Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokazane rezultaty 41 do 47 z 47

Temat: 1.8T AUM modyfikowany 200KM/271Nm

  1. #41

    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krosno/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Grabek Pokaż post
    taka za 1tys zł ?
    coś troszku tańsza ;p z pod lady, ale ori ;d
    A4B7 3.0 TDI ASB

  2. #42
    Grabek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    283 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    to pewnie dlatego nie wyrabiała
    Części na sprzedaż do: Audi TT 8N BAM A3 8P Sportback R32 S-line Audi A3 8L 1,8T 3d Audi A3 8L 1,8T 5d Audi S3 8L 1,8T

  3. #43
    strikerbest's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    To może ja też zajmę stanowisko. Jeśli robisz to u Bartka to wydaje mi się że możesz zaufać jego słowom bo wie co mówi.
    Ty masz troszkę inny setup niż ja ale powiem Ci jak u mnie było i podobnie jest u kolegi Kamivil. U nas w AGU były zupełnie inne wtryski fabrycznie niż u Ciebie (280->320). Po zmianie wtrysków na 347ccm z ABB ABY przy seryjnym układzie paliwowym (regulator i pompa bez zmian) okazało się być ubogo i powyżej 4tys/obr auto nie jechało. Zmiana regulatora na 4 bary nic nie zmieniła bo pompa nie dała rady wydać więcej. Większość pomp do A3 była 3bar z wyjątkiem wybranych modeli AUQ i APP które miały 4bar ale na rynku pomp zamiennych w ogóle nie występowały 4 barowe.
    Założenie pompy od S3 wydawało się być rozsądne jeśli masz dostęp do tanich części. Pompy do S3 wszystkie były na 4bar i starczały do mocy w okolicach 270KM tak przynajmniej chwalił się swego czasu Czapu. Koszt 1000zł za nową tak jak napisał Tomek zwala z nóg. Zakup Walbro to koszt ok 370zł a jedyną inną alternatywą jest Bosch 440 ale to już większe koszta. U mnie pompa i regulator 4 bary rozwiązał problem. Można łatwo przeliczyć że wtryski które miałem przy 3bar dawały 347ccm a przy 4bar będzie 13% więcej więc jest to około 390ccm. Idąc w K04 żeby wykorzystać potencjał dobrze jednak jest mieć bardziej wydajne wtryski żeby wykorzystać potencjał. Moim zdanie 440ccm będzie lepszym rozwiązaniem.

  4. #44
    Grabek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    283 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    z tego co kiedyś pisał Patryk z CS na racingforum to seryjna, sprawna pompa od S3 starcza aż do 350KM

    o tu jest

    http://www.racingforum.pl/index.php?...20&hl=pompa+s3
    Części na sprzedaż do: Audi TT 8N BAM A3 8P Sportback R32 S-line Audi A3 8L 1,8T 3d Audi A3 8L 1,8T 5d Audi S3 8L 1,8T

  5. #45
    kucyk_wkz's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    dziś wsadziłem przepławkę, wkurw.... się bo kolejna rzecz wymieniona a dalej mi przyszarpuje na przełomie 3000obrow jak by cofało zapłon. To samo przy odpuszczeniu nogi z gazu przy większych obrotach ;/ Nie wiem jak sie za to juz zabrać, czy waszym zdaniem n75 może mieć jakiś wpływ?? macie jakies pomysły?

  6. #46
    strikerbest's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Ja tez znalazłem wypowiedz Czapa http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=54229&hl=
    Poszarpywanie... logi dynamiczne zrób. Nie wiem na jakich blokach masz ale poszukaj czas wtrysku i flow, knock, lambde oraz zapłon i flow. Loguj czas wtrysku razem z lambdą oraz zapłon z knock.
    Tomek niech Ci podpowie które kanały bo on już kiedyś logował jakiegoś AUM'a chyba.
    Ostatnio edytowany przez strikerbest - 08-09-11 o 22:30

  7. #47
    Sensej's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnobrzeg/Kraków
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    67 razy

    Domyślny

    ja odkąd założyłęm ecumastera i sam steruje wszystkimi parametrami (szwankuje mi sterowanie n75) to właśnie mam taki efekt. tylko jest to strasznie silne szarpanie i nie przekrocze tych 3-4 tys obrotów przez to właśnie.

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •