Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 33

Temat: [8L] Problem z esp

  1. #21
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    bartek1001, tego raczej nikt Ci z gory nie powie. wszystko wyjdzie w praniu.
    Moze sie tez okazac ze to niestety nie to
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  2. #22
    bartek1001's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    tychy
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN

    Domyślny

    tak wlasnie niestety sie okazalo- kola dopompowane a esp swieci nadal- tylko dlaczego swieci sam esp a nie razem z abs-em??
    call me tato

  3. #23
    and4tu's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jasło
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    U mnie dwa razy się zaświeciła kontrolka trakcji ESP i nie dała się wyłączyć przyciskiem dopiero pomogło jej zgaszenie silnika i ponowne odpalenie. W kompie wyszło że coś z czujnikami ABSu, więc odkręciłem koła porozłanczałem wtyczki (było wszystko ok ) poskładałem do kupy i już dwa miesiące jest OK. tzn nic zbędnego nie świeci się a w razie potrzeby ESP dyskretnie daje znać że jest sprawne.
    and4tu

  4. #24

    Data dołączenia
    Nov 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kowale Oleckie
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ATD

    Domyślny

    Witam. nie chce zakladac nowego tematu wiec dolacze do tego. mam problem z ESP Audi A3 1.9tdi 2001 rok wersja juz ta po lifcie. Otoz moj problem polega na tym ze ESP wgl nie ma zadnej reakcji nawet po przekreceniu zaplonu kontrolka nie zapala sie na chwile. Wyglada to tak jakby bylo odlaczone. Ma ktos moze jakis schemat do tego? badz jakies rady gdzie zaczac szukac?
    zapomnialem dodac ze ABS dziala bez zarzutow
    Ostatnio edytowany przez leon24 - 05-12-12 o 16:39

  5. #25

    Data dołączenia
    Jul 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 BFQ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam.

    Mam problem z ESP, ABS. Po uruchomieniu silnika włącza mi się ESP i ABS. W komputerze wyświetla mi czujnik ABS prawe tylne koło. Koło zostało ściągnięte, wyczyszczony czujnik z opiłków podobnie jak zębatka. Po uruchomieniu błąd nie został wykryty.
    Jednak jak samochód postoi błąd się pojawia. Przejadę 50-100 metrów, wyłączę i włączę silnik pojawi się ABS, który po ok 100 metrach gaśnie. Zastanawiam się czy to nie może być spowodowane zardzewiałymi osłonami tarcz hamulcowych.

  6. #26

    Data dołączenia
    Sep 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jaworzno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T APP
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    ja bym sprawdził jeszcze jakie są wskazania tego czujnika przez vag coma, tylko nie pamiętam jakie to grupy były, a nie mam teraz możliwości sprawdzenia tego

    edit:
    na forum passata na szybko tylko znalazłem taki wpis:
    "Możesz sobie sprawdzić prędkość na poszczególnych czujnikach. Wada ... nie można przekroczyć 20 km/h"
    "W ABS bloki pomiarowe 001"

  7. #27

    Data dołączenia
    Jul 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 BFQ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Jak tylko znajdę czas to sprawdzę. Jednak myślę że czujnik jest ok. Tylko zbierają się te opiłki. Po przejechaniu kilku metrów czujnik się wyczyści poprzez zębatkę i po ponownym starcie jest już ok bo ABS zgaśnie. Te osłony są w strasznym stanie. Ale to wszystko trzeba ściągać aby to zmienić. Bezpiecznik też podmieniałem bo myślałem że zaśniedziałe styki mogą powodować błąd.

  8. #28

    Data dołączenia
    Sep 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sieradz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny Problem z ESP - ASR? Dziwne zachowanie

    Witam serdecznie
    mam pewnien problem ze swoim Audi a3 (8l 1.6 benzyna AVU) 2000r.

    Kupiłem auto ze świecącą się kontrolką ESP - przycisk nie reagował w ogóle.
    Na kompie błąd czujnika przyspieszenia poprzecznego - sensor oddany do regeneracji, zaadaptowane i wszystko ok.

    No niestety nie, od jakiegoś czasu, odkąd zrobiło się chłodniej w nocy to z rana nawet przy lekkim skręcie łapie mi ESP i przyhamowuje koło - dzieje się to gdy skręcam w lewo, hamuje przednie prawe koło, przy skręcaniu w lewo nie zauważyłem takiego problemu, jedynie że kontrolka ESP się zapali - po zgaszeniu i odpaleniu auta zniknie.

    Po czasie do objawów dołączyło załączanie się ESP przy jeździe prosto lub przy dosłownie lekkim skręcie.

    Dodam, że dzieje się to tylko z rana jak jadę do pracy, gdy z pracy wracam wszystko jest jak należy, auto jedzie normalnie, ESP działa.

    Ma ktoś jakiś pomysł co robić bądź ktoś spotkał się z podobną sytuacją? Na dniach przyjdzie mi skaner do auta to sprawdzę czy są jakieś błędy.
    Przy ostatnim odczycie z tego co pamiętam miałem błąd czujnika temperatury cieczy, ale wątpie aby to miało związek z takim dziwnym zachowniem auta.

    Pozdrawiam

  9. #29
    maj0nez's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LOP
    Auto
    S3 ABT Immola Yellow
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez sztyba98 Pokaż post
    Witam serdecznie
    mam pewnien problem ze swoim Audi a3 (8l 1.6 benzyna AVU) 2000r.

    Kupiłem auto ze świecącą się kontrolką ESP - przycisk nie reagował w ogóle.
    Na kompie błąd czujnika przyspieszenia poprzecznego - sensor oddany do regeneracji, zaadaptowane i wszystko ok.

    No niestety nie, od jakiegoś czasu, odkąd zrobiło się chłodniej w nocy to z rana nawet przy lekkim skręcie łapie mi ESP i przyhamowuje koło - dzieje się to gdy skręcam w lewo, hamuje przednie prawe koło, przy skręcaniu w lewo nie zauważyłem takiego problemu, jedynie że kontrolka ESP się zapali - po zgaszeniu i odpaleniu auta zniknie.

    Po czasie do objawów dołączyło załączanie się ESP przy jeździe prosto lub przy dosłownie lekkim skręcie.

    Dodam, że dzieje się to tylko z rana jak jadę do pracy, gdy z pracy wracam wszystko jest jak należy, auto jedzie normalnie, ESP działa.

    Ma ktoś jakiś pomysł co robić bądź ktoś spotkał się z podobną sytuacją? Na dniach przyjdzie mi skaner do auta to sprawdzę czy są jakieś błędy.
    Przy ostatnim odczycie z tego co pamiętam miałem błąd czujnika temperatury cieczy, ale wątpie aby to miało związek z takim dziwnym zachowniem auta.

    Pozdrawiam
    Cały czas piszesz o skręcaniu w lewo?
    Trzeba podłączyć jakiś skaner i sprawdzić jeszcze czujnik skrętu.

  10. #30

    Data dołączenia
    Sep 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sieradz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez maj0nez Pokaż post
    Cały czas piszesz o skręcaniu w lewo?
    Trzeba podłączyć jakiś skaner i sprawdzić jeszcze czujnik skrętu.
    dziś też zaobserwowałem to samo przy skręcaniu w prawo a nawet na prostej drodze zaczął mi zwalniać, słychać było tarcie a ikona ESP mrugała

    dodam, że dzieje się to tylko i wyłącznie z rana

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •