Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokazane rezultaty 31 do 33 z 33

Temat: [8L] Problem z esp

  1. #31

    Data dołączenia
    Sep 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sieradz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    ktoś ma jakieś pomysły?

    ostatnio auto zaczęło mi hamować na prostej drodze, zwalniać na rondzie itp.
    towarzyszy temu mrugająca ikonka ESP
    dzieje się tak dopóty ikonka zacznie świecić cały czas lub wyłącze ESP

    proszę o pomoc

  2. #32
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    auto pod VCDS-a i błędy w sterowniku do sprawdzenia

  3. #33

    Data dołączenia
    Mar 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowogrodziec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Cześć.

    Ja mam taki problem. Mam auto od 5 lat. Rocznik 2001.Od mniej więcej roku coraz częściej zdarza się taka nieprzyjemna sytuacja. Podczas jazdy nawet po płaskim asfalcie i z prostą kierownicą raz na jakiś czas nagle załącza się ESP, słychać wycie pompy ABS i przyhamowuje się jakieś koło. Jest bardzo wkurzające bo dzieje się przy każdej prędkości nawet na autostradzie albo w mieście przy bardzo małej prędkości. Jedyne co pomaga to szybkie naciśnięcie ESP które wyłącza cały system. Co ciekawe kontrolka ABS nigdy się nie zapaliła. Wydawało mi się że to prawe przednie koło hamuje więc pierwsze co to poszedłem do mechinima żeby mi wymienił prawy przedni czujnik ABS. Wymienił i nic nie pomogło. Potem osobiście wymieniłem też przedni lewy czujnik i dalej problemy pozostały. Z tego co tu czytam to bez komputera się nie obejdzie i muszę poszukać albo lepszego mechanika albo sam ogarnąć diagnozę. Podsumowując mogą być takie powody:
    - uszkodzony przewód ESP (nie wiem między czym a czym ale skoro nie zapala się mi ABS to zakładam że przewody do czujników ABS są dobre)
    - uszkodzona pompa ABS albo coś przy pompie.
    Czy wystarczy kupić taka wtyczkę ODB2 z łącznością bezprzewodową na telefon? Czy lepiej taką wtyczkę do komputera? Miałem kiedyś taką do komputera ale było to trochę niewygodne z laptopem jeździć ale potem mi ona padła i muszę kupić nową.

    edit:
    Ale odzew lol. Poradziłem sobie. musiałem wymienić czujnik przyspieszenia kątowego. Kupiłem używkę za jakieś 350zł.
    Ostatnio edytowany przez maxpayneau - 10-09-23 o 20:15

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •