Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokazane rezultaty 21 do 26 z 26

Temat: problem z odpalaniem 2.0 FSI

  1. #21
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kamilr Pokaż post
    drugi błąd dotyczy czujnika pozycji zaworu powietrza N212 (nie osiąga wartości , otwarty obwód 17439)
    17439 to blad zawór klapy kolektora ssącego ( N316 )


    za v-tuning :

    Przyczyną wyświetlania tego kodu błędu jest najczęśćiej uszkodzony siłownik podciśnieniowy regulujący klapami.
    Opisy tej usterki mogą być różne :
    P1031 (17439) "Zawór klapy kolektora ssącego (N316) nie osiągnięto wartości zadane
    P1031 Air control flap tight/sticking, hose connection(s), intake manifold air control actuator, intake manifold air control solenoid
    P1031- czujnik ustawiania przełączania długości kolektora ssącego- specyfikacja nie zachowana- N316

    P0106- czujnik ciśnienia w kolektorze ssącym/ czujnik ciśnienia atmosferycznego- usterka zakresu/ działania

    17439/P1031/004145 - Intake Manifold Tuning Valve (N316): Setpoint Not Reached
    17439 (czujnik pozycji zaworu powietrza N212 nie osiąga wartości
    17439 - Manifold Change-Over Valve (N136): Setpoint Not Reached
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  2. Podziękowania dla Miro za pomoc w problemie

    kamilr (06-05-19)

  3. #22

    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    jelenia góra
    Auto
    a3 2.0 fsi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Dzięki Miro za odpowiedź ,
    rozumiem ze ma to wpływ na odpalenie silnika?? Jeśli klapa się nie otworzy nie odpalisz auta?
    Wiesz może czy istnieje jakiś prosty sposób na diagnostykę tego elementu ???

    Czy w momencie kiedy odpaliłem auto bez oleju w silniku mogły one oberwać rykoszetem??

  4. #23

    Data dołączenia
    Oct 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jelcz
    Auto
    A3 2.0 FSI 2005r.
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW

    Domyślny

    Cześć.
    Mam problem z 8p 2.0 FSI 150km 2005r. auto słabo odpala/w ogóle nie odpala po rozgrzaniu, czasami załapie za drugim razem, raz nie palił kilka godzin. Auto jest mojej matki, zdążyli wymienić jej czujnik położenia wału co nie przyniosło żadnego efektu. Po części się nie dziwię, mój "komp" na androida pokazał błąd P0341 Camshaft Position Sensor A Circuit Range/Performance, do tego P1031 i świeci EPC. Pierwsza myśl zamawiamy czujnik wałka, jednak poczytałem trochę i podobno w tych autach jest też problem z nastawnikiem rozrządu oraz z przecierającą się wiązką silnika przy rozruszniku. Czujnik wałka już mam nowy z Boscha tylko potrzebowałbym wskazówki w którym jest miejscu i ewentualnie na którą wiązkę patrzeć

    //edit
    czujnik wymieniony, na tą chwilę odpala tylko nierówno chodzi, błąd P1031 (nie osiągnięto wartości) i świecące EPC nadal pozostały.
    Ostatnio edytowany przez Domansky - 16-10-19 o 00:33

  5. #24

    Data dołączenia
    Apr 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WCH
    Auto
    A38P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW

    Domyślny [8P] gasniecie, kopanie z wydechu, falowanie

    Witam, mam problem z moją audi odkąd wymieniłem uszkodzona stacyjke, auto stało tydzień czasu przy krzakach i zastanawiam się czy jakieś zwierzę mi do środka się nie dostało, bo auto po wymianie stacyjki i odpaleniu po kilku dniach zaczęło się strasznie dziwnie zachowywać, przy dojeździe do torów sam zgasł i nie chciał odpalić chwile, obroty strasznie skaczą i do tego jakieś dziwne kopanie z wydechu słychać, wyskoczyl błąd oczywiście sczytalem i wrzucę niżej zdjęcie, dodam też filmik z tych obrotów, z góry dzięki za naprowadzenie mnie na moją usterkę, silnik 2.0 FSI 2004r. Dodam jeszcze, że auto przestalo odpalać, ale po wymiany świec odpala znowu.


    https://ibb.co/x1qk6Bz



    https://drive.google.com/file/d/13R_...w?usp=drivesdk
    Ostatnio edytowany przez fifek - 22-05-21 o 08:07

  6. #25
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

  7. #26

    Data dołączenia
    Apr 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WCH
    Auto
    A38P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW

    Domyślny

    Niestety problem dalei pozostał, jakis czujnik mechanik mi przeczyscil i sie troche spokoił na wolnych, ale czasem wpadnie w takie dziwne falowanie i sie zaraz uspokoi. Towarzyszy mi check i kontrolka od trakcji. Prosze o pomoc

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •