Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 16

Temat: Wypadek z udziałem pieszego, brak OC...

  1. #1
    OooO's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świętochłowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny Wypadek z udziałem pieszego, brak OC...

    Witam,
    w piątek wieczorem spotkała mnie bardzo "przyjemna" przygoda. Wracając wieczorem z zakupów na drogę wtargnął mi pieszy i niestety pomimio mojej niewielkiej prędkości i szybkiej reakcji (jestem instruktorem nauki jazdy) koleś sie tak zatoczył ze mogłem jedynie uciekać na chodnik pełny ludzi... Wylądował na moim samochodzie, przeleciał 3 metry, ale pozbierał sie i chciał uciekać. Oczywiście zadzwoniłem na policję i po karetke bo to nigdy nie wiadomo. Koleś okazało sie że miał 2 promile, policja stwierdziła jego winę, ale powiedzieli mi ze moge mieć problem z ubezpieczeniem.
    Składke opłaciłem w InterRisk bo po prostu mają tanio, wskazali, że mam ewentualnie domagać sie odszkodowania z Funduszu Gwarancyjnego.
    Powiem tylko, że mam naderwany zderzak, wgniecioną maske, pękniętą szybę i lusterko.
    Miał ktoś podobną sytuację, że sprawca nie ma OC, a ubezpieczyciel może nie chcieć wypłacić odszkodowania? Korzystał ktoś z Funduszu Gwarancyjnego?O przebiegu całej sprawy bede na bieżąco informować. Może ktoś pomoże, może komuś też się to przyda...


    Ostatnio edytowany przez OooO - 07-03-11 o 08:26
    "Prędkość jeszcze nigdy nikogo nie zabiła. Nagłe zatrzymanie to jest to, co cię pozbawi życia"

  2. #2
    krzyss's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    smart
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Znajomy tak mial, ale on robil z AC a ubezpieczalnia miala dochodzic od kolesia.

    W twoim wypadku sesownym rozwiazaniem jest naprawa samochodu, a z powodztwa cywilnego wystapienie o pokrycie kosztow. Pewnie to sie bedzie ciagnac ze dwa lata, ale wygrana masz na 99%
    krzyss vel Qkill
    Bylo 3 x A3 a teraz jest smart roadster

  3. #3
    OooO's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świętochłowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez krzyss Pokaż post
    Znajomy tak mial, ale on robil z AC a ubezpieczalnia miala dochodzic od kolesia.

    W twoim wypadku sesownym rozwiazaniem jest naprawa samochodu, a z powodztwa cywilnego wystapienie o pokrycie kosztow. Pewnie to sie bedzie ciagnac ze dwa lata, ale wygrana masz na 99%
    Zaraz będe dzwonił do ubezpieczyciela, wyślą rzeczoznawce i zobaczymy co powiedzą. A potrącony koleś był menelem, o 10 lat pomylił date urodzenia, ma tylko stały adres zameldowania, którego i tak nie pamiętał, ale na pracującego też mi nie wyglądał. Więc nie wiem co zdziałam na drodze sądowej...
    "Prędkość jeszcze nigdy nikogo nie zabiła. Nagłe zatrzymanie to jest to, co cię pozbawi życia"

  4. #4
    krzyss's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    smart
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Hmmm... no to zostaje jeszcze spytac w UFG ale nie wyglada to zbyt ciekawie...
    krzyss vel Qkill
    Bylo 3 x A3 a teraz jest smart roadster

  5. #5
    uzx's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Kolega miał dokładnie taką samą sytuację, skończyło się na tym, że robił naprawę z AC, ubezpieczyciel próbował coś uzyskać przez postępowanie regresowe, ale z tego co wiem nieskutecznie.

  6. #6
    Żążil Żanetka's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Sochaczew/Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Jeśli mogę wtrącić (pracuje w troszkę większym towarzystwie ubezp.) to jeżeli chodzi o Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny można od niego dochodzic odszkodowania jeżeli w szkodzie brały udział pojazdy (szkody komunikacyjne) i to tylko w dwóch przypadkach: kiedy sprawca zbiegł z miejsca wypadku i pozostaje nieznany lub kiedy sprawca w chwili zdarzenia nie posiada obowiązkowego OC. Jednak w obu przypadkach UFG wypłaca świadczenia jedynie za szkody osobowe, czyli związane z utratą zdrowia. Czasami zdarza się że szkody na mieniu są pokrywane przez UFG, ale tylko wówczas, kiedy obrażenia uczestników wypadku były tak duże, że wymagały co najmniej 14-dniowego pobytu w szpitalu. Jeżeli zaś sprawca uciekł, ale jednocześnie z wypadku wszyscy wyszli bez obrażeń, odszkodowanie nie przysługuje.
    W Twoim przypadku jedynie wytoczenie sprawy z powództwa cywilnego ma sens, ostatecznie likwidacja szkody z AC.
    Żanetka

  7. #7
    Pinczi's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi S4 Avant 4.2 V8
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    34 razy
    Podziękował
    22 razy

    Domyślny

    Nie masz co sie zglaszac do UFG, bo oni nie placa za takie rzeczy.

    Rozmawiałem wlasnie z moja mama ktora pracuje w UFG

  8. #8
    Żążil Żanetka's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Sochaczew/Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    niom dokładnie Pinczi, dlatego nie rozumiem jak likwidator szkody, czy kto tam z InterRisk, kórego obowiązkiem jest znajomość podstaw likwidacji z OC, wprowadza ludzi w taki błąd i udziela takich bzdurnych inform. ehh...
    Żanetka

  9. #9
    OooO's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świętochłowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Ogólnie czytam i pytam. Wszystko wskazuje na to, że zostaje mi tylko droga sądowa. Tylko jak dowiem sie czy facet, który wyglądał na menela ma jakiekolwiek źródło dochodów? Bo bede sie sądził 2 lata i dowiem sie, że facet jest niewypłacalny...
    Narazie sprawdziłem ceny szyb z wymianą - najtaniej 360zł ...
    Dzięki bardzo za szybkie odpowiedzi. Może ktoś poradzi co dalej...
    "Prędkość jeszcze nigdy nikogo nie zabiła. Nagłe zatrzymanie to jest to, co cię pozbawi życia"

  10. #10
    Żążil Żanetka's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Sochaczew/Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Przy takich uszkodzeniach uważam że lepiej będzie zrobić to z AC, wprawdzie stracisz zniżki (jakieś 10%) na rok ale będziesz miał spokój i zapomnisz o całej sytuacji.
    A jeśli chodzi o sąd to tak jak piszesz, wszystko będzie jakiś czas trwało. Poza tym na pewno przy złożeniu pozwu musisz wpłacić 5% wartości kwoty roszcznia (sąd je zwróci po wyroku). Pewne jest to, że byś go wygrał, ale wtedy zacznie się cyrk w postaci windykacji bo jeżeli to "menel" to z łatwością kosztów nie ściągniesz, zacznie się łażene po komornikach, wezwania, nakazy itd. a przede wszystkim dodatkowy Twój czas i koszty.... także chyba naprawa z AC to najlepsze rozwiązanie.
    Pozdr.
    Żanetka

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •