Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokazane rezultaty 31 do 39 z 39

Temat: 1.6 benzyna nie chce zapalić

  1. #31
    pawko2233's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    No to mamy podzielone zdanie, bo wczoraj pierwszy raz w życiu miałem taką sytuację, że mi się aku rozładował i dzwoniąc do kumpla (mechanika) z prośbą o odpalenie samochodu dostałem taką informację jaką napisałem powyżej. Po za tym czytałem też inne fora i info było takie samo lub podobne. Ale kłócił się nie będę.

  2. #32

    Data dołączenia
    Jul 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Myślę, że odpali.Pojemność spada wraz temperaturą.Chociaż rozładowanie akumulatora poniżej bodajże 7 czy 8v powoduje zasiarczenie co jest nieodwracalne.Ja bym go mimo wszystko podładował w domu, bo sam tak kiedyś załatwiłem akumulator.Rozładowałem prawie do zera i ładowałem tylko poprzez jeżdzenie i następnej zimy już nie zakręcił

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Jeśli mechanik po awaryjnym odpalenie aku z kabli czy urządzenia rozruchowego każe go ładować "jeżdżąc'' to ja bym zmienił mechanikaNiech zostanie tylko kolegąPowolne ładowanie prostownikiem potrafi wskrzesić nawet największego trupa jeśli chodzi o aku.
    Aktualnie w lidlu jest fajny prostownik automatyczny za 59 zł, sam używam czasem

  3. #33

    Data dołączenia
    Jan 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suwałki
    Auto
    Audi A3 8l 3D 1.6E
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Akumulatory kwasowo-ołowiowe są najtrwalsze jeżeli nie są głęboko rozładowywane. Idealnymi warunkami jest rozładowywanie w 30% i szybkie późniejsze doładowywanie do pełna. Każde głębokie rozładowanie znacząco skraca żywot akumulatora. Dodatkowo istnieje zagrożenie zamarznięcia elektrolitu w głęboko rozładowanym akumulatorze. Zamarzający elektrolit może trwale uszkodzić akumulator, który będzie się nadawał jedynie do wymiany. Czekanie na wyższą temperaturę nie uszkodzi samochodu, ale może "zabić akumulator na śmierć". Elektrolit w całkowicie naładowanym akumulatorze zamarza w temperaturze -68 stopni, dla całkowicie rozładowanego akumulatora jest to już tylko -10 stopni Celsjusza.

    Kolejne zagrożenie to wiecznie rozładowany akumulator w samochodach które mało jeżdżą. W rozładowanym akumulatorze zachodzi proces zasiarczenia pogarszający jego właściwości. Właśnie z tego powodu zaleca się trzymanie akumulatora zawsze naładowanego. Akumulatory stale doładowywane w samochodach regularnie jeżdżących mogą wytrzymać 7 i więcej lat. W samochodach które niewiele jeżdżą, akumulator może być w kiepskim stanie już po 2 latach.

    Dobrze ustawiony regulator napięcia w samochodzie nie powinien uszkodzić akumulatora, choć w przypadku głęboko rozładowanego akumulatora może skrócić jego żywotność, podobnie jak prostownik którego zadaniem jest szybkie ładowanie. Z kolei długotrwałe ładowanie stało-napięciowe z ograniczeniem prądu do 1/10 pojemności jest dla akumulatora całkowicie bezpieczne i przedłuża jego trwałość. Dla akumulatorów rozładowanych poniżej 9V zaleca się jednak niższy początkowy prąd ładowania. Tak głębokie rozładowanie oznacza jednak, że akumulator nie będzie miał już swojej fabrycznej pojemności. Po kilku takich rozładowaniach akumulator będzie do wymiany.

    Podsumowując.
    1) Jeżeli akumulator jest głęboko rozładowany nie trzymaj go na mrozie w tym stanie. Zabierz go w ciepłe miejsce, lub natychmiast doładuj.
    2) Uruchomienie samochodu z urządzenia rozruchowego i przejechanie kilku kilometrów nie naładuje akumulatora. Takie działanie ma sens, jeżeli akumulator będzie potem ładowany przez kilka godzin. W przeciwnym przypadku lepiej jest akumulator po prostu naładować. Zwłaszcza, że głęboko naładowany akumulator nie powinien być ładowany dużym prądem, a alternator nie będzie akumulatora oszczędzał. Akumulator przeżyje dłużej, jeżeli nie będzie poddawany takim torturom.
    3) To jakiego prostownika używamy ma kluczowe znaczenie. Przeładowywanie akumulatora jest bardziej niszczące niż trzymanie akumulatora rozładowanego. Najlepiej jest stosować urządzenia które używają małego prądu i robią to powoli.
    Ostatnio edytowany przez Sfor - 07-01-17 o 21:45

  4. #34

    Data dołączenia
    Jul 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sosnowiec
    Auto
    Audi A3 1.6
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    raz

    Domyślny Brak kontrolki EPC oraz Check Engine - Auto kręci ale nie odpala!

    Witam. Mam Audi a3 8l z 1999 roku silnik APF z LPG. Po jakimś czasie od zakupu pojawił się pierwszy raz problem. Auto stało na dworze dwa dni po tym wsiadłem do samochodu przekręcam kluczyk i brak kontrolek EPC I check. Auto kręci ale nie odpala. Podłączyłem pod kompa nagle się pokazały i mogłem odpalić - wyczytałem, że może to przekaźnik pompy paliwa, więc wymieniłem go i było okej. Dodam, że na komputerze zero błędów. Dzisiaj zostawiłem auto na 20 minut i to samo. Odłączyłem akumulator, pokręciłem w stacyjce kilkanaście razy i nagle załapało. Podczas braku tych kontrolek nie słychać pompy paliwa żeby podawała paliwo do silnika. Co to może być? Ktoś się już spotkał z czymś takim?

  5. #35

    Data dołączenia
    Jan 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suwałki
    Auto
    Audi A3 8l 3D 1.6E
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Obwód uruchamiający rozrusznik jest w stacyjce złączany niezależnie. Jest więc możliwe by z powodu problemu z kostką stacyjki załączyć rozrusznik bez podania zasilania na ECU. Problemy z kostkami stacyjki to typowe awarie w A3. Ja zmieniałem kostkę dwukrotnie w ciągu ostatnich 4 lat.

    Miałem odmienne problemy ze stacyjką. Jednak w ostatnim przypadku problem pojawiał się i znikał bez wyraźnego schematu. Rozrusznik raz działał a raz nie. W końcu okazało się, że styk uruchamiający rozrusznik był na tyle słaby, że zasilanie na elektrowłącznik szło, jednak z powodu złego styku w stacyjce prąd był zbyt słaby by elektrowłącznik zadziałał. Zdiagnozowanie tego problemu zajęło niestety pół roku.

    Nie twierdzę, że Twój problem jest spowodowany złym stykiem w kostce stacyjki, ale istnieje i taka możliwość. Sugeruję dokładniejsze dochodzenie, które kontrolki palą się a które nie.

  6. Podziękowania dla Sfor za pomoc w problemie

    Dironixu (23-08-18)

  7. #36

    Data dołączenia
    Jul 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sosnowiec
    Auto
    Audi A3 1.6
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Sfor Pokaż post
    Obwód uruchamiający rozrusznik jest w stacyjce złączany niezależnie. Jest więc możliwe by z powodu problemu z kostką stacyjki załączyć rozrusznik bez podania zasilania na ECU. Problemy z kostkami stacyjki to typowe awarie w A3. Ja zmieniałem kostkę dwukrotnie w ciągu ostatnich 4 lat.

    Miałem odmienne problemy ze stacyjką. Jednak w ostatnim przypadku problem pojawiał się i znikał bez wyraźnego schematu. Rozrusznik raz działał a raz nie. W końcu okazało się, że styk uruchamiający rozrusznik był na tyle słaby, że zasilanie na elektrowłącznik szło, jednak z powodu złego styku w stacyjce prąd był zbyt słaby by elektrowłącznik zadziałał. Zdiagnozowanie tego problemu zajęło niestety pół roku.

    Nie twierdzę, że Twój problem jest spowodowany złym stykiem w kostce stacyjki, ale istnieje i taka możliwość. Sugeruję dokładniejsze dochodzenie, które kontrolki palą się a które nie.
    Z tego co wiem poprzedni właściciel zmieniał kostkę stacyjki + rozrusznik ponieważ znalazłem jego stare tematy na grupie A3 na facebooku. Tak jak napisałem. Wszystkie kontrolki się palą i czasami nie palą się EPC + Check i przez to nie mogę odpalić samochodu.

  8. #37

    Data dołączenia
    Jan 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suwałki
    Auto
    Audi A3 8l 3D 1.6E
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Ja też zmieniałem kostkę stacyjki, bo był problem z uruchamianiem dmuchawy klimatyzacji i sprężyna cofająca kluczyk nie działała prawidłowo. Mimo tego po roku czasu pojawił się problem z rozrusznikiem. Czyli nowa kostka zaczęła szwankować rok po zainstalowaniu.

    Niestety nie nie znam tematu na tyle, by wiedzieć jak zachowują się kontrolki, kiedy ECU nie ma zasilania.

  9. #38

    Data dołączenia
    Jul 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszcz Gdański
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny Audi A3 8L nie odpala. Brak zasilania ECU

    Witam!
    Posiadam Audi A3 8L 5D 1999, silnik AKL 1,6 B., zegary Jeager full FIS.
    Mam kolejny problem ze swoją A3. Rozrusznik kręci, auto nie odpala. Na zegarach ikony są słabo podświetlone, mrugają, oprócz ikony Check Engine.
    Na włączonym zapłonie wentylatory się załączają i rozłączają, tak w kółko, panel climatronika zachowuje się tak samo.
    Co do tej pory udało mi się sprawdzić;
    - brak zasilania na ecu, nie można się połączyć vcds, inne sterowniki ok
    - po wyjęciu licznika i zmostkowaniu 5-tego z 25-tym pinem z obu wtyczek, dalej brak zasilania na ecu
    - bezpieczniki sprawdzone, te w kabinie, oraz na akumulatorze, wraz z radiem.
    - przekaźniki sprawdzone, 30-stka w komorze silnika sprawna, na zapasowej również tak samo.
    Wszystkie wtyczki od zegarów, od ecu psiknięte kontaktem, nie było widać żadnej korozji na nich, czy oznak wody.

    Dzisiaj sprawdziłem miernikiem, na bezpieczniku nr 29 oraz przekaźniku nr 30 zamiast 12V jest 6V.

    Gdzie szukać dalej? Skąd te 6V? Jestem w kropce, proszę o porady!

  10. #39

    Data dołączenia
    Oct 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Moze masy gdzieś nie ma?

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •