Strona 251 z 252 PierwszyPierwszy ... 151201241249250251252 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 2,501 do 2,510 z 2512

Temat: Temperatura cieczy - płynu, problemy z temperaturą

  1. #2501

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    100-105 stopni to norma w korkach.

  2. #2502
    maj0nez's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LOP
    Auto
    S3 ABT Immola Yellow
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    U mnie ostatnio walczyłem z rosnącą temperaturą, wymieniłem duży wiatrak który był spalony. Sprawdziłem przekaźnik wentylatorów, a winny okazał się być termostat.

  3. #2503

    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    niepołomice
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez maj0nez Pokaż post
    U mnie ostatnio walczyłem z rosnącą temperaturą, wymieniłem duży wiatrak który był spalony. Sprawdziłem przekaźnik wentylatorów, a winny okazał się być termostat.
    Mam pytanko Jak sprawdzałeś temperaturę licznik? czy vag

  4. #2504
    maj0nez's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LOP
    Auto
    S3 ABT Immola Yellow
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez piotreq999 Pokaż post
    Mam pytanko Jak sprawdzałeś temperaturę licznik? czy vag
    Podczas jazdy rosła temperatura, na liczniku. Jeździłem później z vcds okazał się wiatrak duży. Po wymianie wiatraka miało być dobrze ale znów na liczniku rosła temperatura i nie załączał się wiatrak. Przy uruchomionej klimatyzacji oba wentylatory działały a gdy rosła temperatura to nie uruchamiało wentylatorów. Sprawdziłem przekaźnik wentylatorów i jednak termostat nie puszczał.

  5. #2505

    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    niepołomice
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    A3 8L 1.9 tdi 90km ALH
    Panowie auto było kiedyś w automacie(6-7lat temu) od jakiegoś czasu zauważyłem wycieki płyny przy silniku tam gdzie czujnik temperatury. przez te lata zmyliło mnie bo t temperatura na zegarach dochodziła do 90st. Wymieniłem kołnierz i czujnik tem. przy nim brak poprawy, to wymieniłem termik przy chłodnicy, bez rezultatu, wymieniłem sterownik dalej lipa, sprawdziłem wentylatory podpinając duży do kabla od czujnika przy chłodnicy załaczał się tylko mały na nowym i starym sterowniku. Rozebrałem duży wentylator i okazało się że jedna szczotka była mała i do tego komutator jak ogryzek, no to wymieniłem wentylator najpierw sprawdzam od kabla termika i sytuacja taka sama, ale jak włączę klime to oba wiatraki działaja klimatyzacji i na teście też ruszyły diś sprawdziłem i dałem mu czadu i póżniej na birgu jałowym doszło na vag do 100st. bardzo proszę o poradę, dodam że termostat sprawny gorący wąż na dole

  6. #2506

    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    niepołomice
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Widzę że nie uzyskam pomocy, dziś podłączyłem stary czujnik chłodnicy i podgrzałem palnikiem małym i ruszyły wentle na 3 sekundy ale czujnik nie dało się dotknąć przez 2 minuty

  7. #2507
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi (RM2008)
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    87 razy

    Domyślny

    No jak działają oba przy klimatyzacji a przy wyłączniku termicznym obok chłodnicy jest anomalia, to...
    Przecież ten temat już na tyle postów jest wałkowany, że aż dziwne, że taki prosty układ trzeba tłumaczyć indywidulanie dla każdego pod jego przypadek.
    Wtyczka od wyłącznika termicznego.
    Mostkowanie styku 2 (stały plus (zacisk 30) - zmierzyć czy występuję napięcie) ze stykiem 1 = mają się załączyć wentylatory nawet przy wyłączonym zapłonie.
    Mostkowanie na zapłonie styku 2 (stały plus) ze stykiem 3 = mają się załączyć wentylatory z pełną mocą.
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  8. #2508

    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    niepołomice
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez piotreq999 Pokaż post
    A3 8L 1.9 tdi 90km ALH
    Panowie auto było kiedyś w automacie(6-7lat temu) od jakiegoś czasu zauważyłem wycieki płyny przy silniku tam gdzie czujnik temperatury. przez te lata zmyliło mnie bo t temperatura na zegarach dochodziła do 90st. Wymieniłem kołnierz i czujnik tem. przy nim brak poprawy, to wymieniłem termik przy chłodnicy, bez rezultatu, wymieniłem sterownik dalej lipa, sprawdziłem wentylatory podpinając duży do kabla od czujnika przy chłodnicy załaczał się tylko mały na nowym i starym sterowniku. Rozebrałem duży wentylator i okazało się że jedna szczotka była mała i do tego komutator jak ogryzek, no to wymieniłem wentylator najpierw sprawdzam od kabla termika i sytuacja taka sama, ale jak włączę klime to oba wiatraki działaja klimatyzacji i na teście też ruszyły diś sprawdziłem i dałem mu czadu i póżniej na birgu jałowym doszło na vag do 100st. bardzo proszę o poradę, dodam że termostat sprawny gorący wąż na dole
    Cytuj Oryginalnie napisane przez BuX2 Pokaż post
    No jak działają oba przy klimatyzacji a przy wyłączniku termicznym obok chłodnicy jest anomalia, to...
    Przecież ten temat już na tyle postów jest wałkowany, że aż dziwne, że taki prosty układ trzeba tłumaczyć indywidulanie dla każdego pod jego przypadek.
    Wtyczka od wyłącznika termicznego.
    Mostkowanie styku 2 (stały plus (zacisk 30) - zmierzyć czy występuję napięcie) ze stykiem 1 = mają się załączyć wentylatory nawet przy wyłączonym zapłonie.
    Mostkowanie na zapłonie styku 2 (stały plus) ze stykiem 3 = mają się załączyć wentylatory z pełną mocą.
    Sorki że dopiero teraz odpisuję, sprawdzałem 3 dni temu tą wtyczkę próbówką z kabelkiem i z aku - do wtyczki pinu z plusem, później aku prób. + do wtyczki term do pozostałych pinów i na jednym słabiej świeci na drugim mocniej, rozumiem że to o biegi chodzi. Natomiast dziwi mnie po co sterownik ma 14 pinów jak kostka ma jeden zaślepiony orginalnie 3 pin a mostek 5pin z 14

  9. #2509
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi (RM2008)
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    87 razy

    Domyślny

    Zmostkuj normalnie te przewody w odpiętej wtyczce jak opisałem i będziesz widział po pracy wentylatorów co i jak. Nie bój się zwarcia, bo wyłącznik termiczny jak działa poprawnie, to właśnie taka pracę załączania styków wykonuje.

    Natomiast dziwi mnie po co sterownik ma 14 pinów jak kostka ma jeden zaślepiony orginalnie 3 pin a mostek 5pin z 14
    Ma tyle pinów, bo:
    - sterownik steruję też sprzęgło sprężarki
    - załącza dodatkową pompy obiegu chłodziwa
    - potrzebuje zasilania dla własnego układu (zaciski: 30, 15, 31)
    - potrzebuje informacji od panelu klimatyzacji żeby załączyć sprężarkę
    - odczytuje wartość sygnału PWM czujnika wysokiego ciśnienia klimatyzacji i z kolei
    - następnym pinem wysyła do panelu klimatyzacji, że ciśnienie jest prawidłowe
    - otrzymuje sygnał z licznika o przegrzaniu jeśli czujnik temperatury płynu chłodzącego G2 wskaże za wysoką temperaturę
    - otrzymuje sygnał z wyłącznika termicznego dla załączenia drugiego biegu wentylatorów.

    Wreszcie mostek 5 i 14 ze względu na to, że w starszych rozwiązaniach był czujnik F38, który powyżej 5°C na zewnątrz zamykał obwód w późniejszych rozwiązaniach z czujnikiem temperatury zewnętrznej przejął tę rolę znany już czujnik G17.
    Zaklejony styk 3 z kolei otrzymywany jest z niektórych sterowników silnika dla polecenia wyłączenia sprężarki klimatyzacji podczas dużego obciążenia bądź sygnału kick-down automatycznej skrzyni biegów.
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  10. The Following 2 Users Say Thank You to BuX2 For This Useful Post:

    piotreq999 (29-06-22)

  11. #2510

    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    niepołomice
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Zrobiłem jak pisałeś i działa prawidłowo, natomiast nie jestem pewien termostatu niby nowy wahler ale wydaje mi się że za późno otwiera się. a czujnik ten w kołnierzu przy silniku miałem czarny teraz jest zielony.

Strona 251 z 252 PierwszyPierwszy ... 151201241249250251252 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •