Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokazane rezultaty 41 do 49 z 49

Temat: Instalacja LPG A3 8P 1.6

  1. #41

    Data dołączenia
    Sep 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny Wystająca butla LPG

    Witam, zamontowałem gaz w A3 8P i niestety mam problem z wystajaca butlą. Silnik 1.6. Czy macie jakieś pomysły jak ją wyrównać?

  2. #42
    ylaib's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Konin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny

    Twardy styropian, lekki i dotniesz łatwo do kształtu butli. U mnie wystawała butla 7 cm.

  3. #43
    krzyho's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    powiat limanowski
    Auto
    audi a3 8l
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    czy jest taki program w instalacjach LPG żeby gaz przełączał się po przekroczeniu 3tys obrotów?

  4. #44
    Cinkowatość's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Jest możliwość ustawienia parametru przełączania na LPG powyżej danych obrotów, jak i przełączania z LPG na benzynę po przekroczeniu ustawionych obrotów.

  5. #45
    krzyho's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    powiat limanowski
    Auto
    audi a3 8l
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    aha,czyli można już przy zakładaniu nowej instalacji bez utraty gwarancji?
    według temperatury to trzeba czekać 7minut na przełączenie a przez ten czas będzie dużo spalał benzyny a i to się będzie mniej opłacać

  6. #46

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Mam zalozona instalacje Staag i nie wiem czy mi sie wydaje, ale mam wrazenie ze na 3cim biegu auto slabiej reaguje na gaz pomiedzy 2 a 3 tys obrotow niz na benzynie, na innych biegach jest raczej tak samo. Mozliwe jest cos takiego czy to tylko moje przewrazliwienie?

  7. #47

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Hej

    Mam instalacje Stag Basic 1.6 MPI BGU, bierze mi 11 litrow gazu czy to cykl mieszany maks 90km/h czy to autostrada (300km) - caly czas 130-140 i tez wzielo 11l na 100. To chyba cos z tym gazem mam zle wyregulowane ze pali tyle samo?

  8. #48
    nefifer13's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    śląsk
    Auto
    A3 8PA 1.6 BSE
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Na moim 1.6BSE instalacja Tartarini jest przejechane 248kkm i jest bezproblemowo poza tym że trochę poklepie zaworami po odpaleniu zimnego motoru.Dużo eksperymentowałem z olejami i na 0W40 jest u mnie najlepiej.Gaz był założony na gwarancji w DE i przez 220kkm latał z lubrykacją którą wywaliłem i nic złego się nie dzieje.Przy mojej rozsądnej leździe spala mi ok. 9l/100km i nie jest to jazda na przysłowiowego emeryta.Instalacja regularnie regulowana co 20~25kkm w Tartarini K-ce.Goście mówią że przeważnie korekty są znikome.Sama się przelącza na LPG po osiągnięciu 35stC.Nie trzeba gazować na 3tys. obrotów.Jestem z niej mega zadowolony.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Drac0 Pokaż post
    Hej

    Mam instalacje Stag Basic 1.6 MPI BGU, bierze mi 11 litrow gazu czy to cykl mieszany maks 90km/h czy to autostrada (300km) - caly czas 130-140 i tez wzielo 11l na 100. To chyba cos z tym gazem mam zle wyregulowane ze pali tyle samo?
    Nic nienormalnego w tym nie widzę, jazda miejska przeważnie = jazda z takimi prędkościami obrotowymi autostradą.Z tym że ja bym musiał mieć przywiązany do buta pustak i 5 osób w kabinie żeby mi spalał tyle.Jeszcze nigdy nie przekroczyłem 9,2l/100km.Tyle spaliłem kiedyś na A4 140km/h no stop z 4 osobami na pokładzie ważącymi ok. 300Kg.Tankuję tylko na Shell lub ostatecznie Orlen.Świece mam BKUR6ET10 NGK i tylko takie mi każą zakładać w Tartarini.Żadne irydowe ,platynowe czy niby specjalne do LPG.Po prostu zwykłe NGK.

  9. #49

    Data dołączenia
    Sep 2022
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    WWA
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny Problemy z obrotami po wymianie listwy wtryskowej LPG [1.6MPI]

    Hej!

    Oddałam samochód do warsztatu LPG, przed serwisem wszystko było ok ale na ostatnim przeglądzie(jak wymieniałam olej i filterki) gość powiedział że jest listwa wtryskowa do wymiany, no to parę dni temu kupiłam, dalam do wymienienia i auto chodzi gorzej niż przed wymianą, pan powiedział że nie da się tego wyregulować obrotów i żebym najpierw wyregulowała silnik benzynowy, bo nie da się tego zestroić.

    Z tym że silnik benzynowy dobrze chodzi, a na instalacji jest taki problem:
    Samochód jak schodzi z obrotów po wciśnięciu sprzęgła to zostaje na nich np: jadę sobie na 5 biegu 2.5 k obrotów chcę zredukować wciskam sprzęgło on zostaje na tych obrotach chwilę czasu i dopiero zaczynają spadać, spada do tych 800 i znowu się podnosi do 1500 żeby wkoncu się wynormowac, nie jest to cały czas, tylko co jakiś czas tak się robi. Jezdze po mieście więc trochę to wkurza. Może mial ktoś coś takiego? Jak to zdiagnozować?

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •