Na moim 1.6BSE instalacja Tartarini jest przejechane 248kkm i jest bezproblemowo poza tym że trochę poklepie zaworami po odpaleniu zimnego motoru.Dużo eksperymentowałem z olejami i na 0W40 jest u mnie najlepiej.Gaz był założony na gwarancji w DE i przez 220kkm latał z lubrykacją którą wywaliłem i nic złego się nie dzieje.Przy mojej rozsądnej leździe spala mi ok. 9l/100km i nie jest to jazda na przysłowiowego emeryta.Instalacja regularnie regulowana co 20~25kkm w Tartarini K-ce.Goście mówią że przeważnie korekty są znikome.Sama się przelącza na LPG po osiągnięciu 35stC.Nie trzeba gazować na 3tys. obrotów.Jestem z niej mega zadowolony.

- - - Aktualizacja postu - - -

Cytuj Oryginalnie napisane przez Drac0 Pokaż post
Hej

Mam instalacje Stag Basic 1.6 MPI BGU, bierze mi 11 litrow gazu czy to cykl mieszany maks 90km/h czy to autostrada (300km) - caly czas 130-140 i tez wzielo 11l na 100. To chyba cos z tym gazem mam zle wyregulowane ze pali tyle samo?
Nic nienormalnego w tym nie widzę, jazda miejska przeważnie = jazda z takimi prędkościami obrotowymi autostradą.Z tym że ja bym musiał mieć przywiązany do buta pustak i 5 osób w kabinie żeby mi spalał tyle.Jeszcze nigdy nie przekroczyłem 9,2l/100km.Tyle spaliłem kiedyś na A4 140km/h no stop z 4 osobami na pokładzie ważącymi ok. 300Kg.Tankuję tylko na Shell lub ostatecznie Orlen.Świece mam BKUR6ET10 NGK i tylko takie mi każą zakładać w Tartarini.Żadne irydowe ,platynowe czy niby specjalne do LPG.Po prostu zwykłe NGK.