pokaż post
    Wiesz że coś dzwoni tylko nie wiesz w którym kościele, uzupełnij kolego wiedzę a później podważaj to co napiszę, oczywiście jeżeli będziesz miał argument.
    obejrzyj

    View My Video

    w lewym pilocie nie ma komunikacji tak samo jak w prawym
    lewy jest z okolic 2012 ,prawy z 2005 . prawy pilot od a3 nigdy nie pokazał zielonej diody ,a włączał webasto ...
    Pytałem o instrukcję ,bo nie wiem ,będąc na 5 pietrze w bloku czy webasto złapało czy nie ,czy pilot pokazuje ,ze się połączył i w jaki sposób i czy w ogóle .

    nic mi też nie kopci ,wydobywają się normalne spaliny ze schowanej rury wydechowej od pieca
    Ostatnio edytowany przez Bożydar - 04-12-17 o 17:03

  14. #50
    Bożydar's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    AudiA3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Pilot zakodowany od nowa . Nic się nie zmieniło ,jak by ktoś miał podobny problem ,to piloty z bateriami paluszkami nie posiadają zielonej diody .

    Ps znalazłem instrukcję i według tłumaczenia z niemieckiego pilot posiada zieloną diodę .
    może to przypadek 1/10000 ,ale u mnie działa wszystko poprawnie lecz nie potwierdza zielonym, sygnalizuję nawet szybkimi czerwonymi mrugnięciami o rezerwie, czyli sygnał wraca .
    Ostatnio edytowany przez Bożydar - 11-12-17 o 19:08

Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •