Strona 171 z 252 PierwszyPierwszy ... 71121161169170171172173181221 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1,701 do 1,710 z 2512

Temat: Temperatura cieczy - płynu, problemy z temperaturą

  1. #1701
    Adamix's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gowino
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Dziś po przejechaniu 12 km na kanale 49 pokazuje 60 stopni a na 51 47 stopni. Czujnik wstawiłem nowy oryginalny.

  2. #1702
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Termostat pozdrawiam.

  3. #1703
    Pvt.Bart's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam ponownie wszystkich

    Po długim i drogim remoncie kompletnego silnika pozostała mi jedna rzecz do dopracowania. A mianowicie nie otwiera mi termostat. Zacznę od początku:
    Posiadam Audi A3 1.6 8V APF z 2000 r. Zrobiłem w nim kompletny remont silnika (począwszy od bloku i wszystkich uszczelek, rozrządu, sprzęgle, kończąc na przewodach, rurkach, itp). Wszystko juz mam, auto pracuje równo, cicho tylko gdy go zagrzeje nie otwiera mi termostat. Termostat mam nowy firmy BEHR (niestety droga rzecz). Po odpięciu wtyczki od termostatu wiem, że sterownik powinien wysłać napięcie na termostat, a jak mierzę je to pojawia mi się co chwile 0 i 1,3V i tak na zmianę. Na desce mam 90 stopni C wiec juz teraz powinno to napięcie dojść. Nie wiecie może czy muszę sterownik wentylatorów zmienić? Dodam jeszcze, ze gdy założyłem stary termostat (ale wyrwalem ten mechanizm ze środka pozostawiając jakby ciągle duży obieg) po zagrzaniu i gdy chłodnica zrobi się juz cieplejsza, czujnik to wykryje i załączy wentylatory więc jest wszystko w porządku. Nie wiecie czego to jest może wina?

    PS. Jeszcze jedna rzecz mnie nurtuje. Jak wymieniłem przewód od nagrzewnicy o numerze 1J0 121 156 AR od takiego plastikowego zaworka z boku wychodzi cienki wężyk. Lecz nie wiem gdzie on w ogole powinien iść bo nigdzie mi nie pasuje. Na ETCE nie widać gdzie on ma swoje miejsce. Wie ktoś może gdzie mam go umieścić?

    Proszę o pomoc i poradę. Z chęcią postawie osobie, która znajdzie przyczynę dobre piwko

  4. #1704
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Nie widzę co nie działa. Skąd wiesz, że się termostat nie otwiera? Napięcie, jest do wstępnego podgrzania - kwestie ekologi i spalania, nie do otwierania termostatu. Otwiera się on standardowo - mechanicznie. Ogólnie to podgrzewanie jest sterowane z ECU i gdy ECU wie, że temperatura jest już duża, to podgrzewa grzałkę w termostacie aby przyspieszyć operację. Standardowa temperatura działania to 103-105 stopni dla tego silnika (na cyferblacie zaokrąglone do 90, żeby klienci się nie burzyli, że ich auta się gotują). Po tej temperaturze termostat powinien się automatycznie otworzyć, a przy nagłym wzroście temperatury, będzie to otwarcie wspomagane grzałką, aby uniknąć efektu bezwładności systemu, gdyż może to pociągać za sobą niefajne konsekwencje - np chwilowego spalania stukowego, ze względu na podgrzanie powietrza dolotowego. Dlatego aby tego uniknąć ECU podda prąd na grzałkę i załączy wentylatory, jeżeli będzie taka potrzeba. System ten jest skomplikowany i bez wiedzy, oraz VAG-a, aby sprawdzić błędy to Ci nic na sucho nic nie powie, co jest źle. Po podłączeniu rurki, która nie wiesz gdzie masz iść, odpal auto i zobacz czy gotuje wodę czy nie, bo może jest wszystko w porządku i robisz niepotrzebnie rwetes. Napięcie na grzałkę, z tego co ja kojarzę, powinno iść 12V, a nie 1,3V Jesteś pewny, że mierzysz wtyczkę od podgrzewacza, a nie od czujnika i że auto złapało właściwą temperaturę, jak wstawiłeś "sztucznie otwarty" termostat, aby tam faktycznie popłynęło 12V, bo być może to niższe napięcie to jakiś test tylko?

  5. Podziękowania dla cosmo-pl za pomoc w problemie

    Pvt.Bart (15-09-14)

  6. #1705
    Jaro_222's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Głogów Dolnośląskie
    Auto
    AUDI A3 1.9TDi 2001r
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam mam pytanie do tych co mają a3 1,9 130KM silnik ASZ przy ilu stopniach załącza się wentylator chłodnicy ?? U mnie przy 98 stopniach się włącza.

  7. #1706
    Pvt.Bart's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez cosmo-pl Pokaż post
    Nie widzę co nie działa. Skąd wiesz, że się termostat nie otwiera? Napięcie, jest do wstępnego podgrzania - kwestie ekologi i spalania, nie do otwierania termostatu. Otwiera się on standardowo - mechanicznie. Ogólnie to podgrzewanie jest sterowane z ECU i gdy ECU wie, że temperatura jest już duża, to podgrzewa grzałkę w termostacie aby przyspieszyć operację. Standardowa temperatura działania to 103-105 stopni dla tego silnika (na cyferblacie zaokrąglone do 90, żeby klienci się nie burzyli, że ich auta się gotują). Po tej temperaturze termostat powinien się automatycznie otworzyć, a przy nagłym wzroście temperatury, będzie to otwarcie wspomagane grzałką, aby uniknąć efektu bezwładności systemu, gdyż może to pociągać za sobą niefajne konsekwencje - np chwilowego spalania stukowego, ze względu na podgrzanie powietrza dolotowego. Dlatego aby tego uniknąć ECU podda prąd na grzałkę i załączy wentylatory, jeżeli będzie taka potrzeba. System ten jest skomplikowany i bez wiedzy, oraz VAG-a, aby sprawdzić błędy to Ci nic na sucho nic nie powie, co jest źle. Po podłączeniu rurki, która nie wiesz gdzie masz iść, odpal auto i zobacz czy gotuje wodę czy nie, bo może jest wszystko w porządku i robisz niepotrzebnie rwetes. Napięcie na grzałkę, z tego co ja kojarzę, powinno iść 12V, a nie 1,3V Jesteś pewny, że mierzysz wtyczkę od podgrzewacza, a nie od czujnika i że auto złapało właściwą temperaturę, jak wstawiłeś "sztucznie otwarty" termostat, aby tam faktycznie popłynęło 12V, bo być może to niższe napięcie to jakiś test tylko?
    Dzięki za odpowiedź. Dzisiaj grzebałem, sprawdziłem komputerem, klimatronikiem i jest ok. Za pierwszym razem zagotowało mi wodę, nie wiem czemu. Dzisiaj po poprawkach i testach: temperatura na desce rozdzielczej 90* C, na klimatroniku kanał 49: 91*C, kanał 51: 90*C i stoi. Termostat otworzył się, wentylatory załączyły się, więc wszystko gra. Nie wiem czemu za pierwszym razem nie chciał się otworzyć. Teraz już działa jak należy.

    Natomiast nadal nie wiem gdzie mam umieścić ten wężyk To jest dokładnie ten:


    Niestety nie wiem gdzie on leci i sobie tak wisi. Mógłby ktoś pomóc?

  8. #1707
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    A to jest rurka w ogóle? Sprawdź czy ona w ogóle jest podłączona i jeżeli jest poniżej wyrównawczego, to ciekłby z niej płyn. Jeżeli jest zasklepiona to znaczy pewnie, że siedzi w króćcu z zaworem, i tamtędy wybije ciśnienie, bo z etki wychodzi, że ona się z niczym nie łączy. Niech Ci to ktoś jeszcze sprawdzi w tym samym silniku na forum.

    Co do termostatu i wskazań, to coś jest nie tak. 90, 91 jest temp zaokrągloną, a nie prawidłową. Jak dobrze sprawdzałeś na kompie, to po szybszej jeździe powinno być powyżej 100oC i dopiero wtedy wentylatory powinny ruszyć. Ile pinów ma czujnik temperatury w tym termostacie i jak to podpięte jest? Jak chodzą wentylatory? Nie przypadkiem cały czas? Ogólnie temperartura sczytana z termostatu, powinna być 102-105 i powinny się załączać wentylatory. Jak robią to przy 90 to jest coś nie tak, albo kręcisz w opisie i coś źle mierzyłeś.

    Silnik może się nie zagotował, tylko zapowietrzył i bulogtało powietrze, albo jak zakręciłeś wyrównawczy po pierwszym uruchomieniu, to się zagotował, bo nie nadążał się odpowietrzyć

    @jaro_222
    Wszystko ok.

  9. #1708

    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    K.O.S.M.O.S
    Auto
    Audi A3
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    w tym silniku APF układ chłodzenia jest w obiegu zamkniętym pod cisnieniem.Przy temperaturze 100 st przy ciśnieniu atmosferycznym to już para, w którym to aucie przy szybszej jeździe załanczają się wentylatory ???

  10. #1709
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Złoto zasada tego forum, nie wiesz, nie twierdź, tylko pytaj. Układy chłodzenia nowych aut, nie bez kozery nazywane są zamkniętymi czy ciśnieniowymi i na pewno nie panuje w nich ciśnienie atmosferyczne. Na resztę błędnych sugestii zaprzeczenie znajdziesz w Internecie.

  11. #1710

    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    K.O.S.M.O.S
    Auto
    Audi A3
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    a następna zasada to gdybyś zrumiał co czytasz wiedziałbyś co piszesz

Strona 171 z 252 PierwszyPierwszy ... 71121161169170171172173181221 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •