Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 41 do 50 z 51

Temat: Drgania przy przyspieszaniu-dwumas?sprzegło?co jeszcze innego...

  1. #41

    Data dołączenia
    Oct 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin/Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Ośka. Dodam jeszcze, że samochód kupiłem na alu ori audi 16 cali i oponach letnich lecz była to późna jesień praktycznie od razu założyłem na nie nowe zimówki. Wszystko niby wyważone lecz 1 trasa i wcześniej wspomniane wibracje, więc zajechałem do innego mechanika żeby to sprawdzić i faktycznie trzeba było doważyć koła. Po tym problem jakby znikł. Na wiosnę na te same felgi założyłem letnie u tego samego mechanika/wulkanizatora i znowu ta sama sytuacja z wibracjami. Teraz z kolei trafiły mi sie felgi 17 cali i po ich wyważeniu w jeszcze innym zakładzie występują te drgania. Jest to dosyć dziwne, ale sprawdzę dla pewności koła jeszcze raz.

  2. #42

    Data dołączenia
    Sep 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Brodnica
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    Witam po dłuższym czasie. Teraz was zaskoczę, drgania o których pisałem prawie dwa lata temu ... występujące tylko w przedziale od 2tyś do 2,5tyś /Obr znalazłem w zeszłym tygodniu. Mimo tego, że poduszka którą zmieniłem i o niej pisałem zniwelowała trochę drgania to i tak nie było jeszcze to.
    Hit.. słuchajcie drgała obudowa tych rurek od nagrzewnicy wody... kiedy przytrzymałem mocno palcem obudowę, drgania zniknęły. zdenerwowałem się, wyrzuciłem całkiem tę obudowę i jest lepiej ale jeszcze... czuć akustykę drgań palcem na rurkach od nagrzewnicy.. zastanawiam się nad ich usztywnieniem tylko jeszcze do końca nie wiem w jaki sposób, wiem tylko, że to muszą być one skoro jak je trzymałem mocno przygniecione przez obudowę była cisza. Ktoś jakiś pomysł, wniosek ?


    Edit: Usztywniłem matą o strukturze zwartej gąbki i jest kozak
    Ostatnio edytowany przez Patryk8p - 08-05-18 o 21:38

  3. #43
    Konio_68's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Volvo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Natomiast same z siebie nie drgają , źródło jet gdzie indziej . Te drgania ci się po prostu na nie przenoszą i dlatego je słyszysz . Ale coś innego je wywołuje raczej. Drgania podczas przyspieszania najczęściej wywołują zużyte przeguby wewnętrzne.

  4. #44

    Data dołączenia
    Sep 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Brodnica
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    Baa.. hehe kolejna zagadka pojawia się tu: wszystko zależne od temperatury silnika, Gdy jest zimny słychać, że głośniej jest w tym przedziale obrotów ale da się znieść
    natomiast jak już jest ciepły (90) wtedy ta wibracja robi się nieznośna ( )
    Przegub raczej dawałby cały czas taki sam dźwięk niezależnie od temperatury, prawda ?

  5. #45

    Data dołączenia
    Jul 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny Nie przepala całkowicie paliwa i nierówna praca silnika. 1.9TDI-105

    Na wstępie chcę podziękować wszystkim na raz i każdemu z osobna za gromadzenie wiedzy na temat naszych skarbów. Wielokrotnie mi już pomogliście nawet o tym nie wiedząc.
    Tym razem nie jestem w stanie sam rozwiązać problemu, na podstawie wiedzy z forum, dlatego tworzę nowy post.
    Auto należy do mojej dziewczyny, a moją rolą jest je naprawić. Mechanicy trochę rozkładają rece i ich propozycje są dosyć kosztowne zarazem niegwarantując rozwiązania problemu.

    Do meritum. Auto zaczeło trząść podczas przyspieszania, kolejnym objawem jest kopcenie na biało (nie jest to woda tylko niedopalony ON) zarazem spadła trochę moc. Spaliny śmierdzą i widać dużo sadzy na wydechu. Efektem kopcenia jest już prawie zapchany DPF. Na wolnych obrotach trochę szarpie motorem.

    Silnik nie zgłasza błędów w VAG. Paramentry pracy pomowtrysków są OK.

    Podpowiedzcie proszę jaką drogę obrać podczas diagnozowania tego problemu.

  6. #46

    Data dołączenia
    Oct 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wroclaw
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE

    Domyślny

    Mam takie same drgania po remoncie silnika ale w okolicach obrotów 2500 oraz 5000. Im wyższy bieg tym gorsze buczenie. Na 6 biegu przy w tych prędkościach obrotowych auto wibruje jakby się miało rozlecieć. Macie jakieś spostrzeżenia? Co u was było przyczyną? Mechanik mi wciska że to skrzynia ale przed remontem nie było żadnych wibracji w pełnym zakresie obrotów.

    Pozdrawiam.

    Dodam że wibracje występują tylko w tych obrotach, pomiędzy i powyżej jest cisza.

  7. #47

    Data dołączenia
    Jan 2023
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAA

    Domyślny Drgania przy przyśpieszaniu

    Witam Klubowiczów, zwracam się do was z zapytaniem czy miał ktoś może z was podobny problem lub wie co może być na rzeczy. Mianowicie przy wrzuceniu 4,5,6 biegu po dodaniu gazu do dechy powyżej 2tysięcy obrotów auto zaczyna lekko drgać. Podobny problem miałem rok temu wtedy winne były wtryskiwacze. Na początku moje obawy padły właśnie na wtryski ale oddałem auto z powrotem do serwisu gdzie je regenerowałem i po sprawdzeniu okazało się, że wtryską nic nie jest. Teraz objaw jaki mogę zauważyć to są właśnie te drgania oraz auto poniżej 2tys. obrotów słabo się zbiera na 4,5,6 biegu (nie ma tego powera jak przystało na diesla). Chciałbym dodatkowo zaznaczyć, że dragania na zimnym silniku sa mniejsze niżeli na nagrzanym. Dlatego chcę was zapytać czy miał ktoś z was podobny problem i wie co może być na rzeczy?

  8. #48

    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi A3 8P Q '06
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    39 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    @piotrek177

    Może masz quattro? Jeżeli tak, to istnieje prawdopodobieństwo, że tłumik drgań się skończył i nie eliminuje drgań z wału napędowego.
    anonimowe A3 8P.

  9. #49

    Data dołączenia
    Nov 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włoszczowa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE

    Domyślny

    Dameq - Zapytaj mechanika czy przy remoncie silnika przed składaniem ważył korby i tłoki .

  10. #50

    Data dołączenia
    Jun 2023
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Babienica
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CFFB

    Domyślny wibracje podwozia

    Witam. Jak w temacie od niedawna pojawiły się u mnie wibracje pod podłogą. Wibracje pojawiają się tylko przy prędkościach powyżej 100km/h czy to na biegu 4/5/6 czy "na luzie" i tylko z przodu czy to po stronie kierowcy jak i pasażera, na tyle nic nie czuć pod nogą. Koła były wyważane 3 krotnie oraz sprawdzane czy nie są krzywe. Opony Dunlop dopiero 3 sezon jeżdżone z bieżnikiem powyżej 5mm. Samochód był w serwisie i po rozpędzeniu go na drodze jak i podnośniku nic nie było wyczuwalne. Przeguby, półosie, tarcze hamulcowe, piasty koła jak i sprzęgło z dwumasą w jak najlepszym stanie. Zawieszenie w 100% sprawne sprawdzone na 2 stacjach diagnostycznych. Dodam, że z tyłu wymieniałem komplet tarcz hamulcowych z klockami, piasty kół wraz z łożyskami oraz były regenerowane zaciski, choć wibracje pojawiły się jeszcze przed wymianą.
    Ja już rozkładam ręce co to może być, może ktoś miał już taki problem i chętnie podzieli się rozwiązaniem
    Pozdrawiam

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •