Strona 13 z 252 PierwszyPierwszy ... 311121314152363113 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 121 do 130 z 2512

Temat: Temperatura cieczy - płynu, problemy z temperaturą

  1. #121

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków/Wieliczka
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MiG25 Pokaż post
    Wiatraki startują przy prawidłowej temperaturze.(właściwie to powinny przy 97stopniach ,ale dajmy jakąś tolerancję)
    Wg mnie problemu trzeba szukać w niedostatecznym chłodzeniu "naturalnym" typu zakamieniona chłodnica, zasłonięta od przodu (np wzięty grill od diesla) itp.
    Pierwszy bieg powinien niby między 93 a 97C się załączyć, a drugi przy ok 101-102C, więc w sumie też pomyślałem, że jakaś tam tolerancja musi być.

    To chłodzenie "naturalne" też mnie właśnie interesuje, bo jak pisałem, dziwne, żeby przy tak niskiej temp. zewn. silnik miał tak łatwo dochodzić do tych 97-99C.
    Rzecz w tym, że chłodnica zasłonięta nie jest (nawet nie mam tej plastikowej przesłonki za grillem, która oryginalnie jest) i pozostaje tylko kwestia owego zakamienienia. Myślałem o przepłukaniu układu, ale jak na razie nie spotkałem się z jednoznaczną pozytywną opinią na ten temat - myślisz MiG25, że warto to zrobić bez ryzyka dla elementów układu?

    Cytuj Oryginalnie napisane przez AdamM
    u mnie wiatraki tez startuja dopiero przy 104*C
    przy 104 u mnie rusza drugi bieg, który jest zdecydowanie szybszy od pierwszego. Jeśli u Ciebie dopiero pierwszy się wtedy załącza, to raczej na pewno coś nie halo...

    Cytuj Oryginalnie napisane przez AdamM
    a ponad 100* osiaga tylko na postoju takze chyba tak musi byc
    no nie wiem - u mnie na postoju nie złapie 100C - przed zmianą termostatu dochodził do 101-102 przy sporym obciążeniu (jazda pod górę). Teraz w korku maks do 99 (potem na chwilę załącza się wentylator i schładza do 97), w trasie podobnie, czyli tragedii niby nie ma, ale ja chcę mieć 101% pewności, że jest tak, jak ma być, bo temperatura to dla mnie jeden z ważniejszych wskaźników poprawnej pracy silnika.

  2. #122
    pejoot's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Augustow
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    podlacze sie jak moge
    jak sprawdzic czy sprawny jest wentylator? i czy sie wlacza kiedy trzeba?

  3. #123
    Moruso's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorlice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Przy okazji takie pytanko.Panowie gdzie znajduje sie dokładnie czujnik temp cieczy? Jeśli mam uszkodzony to moze to miec wpływ na spalanie i czas wtrysku(3,5-4,2ms)?

  4. #124
    chester A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. wroclawia
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez pejoot Pokaż post
    podlacze sie jak moge jak sprawdzic czy sprawny jest wentylator? i czy sie wlacza kiedy trzeba?
    rozgrzej go najlepiej w miescie jesli stoisz w korkach i temp stoi rowno na 90stC to musi dziala cwentylator
    poweim ci tylko z wlasnego doswiadczenia (mam ten sam silnik w octavi) jzde juz nia ok 4 lata auto ma nalatane juz ok 130kk i jeszcze nigdy nie slyszalem jak wentylator sie zalacza czy chodzi (no chyba ze klima byla wlaczona) ale sam z siebie nigdy
    OOOO UWIELBIAM




  5. #125

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Witam serdecznie, potrzebuje informacji, gdzie znajduje się czujnik który podaje temperature na kanale 49 klimatronika, bo pokazuje 125 stopni nawet na zimnym silniku, silnik 1,8 AGN 1997r.
    pozdrawiam

  6. #126
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Moruso Pokaż post
    Przy okazji takie pytanko.Panowie gdzie znajduje sie dokładnie czujnik temp cieczy? Jeśli mam uszkodzony to moze to miec wpływ na spalanie i czas wtrysku(3,5-4,2ms)?
    http://a3-club.net/forum/showpost.ph...&postcount=354

    Ma wpływ i to duży... Czasy na rozgrzanym silniku powinny być poniżej 3 ms.

    draguer, a na zegarach jest 90C? Najlepiej podpiąć pod VAG'a. Ale pewnie to ten sam czujnik co kolega wyżej pyta...
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  7. #127

    Data dołączenia
    Jul 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sz-d
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN

    Domyślny

    po wymianie termostatu silnik elegancko sie nagrzewa ale do pierwszego dluzszego postoju, wtedy tez temp na klimatronicu rosnie do okolo 102*C i dopiero wtedy wlaczaja sie wentylatory na chlodnicy. dzisiaj podpialem vaga i pokazuje ze przy 100*C wlaczaja sie wentylatory(w zalaczniku przedstawiam czesc logow), chyba zbyt pozno sie one wlaczaja? jaki wplyw moze to miec na silnik? czy ktos moze zrobic taki pomiar u siebie dla porownania?

    ps
    mam jakis dziwny sterownik i grupy nie zgadzaja sie z wiekszascia grup innych uzytkownikow i w zwiazku z tym nie wiem co to ta druga temp

  8. #128

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków/Wieliczka
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    mały update z mojej strony w sprawie nieco podwyższonej temperatury w moim AGU:

    zmieniłem już dwukrotnie termostat (2x zamiennik wahlera), odkamieniałem chłodnicę, zmieniałem rzecz jasna przy tym płyn, wymieniłem duży wiatrak oraz termowłącznik wentylatorów, czyściłem chłodnicę z zewnątrz.
    Efekt prawie żaden - po 2. zmianie termostatu temperatura nieco się obniżyła.

    Co ciekawe, uznałem, że pierwszy termostat wahlera był sprawny, więc zamontowałem go w samochodzie taty (kupił sobie A3 z AGU ), który w ogóle nie łapał temperatury. Po wymianie auto taty też zaczęło wskazywać nieco za wysoką temperaturę, więc uznałem, że z tymi zamiennikami jest coś nie tak i szarpnąłem się na oryginał i w efekcie trzecią wymianę... Średnica tłoczka puszczającego wodę jest w nim zauważalnie szersza, więc musi to mieć znaczenie. Efekt zmiany również zauważalny, choć pełnym sukcesem też tego nazwać nie mogę. Silnik złapie 93-94 stopnie i trzyma je przez jakieś 10km jazdy miejskiej, po czym nagle rośnie do 97-99 stopni i pracuje w tym zakresie. Przy większej prędkości temp spada znowu do 92-94 stopni, a w czasie dłuższego parkowania (czy też czasem wydawałoby się bez powodu) rośnie do 99-100 stopni.
    (wcześniej było to 97-99 w czasie normalnej jazdy, do 102-103 stopni w korkach czy podczas krążenia po marketowym parkingu).

    Sam już nie wiem, czy mam jeszcze dalej czegoś szukać czy nie. Ogólnie byłem już gotowy zmienić chłodnicę i tylko przypadek samochodu taty odwiódł mnie od tego, bo raczej mało prawdopodobne, byśmy razem mieli taki problem...
    Pozostaje jedynie chłodnica (czujnika temperatury nie podejrzewam, bo VAG nie sypie żadnymi błędami) albo uznanie tego za naturalny (o zgrozo) stan rzeczy.

    Niby nic wielkiego się nie dzieje, ale drażni mnie niemiłosiernie, jak temp dojdzie do 101 stopni i wskazówka wychyla się ponad swoje normalne położenie.
    Nie spodziewałem się tego typu problemów w audi i przysłania mi to cały pozytywny obraz tego samochodu po zmianie z hondy...

  9. #129

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi A3 2.0T BPY
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    inny
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    draguer: mam dokladnie to samo co Ty. na 49/76 kanale pokazuje mi caly czas 125 stopni. I zaczynam sie zastanawiac czy jakis czujnik nie jest walniety i co to oznacza. Watek zaczalem czytac bo auto od jakiegos czasu zaczelo sie niedogrzewac do 90 stopni tylko wg wskazan licznika oscyluje w granicach 75-80 stopni. Czasem jak stoje w korkach dojdzie do 90.
    Zrobiles z tym cos?

  10. #130

    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gdańsk
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    witam podepne sie pod temacik u mnie jest taki rzu ze auto strasznie wolno sie nagrzewa a jak stoje w korkach to idzie ponad 90 stopni dodam ze wiatraki sie zalanczaja

Strona 13 z 252 PierwszyPierwszy ... 311121314152363113 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •