Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 39

Temat: 1.6 benzyna nie chce zapalić

  1. #21

    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    a jak sprawdzic ten sterownik wtrysków?

  2. #22

    Data dołączenia
    Aug 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Witammm!! podpinam się do tematu. Ostatnio gdy próbowałem odpalić auto to ciągle kręci i do tego wyskakuje kontrolka oleju oraz ten trójkąt żółty zakończony strzałką, nie wiem co się dzieje ostatnio same problemy mam z tą audianą..

  3. #23
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    miczo12 auto było podpięte pod komputer/vcds-a?były błędy?

  4. #24

    Data dołączenia
    Jan 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suwałki
    Auto
    Audi A3 8l 3D 1.6E
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Mój 1.6 AEH zaczął mi robić brzydkie rzeczy. Od czasu do czasu kompletnie nie reaguje na przekręcenie kluczyka w pozycję rozruchu. Rozrusznik nie kręci i wygląda to tak, jakby włącznik w stacyjce nie łączył.

    Wkładam kluczyk, włączam zapłon, czekam na zgaśnięcie kontrolki od immibilizera, przekręcam kluczyk dalej w pozycję rozruchu i brak jakiejkolwiek reakcji. Po wyłączeniu zapłonu i ponownym włączeniu rozrusznik przeważnie daje się uruchomić. W bardziej krańcowych przypadkach potrzeba jeszcze trzeciego podejścia.

    - Zdarza się że immobilizer zgłasza błąd odczytu kluczyka (około 1 na 25 razy) i kontrolka zaczyna mrugać. Wyjęcie kluczyka i ponowne włączenie zapłonu rozwiązuje problem.
    - Nie wykryłem żadnych błędów w ECU poza tymi związanymi z immobilizerem.
    - Problem z rozrusznikiem nie jest raczej związany z długim postojem. Ostatnio po przejechaniu kilkuset metrów wyłączyłem silnik na kilkanaście minut. Rozrusznik zaskoczył wtedy za trzecim razem.

    Czy rozrusznik jest uruchamiany za pomocą przekaźnika?
    Czy ECU jest w stanie stwierdzić i zaraportować błędem problem z przekaźnikiem rozrusznika?

    Problem nie jest powtarzalny i nie mogę go odtworzyć w warunkach warsztatowych. Nie jestem więc w stanie zbadać, czy włącznik w kostce stacyjki nie kontaktuje, czy też przekaźnik rozrusznika nie działa prawidłowo. Może warto pokusić się o wyprowadzenie kontrolek LED zza włącznika rozrusznika w kostce stacyjki i przekaźnika rozrusznika, tak aby było widać w którym miejscu jest problem.

    PS. Użycie na forum liczby mnogiej słowa dowcip daje następujący rezultat: dow****. Chyba filtry wykrywające wulgarne zwroty działają z mocno przesadzoną dokładnością. Musiałem to problematyczne słowo zamienić na "rzeczy".

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Mam jeszcze jeden punkt zaczepienia. Włączenie rozrusznika powinno wyłączać inne urządzenia jak dmuchawa, elektryczne otwieranie szyb, oświetlenie itd. Kiedy rozrusznik nie reaguje, nie zauważyłem by dmuchawa była wyłączana. Muszę dokładnie przyjrzeć się procesowi rozruchu i temu które urządzenia działają w tym czasie. Kostka stacyjki była wymieniana półtora roku temu ponieważ sprężyna która ma cofać kluczyk z położenia rozruchu do zapłonu nie działała prawidłowo.

    Rozumiem, że wyłączanie urządzeń w fazie rozruchu odbywa się w kostce stacyjki. Brak tego efektu jest więc wystarczający, by stwierdzić, że kostka nie działa prawidłowo.

  5. #25

    Data dołączenia
    Aug 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    no właśnie jeździłem po mechanika i podpinał komputer ale wgl nie czytał tak jakby prądu nie było i mówił że to niby może być stacyjka tam koło kierownicy może tak być? bo prąd się zgubił.

  6. #26
    pawko2233's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    raz

    Domyślny A3 nie odpala przy pełnym akumulatorze

    Witam. Wczoraj zgasł mi samochód i więcej już nie odpalił. Kręcił tak jak przy rozładowanym akumulatorze. Dzisiaj odpaliłem go z urządzenia rozruchowego i wszystko było ok. Wyjąłem akumulator do naładowania ale okazuje się, że jest pełny. Wie ktoś może co jest przyczyną?

    Z góry dziękuję

  7. #27

    Data dołączenia
    Nov 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Witam wszystkich jestem posiadaczem Audi a3 8l 1.9 tdi 130 km, autem w zimie nie jeżdżę zbyt często, średnio raz na tydzień /dwa wypada jakiś dłuższy przejazd typu 30 km, takto głównie krótkie dystanse. Auto stoi pod chmurką i dzisiaj przy mrozie - 15 stopni próbowałem odpalić auto w celu przepalenia niestety auto nie chciało odpalić i zastanawiam się czy jest sens wyjmowac akumulator i go trochę podładowac czy mogę np poczekać do czwartku gdzie temperatura ma być w okolicy - 1 stopnia, wtedy mam nadzieję auto odpali i zrobić jakiś dłuższy dystans żeby naładować aku? Czy taki przestoj dla autka na morze będzie szkodliwy? Do tej pory palił mi dobrze np przy - 5 odpalal bez problemu

    Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

  8. #28
    pawko2233's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Wiadomo, że na krótkich trasach akumulator raczej się nie naładuje, a pogoda niestety robi swoje. Ładowanie prostownikiem skraca jego żywotność. Jeżeli masz możliwość odpalić go z urządzenia rozruchowego to działaj. Mój zaskoczył już po minucie ładowania takim sprzętem. Jeżeli nie potrzebujesz w tej chwili samochodu to poczekaj, dla samochodu nic nie powinno się stać.

  9. #29

    Data dołączenia
    Jul 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez pawko2233 Pokaż post
    Ładowanie prostownikiem skraca jego żywotność.
    Matko i córko co za brednie!Taka głupota, że aż musiałem się zalogować! Ładowanie prostownikiem małym prądem to najlepsze co można zrobić dla rozładowanego akumulatora! Ładuje się prądem 1/10 pojemności.Podczas odpalania z kabli jak i urządzenia rozruchowego akumulator najbardziej dostaje po dupie!Jest wyładowany prawie do zera, zamarznięty i dostaje kopa w postaci dużego prądu.Zdarzały się przypadki, że aku potrafił wybuchnąć.Poza tym rozładowany i odpalony awaryjnie akumulator jest ładowany przez alternator maksymalnym prądem i to mu właśnie skraca żywotność!Musiałby kolega trasę 100km zrobić, aby go naładować do pełna

  10. #30

    Data dołączenia
    Nov 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Ogólnie chodzi mi o to że czy jak auto dzisiaj nie odpaliło na mrozie - 15 to czy odpali w czwartek jak będzie plus 1 stopień czy akumulator się już wylądował i trzeba go naładować?

    Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •