Strona 232 z 252 PierwszyPierwszy ... 132182222230231232233234242 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 2,311 do 2,320 z 2512

Temat: Temperatura cieczy - płynu, problemy z temperaturą

  1. #2311

    Data dołączenia
    Jun 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Wymieniłem oba te czujniki jeden 4 pin kolejny 2 pin i na zegarze nadal błędne dane stoi 60 stopni czasem skoczy do 90 i znów spadnie do 60
    Dodam że kupiłem te czujniki jakoś tanio po 2 dychy za sztukę.
    Dodam że na kanale 51 auto nagrzewa się do 90stopni leci ciepiełko itp macałem rury też wszystko ciepłe termostat się otwiera

    Ten 4 pin czujnik temperatury wody on daje info do ECU ?
    a ten drugi ?

  2. #2312

    Data dołączenia
    Aug 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zach-pom Szczecin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez grzenioo Pokaż post
    Ja także mam problem ze swoim audi. po wymianie termostatu zrobiłem 1000km. Wcześniej na zegarach pokazywało mi 90 stopni, nie spadała temperatura ani nic. Teraz jest tak samo, z tym że po ujechaniu około 30 kilometrów temperatura z 90 spada na 80 i balansuje miedzy 80-90 stopni przez cały czas. Wcześniej było normalnie. Nie wiem co to moze byc. Ktoś miał podobnie? Czyżby znów termostat? Audi a3 1,6 AKL 1998 rok.
    panowie , na vagu było podłączane i nie pokazuje zadnego błedu . Moze to byc nieszczelność chłodnicy?

  3. #2313

    Data dołączenia
    Jun 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    czujnik 2pin od węża wody wygląda podobnie do tego czujnika 4pinowego
    To jaka powinna być jego rezystancja ? taka sama jak z tabeli od 4 pinowego ?

  4. #2314

    Data dołączenia
    Oct 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    A3 8L 1999
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz

    Domyślny Wskazania temperatury cieczy

    Witam. Mam dziwny problem z autem. Ogólnie jeździ, trzyma obroty tak jak powinien na 800 /min. Czasami jednak zdarza się że obroty zaczynają delikatnie falować na jałowym a 2 razy na jakies 500 km miałem dziwną sytuacje w postacie nagłego jakby odcięcia paliwa . Trwało to może z z 3 sec , silnik nie zgasł ale trzymał obroty w okolicach 1000/min a po dodaniu gazu jakby przygasł i po krótkiej chwili wszystko wróciło do normy. Po podpieciu do komputera wyskakuje błąd 00537 (sonda lambda górna wartość graniczna-nieciągły) oraz czujnik temperatury cieczy w jednym ze wskazań pokazuje temp -24C. Sadziłe że czujnik padl więc kupiłem nowy Hella . Niestety nic to nie zmieniło. Dalej pokazuje na kompie -24C pozostałe wartości temperatury cieczy pokazywane są w jednostkach DEC (nie mam pojecia co to jest i wygląda że są prawidłowe ponieważ wskazania zmieniają się w miarę jak silnik się nagrzewa. Na zegarach temperatura też raczej jest prawidłowa. Zastanawiam się co to może byc. Auto miało delikatnie peknięte podszybie w środkowej części więc wymieniłem je na nowe. Zauważyłem że pod podszybiem znajduje się chyba komputer silnika akurat w miejscu gdzie kapała woda . Nie lała się ona jednak centralnie na komputer tylko kawałek przed nim. Sprawdziłem sondę i na komputerze wskazania są poprawne. Ponieważ wtyczka jest pod samochodem nie mialem jak sprawdzić jej multimetrem np czy działa w niej grzanie. Zastanawiam się tez nad pompą paliwa w zbiorniku czy to może ona czasami nie domaga. Miał ktoś z was taki problem lub ma jakieś sugestie? Auto to Audi A3 1999r 1.6 AKL

  5. #2315
    Marfiol's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Slask
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez BajkoPisarz Pokaż post
    Wymieniłem oba te czujniki jeden 4 pin kolejny 2 pin i na zegarze nadal błędne dane stoi 60 stopni czasem skoczy do 90 i znów spadnie do 60
    Dodam że kupiłem te czujniki jakoś tanio po 2 dychy za sztukę.
    Dodam że na kanale 51 auto nagrzewa się do 90stopni leci ciepiełko itp macałem rury też wszystko ciepłe termostat się otwiera

    Ten 4 pin czujnik temperatury wody on daje info do ECU ?
    a ten drugi ?
    Skoro na VAGu normalnie sie nagrzewa do 90 i trzyma temperature,termostat sie otwiera to obstawiam na zimne luty w liczniku

  6. #2316

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    krakow
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Marfiol Pokaż post
    Skoro na VAGu normalnie sie nagrzewa do 90 i trzyma temperature,termostat sie otwiera to obstawiam na zimne luty w liczniku
    Wymień licznik na VDO z głowy bedziesz miał problem bo zimne luty naprawisz na krótki okres a zapłacisz tyle co za prawie nowo używany anglik licznik. 200 zł plus 30 za zakodowanie. Manetka do zmiany komputera 70 zł + manetka do tempomatu. Cały dzień zarezerwować sobie i masz wymienioną manetkę plus założony tempomat vag-iem go kodujesz. Masz 2 rzeczy dodatkowe komputer plus tempomat. Tak od siebie dodałem.

  7. #2317

    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Au
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Panie i Panowie mam pytanko a mianowicie :
    Pacjent to 1.9 TDI ATD na zegarach po rozgrzaniu pokazuje 90 stopni, wszystkie węże są ciepłe i z nawiewów też leci odpowiednio ciepło.
    Podpinałem pod kompa "viaken" i błędów nie ma natomiast gdy w funkcjach ukrytych na klimatroniku wybieram pozycję 51 podaje mi że temperatura silnika ( rozgrzany na pewno bo zrobiłem ponad sto kilometrów ) wynosi 71 stopni.
    Tak więc jestem ciekaw jak jest u Was i czy to norma dla TDI ( w co wątpię ) czy też winowajcą może jest jakiś czujnik lub np. nie do końca sprawny termostat. ????
    Temat jest tym bardziej dla mnie nurtujący ponieważ moi znajomi mają praktycznie ten sam model i u nich po rozgrzaniu na na pozycji 51 pokazuje temperaturę 75 stopni Celsiusza.

  8. #2318

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Ja w 1.8T mam 75*C.. Tak w poliftach chyba jest na tym kanale. Więcej jak 75 nie zobaczysz... Jak chcesz to temperature masz na kanale 49.

  9. #2319

    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Au
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    adziu dzięki za info. Sprawdzę.
    Mimo to jeśli ktoś z posiadaczy TDI może podać wartości kanałów 49 i 51 to będę wdzięczny.
    Chcę z ciekawości porównać z moim.

  10. #2320
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    tu masz o tych kanałach i różnicach
    https://www.a3-club.net/forum/showth...ronick-u/page2

Strona 232 z 252 PierwszyPierwszy ... 132182222230231232233234242 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •