Strona 229 z 252 PierwszyPierwszy ... 129179219227228229230231239 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 2,281 do 2,290 z 2512

Temat: Temperatura cieczy - płynu, problemy z temperaturą

  1. #2281

    Data dołączenia
    Jan 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piła
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Witam,

    Auto: Audi A3 2001r. 1.6 AVU

    mam problem z licznikiem od temperatury płynu chłodzącego(a może i też licznikiem poziomu paliwa). Problem polega na tym, iż wskazówka się podnosi do 120 stopni. Ostatnio często jest tak, że wskaźnik jest na pozycji 90 lub nawet 120 stopni od razu po załączeniu zapłonu po dłuższym postoju samochodu. Przykład z dziś: Siedzę w samochodzie, samochód nie odpalony, a wskazówka wędruje nagle z 90 do 120 stopni.

    Najśmieszniejsze w tym jest, że po uderzeniu w deskę ponad zegarami temperatura powraca do 90 stopni(na kanale 49 od razu spada z 121 na 100 stopni) - pomaga to na jakiś czas. Mam pytanie, czy już ktoś miał podobny problem?

    Odkręciłem zegary i nad licznikami jest taki moduł, dałem do przelutowania styków, ale nie pomogło.


  2. #2282

    Data dołączenia
    Jan 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świdnica
    Auto
    AUDI A3 8L 1.6 AVU
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Rabik Pokaż post
    Najśmieszniejsze w tym jest, że po uderzeniu w deskę ponad zegarami temperatura powraca do 90 stopni(na kanale 49 od razu spada z 121 na 100 stopni) - pomaga to na jakiś czas. Mam pytanie, czy już ktoś miał podobny problem?
    Mam ten sam silnik i bardzo podobne objawy. Już się przyzwyczaiłem, że trzeba postukać w licznik jak temp skacze zbut wysoko. Niestety nie wyciągałem licznika i nie wiem jaka moze być tego przyczyna. Chciałybm tylko uświadomić ludzi, którzy wymieniają czujniki, termostaty (i nie przynosi to efektu), że czasami wystarczy popukać w licznik, aby potwierdzić, że szwankuje. Ja zacząłem od sprawdzania temp. na klimatroniku i VAGiem. Zauważyłem, że w ciągu sekundy temp. potrafi skoczyć o ładnych kilka stopni i wrócić do poprzedniego stanu, oraz że na VAGu w menu instruments mam zawsze o kilka stopni wyższe wskazanie niż w blokach silnika. Wygląda, że ruska metoda naprawiania czasami jeszcze jest skuteczna

  3. #2283

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Nie macie czasem obydwoje licznika jaeger? Poczytajcie wątek, dużo osób pisze o tym, że te liczniki są bardzo awaryjne pod tym względem.

  4. #2284

    Data dołączenia
    Jan 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świdnica
    Auto
    AUDI A3 8L 1.6 AVU
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez adziu Pokaż post
    Nie macie czasem obydwoje licznika jaeger? Poczytajcie wątek, dużo osób pisze o tym, że te liczniki są bardzo awaryjne pod tym względem.
    Pewnie i mamy Jaegera. Ale pukanie chwilowo pomaga Jakoś mi się nie pali, żeby go wymienić , póki wszystko inne w liczniku działa OK. Skoro więcej osób ma dokładnie taki sam objaw to być może jest ku temu jakaś naprawialna przyczyna.

  5. #2285

    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nottingham
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Podłacze sie pod temat. U mnie wyglada to tak na wlaczonym i wylaczonym silniku, zdjecia w linkach. Druga sprawa jest czy wyswietlacze powinny cos wyswietlac bo oprocz tego ze jest rezerwa, otwarte ktores z drzwi i symbolu "OK" nie wyswietlaja nic.

    https://zapodaj.net/4618ccf59af32.jpg.html

    https://zapodaj.net/28d814478fa52.jpg.html

  6. #2286
    Dodos131's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    U mnie podczas jazdy prócz tego OK i jak są drzwi otwarte pokazuje temperature jaka jest na dworzu. Ty masz chyba przełożony licznik od angola albo masz angola i coś źle zmajstrowali

  7. #2287

    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nottingham
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Tak, to jest anglik i wlasnie tez mi sie wydawalo, ze chociaz temperature powinien pokazywac a tu podczas jazdy wyswietlacze sa czarne.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Slyszalem, ze wymiana silniczka temperatury i paliwa moze pomoc bo czujniki, termostat byly sprawdzane ale roznie tez mowili ze to od czujnikow ze od termostatu wiec nie wiem czy warto to wymieniac? Ktos wymienial i pomoglo ? Zdjecie w linku :

    https://zapodaj.net/a41c8eaf40d79.jpg.html

  8. #2288

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    CBY
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Witam.
    Szwankował mi czujnik temperatury cieczy chłodzącej więc go wymieniłem i przy okazji termostat (oba elementy z aso) i teraz zaczęły się dziwne wskazania. Na liczniku temperatura stoi równo 90 stopni na climatroniku i vagu przy dynamicznej jeździe utrzymuje sie 96-99 stopni przy normalnej natomiast z reguły 93-94. Górny wąż od chłodnicy gorący a dolny letni. Macie jakieś pomysły co jest nie tak? Przeczytałem 3/4 tego wątku i nie udało mi się znaleźć odpowiedzi. Silnik to ASZ.

    PS Przed wymianą temp max na climatroniku/vagu to 87 stopni.
    ASZ+ ---> 167KM/402Nm by dieselchip.pl

  9. #2289

    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Witam mam problem ze swoim a3 1.6 8v 2000r. Wskaźnik temperatury na postoju z 90 wędruje na 100 i więcej zaś podczas jazdy utrzymuje się na 90 stopniach. Vag w grupie 001 pokazuje 105 -110 stopni gdy na zegarach wskazówka jest na 90. W aucie rok temu wymieniony był termostat i licznik temperatury. Obstawiam niedrożną chłodnice lub mało wydajną pompę wody. Dodam, że auto nie kopci, płyn nie ubywa i brak nieszczelności. Wiatraki przy włączonej klimie się włączają zaś przy temperaturze większej niż 90 stopni już nie... po odpięciu czujnika temperatury wiatraki standardowo przechodzą w tryb awaryjny i się załączają na II bieg.

  10. #2290

    Data dołączenia
    Aug 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Cześć. U mnie w AVU po wymianie płynu na płyn o temperaturze wrzenia 129C, nie będę wymieniał nazwy, już się nie gotuje i wskazówka nie lata dalej niż 90c. Na klimatroniku jest książkowe 90-108 podczas jazdy. Wcześniej miałem płyn, który niby spełniał g12++ ale wrzenie miał na 110 wg specyfikacji i widać było bąble w wyrównawczym.
    Natomiast nie udało mi się nadal poradzić z innym problemem.
    Zaczyna grzać (ciepłe powietrze z nawiewów) dopiero jak silnik się do końca nagrzeje, na klimatroniku 108stopni. Przewody do nagrzewnicy też zimne do tego momentu. Ma ktoś jakiś pomysł?
    W serwisówce i pdfie (Electronically Mapped Cooling System) jest w schemacie zawór nagrzewnicy, ale nie mogę tego znaleźć w samochodzie a zepsuty taki zawór wszystko by wyjaśnił .

Strona 229 z 252 PierwszyPierwszy ... 129179219227228229230231239 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •