Strona 164 z 252 PierwszyPierwszy ... 64114154162163164165166174214 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1,631 do 1,640 z 2512

Temat: Temperatura cieczy - płynu, problemy z temperaturą

  1. #1631

    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wroclaw
    Auto
    A3 2000, 1.9 tdi 110km
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez fire1991 Pokaż post
    mam dziwna sytuacje
    na panelu klimatronika na kanalach 49 i 51 temperatura jest max 75 stopni
    na zegarach nie pokazuje poprawnie bo musze poprawic zimne luty =P
    natomiast jak oddalem auto do mechanika, podpial do komputera i powiedzial ze autko ladnie sie grzeje do 90 stopni
    kto klamie, klimatronik czy mechanik?
    up

  2. #1632

    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    oswiecim
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Zrobilem dokladnie zdj z ks serwisowej. Silnik ma chyba oznaczenie Avu i tutaj jest termostat , ktory tam siedzi. Poznizej zdjecia:






    NIe wiem co dalej robic. Jutro ogolnie zamierzam jeszcze zareklamowac termostat.

    Dziś wyczytalem na forum elektroda , ze wskazniki a AUdi i VW temperatury ustawione są tak ,ze jak jest temp 90-110 stopni to na licznku caly czas jest wskazowka w pionie. Jesli tak rzeczywiscie jest to moglbym u siebie wykluzcyc juz na pewno problem z licznikiem bo tak jak pisalem u mnie wskazowka z 90stopni rusza dopiero jak jest 113-115 na klmiatronicku.
    Czy to na pewno prawda , ze licznik sa tak w Audi ustawione? Chcualbym potwierdzic informacje.

    No ogolnie u mnie problem jest taki , ze wentylatory sie dopiero zalaczaly przy tym 115 stopniach a jak wywalilem wczoraj termostat to chodzily jak chcialy i pracowaly juz przy temp 60-70 stopni wg wskazan vaga.

    Co dalej bo nie wiem za co sie zbarac. Fakt jest taki , ze chlodnica jest zimna i dolny waz tak samo .

    No i jeszcze jedno pytanko. W jakiej temp otwiera sie w tym silniku termostat? 105? i czy to prawda , ze ten silnik podczas jazdy ma okolo 105 stopni i jest to normalna temp?
    No i najwazniejsza kwestia . Przy jakiej temp powinny sie wlaczac wiatraki ?
    Ma ktos jakas wiedze bo mecze sie z tym prawie miesiac a mechanicy tylko pieniadze zbieraja...

  3. #1633
    Siks's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Przemoo18 Pokaż post
    Dziś wyczytalem na forum elektroda , ze wskazniki a AUdi i VW temperatury ustawione są tak ,ze jak jest temp 90-110 stopni to na licznku caly czas jest wskazowka w pionie. Jesli tak rzeczywiscie jest to moglbym u siebie wykluzcyc juz na pewno problem z licznikiem bo tak jak pisalem u mnie wskazowka z 90stopni rusza dopiero jak jest 113-115 na klmiatronicku.
    Jak walczyłem u siebie w AVU ze skokami temperatury to przy 112 nadal na blatach było 90 stopni. Przy 113 już zaczęło szaleć na prawo.

    Może Ci się przydać wszystkie schematy, zasady działania tych słynnych AVU, BFQ, APF (termostatów, ukladow chlodzenia) Na podstawie tego udało mi się wygrać wojenkę z temperaturą.
    http://sendfile.pl/166736/termostat_a3.pdf


    Schemacik(plik) odpowiada na dużą ilość Twoich pytań. Jak kupowałem termostat w ASO to powiedzieli, że normą dla wyzej wymienionych silników jest praca w zakresie 85-110 stopni. Tylko nie wiem czy można wierzyć osobie, która jedynie sprzedaje części.

    No ogolnie u mnie problem jest taki , ze wentylatory sie dopiero zalaczaly przy tym 115 stopniach a jak wywalilem wczoraj termostat to chodzily jak chcialy i pracowaly juz przy temp 60-70 stopni wg wskazan vaga.
    Wiesz tak jak w dołączonym pliku, najpierw sygnał z czujnika w chlodnicy idzie do ECU a dopiero ten daje sygnał na termostat i sterownik wentylatorów (może któryś z tych elementów będzie walnięty? Czujnik, sterownik wentylatorów?). Przy 115 stopniach chodziły Ci na 2 biegu?

  4. #1634

    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    oswiecim
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Siks to jak opanowales temp i skoki wskazowki ?

    powiedz mi prosze jak wyglada/alo u Ciebie praca wiatrakow. Przy jakiej temp zaczynaja chlodzic?

  5. #1635
    BartekPDKP's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    31 razy

    Domyślny

    Przemoo18,

    mam dokładnie taki sam termostat jak Ty, według producenta otwiera się przy 97-100 stopniach.

    Też mam problem z temperaturą i wiatrakami.
    U mnie od razu załączają się obydwa na raz, i kręcą dość szybko więc wydaje mi się że to od razu jest 2 bieg...
    I nie kręcą długo, bo zaraz wyłączają się.

    Temperatura na zegarach przy włączaniu wiatraków to nieraz 90st a nie raz 100...

    Nikt nic nie wie.
    Na kompie też był u mnie błąd sondy lambda, ale ktoś mi mówił że dlatego, że na gazie ona nie będzie pracowała.
    Więc jej nie wymieniałem.

    Póki co to zalałem płyn G12 i nic nie robie w tym temacie

  6. #1636

    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    oswiecim
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Bartek to z tego co piszesz ten termostat przy wrzatku powinien sie otworzyc. A ten sie nie otworzyl. Rano bede mial nowy , wiec zobacze.

    Tylko ze u Ciebie sie w miare normalnie wlaczaja a u mnie auto na postoju sie gotuje. Jutro bede walczyl znow bo wkoncu wolne mam ..

    PS. CZY ten termostat na zdjeciu to "zwykly" termostat czy elektryczny bo juz sie spotkalem ze sprzecznymi opiniami . Bo moze sie jeszcez okazac , ze mechanik zly zamowil...

    - - - Aktualizacja postu - - -

    JEstem w diagnostyce krok dalej ale nadal bez rozwiazania i krew mnie zalewa..
    Otoz dzis odebralem nowy termostat. I zagotowalem go we wrzatku. Nie otworzyl sie znow ale stwierdzilem , ze skoro moze byc tak ze termostat otworzy sie w 105 stopniach to wlalem plynu do garnka i zagotowalem . No i jak zaczelo bulkac to termostat wkoncy sie otworzyl w plynie bo jak wiadomo plyn ma wieksza temp wrzenia.

    No wiec zalozylem termostat do samochodu. Uzupelnilem plyn i uruchomilem silnik. No i czekam co sie bd dziac. Podlaczylem tez komputer i program autocom . Obserwuje co sie dzieje i na kompie i na panelu klimy. Otoz Przy temp okolo 105 na klimatornicku termostat puscil i gorny waz zaczal byc goracy i cieplo szlo na chlodnice. Dobry znak mowie bo taki goracy ten waz byl , ze jeszcze tak nie mialem podczas wczesniejszych prob. NO ale temp dalej rosla na klimatronicku i urosla do 115 i znow wskazowka poszla na 110-115. No i dalej grzeje i zaczyna gotowac plyn. Najdziwniejsze to ze na komputerze caly czas temp wahala sie mi w granichach 100-102 w programie diagnostycznym a na klimatronicku pokazywalo 115-117 i tak jak mowilem zaczynalo bulkac.. Wentylatory dopiero zalaczyly sie jak na klmatornicku bylo 121 stopni czyli max.
    Wazna informacja jest to ze przy dodaniu gazu i przytrzymaniu go na 3000 obrotach przez 3 sek powodowalo ze temp spadala.

    DOdam , ze nadal wywala mi blad sondy nr 2.

    Faktem jest to ze termostat jest na pewno dobry wiec przynajmniej to moge wykluczyc (chyba)

    Co teraz powinienem sprawdzic skoro wiem ze termostat otwiera itp.
    Ostatnio edytowany przez Przemoo18 - 04-03-14 o 18:46

  7. #1637
    BartekPDKP's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    31 razy

    Domyślny

    Przemoo18,

    ten co masz na zdj, to jest elektryczny, przynajmniej mi tak mówiono.
    U mnie tak normalnie się te wiatraki nie włączają, bo nieraz działają gdy mam 90 na zegarach (właściwie to wskazówka zawsze po nagrzaniu stoi na 92*) a czasem gdy temperatura dochodzi na te 100*.

    Nie wiem jak to będzie wyglądało w lecie, gdy dojdzie 30* na zewnątrz. Chyba nie będzie szans stać na światłach czy w korkach

    Czy prawdą jest, lub jakieś znaczenie ma, że jeśli nagrzane auto zgaszę, i po chwili zacznę odkręcać korek od zbiornika wyrównawczego to ma być słyszalne "sycznięcie"??
    Bo mechanik (z lokalnego prywatnego serwisu samochodowego) mówił, że jeśli będzie syczenie to jest ok, ale jeśli płyn będzie wywalało do góry to uszczelka... (rozrząd z pompą wody robiony 20.0000) temu.



    Niech mi to ktoś ogarnięty potwierdzi.



    U mnie na komputerze także był błąd sondy lambda. Ale jej nie wymieniałem. Niektórzy twierdzą, że na gazie zawsze będzie pokazywało błąd bo ponoć sonda lambda wtedy nie działa, czy coś tam.

    Ile szpeców tyle teorii.
    Ostatnio edytowany przez BartekPDKP - 05-03-14 o 20:24 Powód: Literówka

  8. #1638

    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    oswiecim
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Bartek a jak wskazuje CI panel klimatonicka na kanale 49? MI tez samo z siebie plynu nie wywala ale jak odkrece korek to ewidentnie sie "kopci" i slychac bulkanie.

    No i powiedz mi jak wyglada u CIebie temp na wolnych obrotach ? Utrzymuje sie na jakims poziomie ? bo u mnie caly wzrasta.

  9. #1639
    matisnh's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków NH
    Auto
    .
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Ten termostat jest zwykły na zasadzie bimetalu nie żaden elektryczny z czujnijiem temperatury. Dawno temu w swoim APF zanim trafiłem na dobry wymieniłem w ASO 3 na gwarancji. Kolego któremu sie włączają wentylatory przy 121 stopniach skoro włączają sie oba to nie działa ci pierwszy bieg wentylatora, bo najpierw powinien włączyć sie jeden, a jak nie da sobie rady przy iluś tam stopniach dopiero włącza sie drugi, za to odpowiada sterownik wentylatorow pod akumulatorem. Moze masz założony zły np od diesla. Wszystko na forum było.
    Było Audi A3 8l 1.6, było Audi A3 8l 1.9 TDI...

  10. #1640

    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SJ
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Witam mam taki oto problem: licznik czasami wariuje jadę z prędkością ok 60-70km/h a licznik czasami skacze nawet pod 110st to samo klimatronik. Oddałem do mechanika powiedział mi, że zegary są uszkodzone że auto grzeje się dobrzea zegary przekłamują. Stwierdziłem, że sprawdzę to sam jeszcze raz i przegoniłem dziś auto, temperatura na VAGu "coolant temp." od 91st przy jeździe 50-60km/h do 97st przy szybkiej jeździe ponad 140km/h i nie rosło wyżej. Pytanie do Was czy to jest normalna temperatura pracy ? I drugie pytanie przy jakich temperaturach włączają się wiatraki, auto A3, TDI 130km, silnik ASZ

Strona 164 z 252 PierwszyPierwszy ... 64114154162163164165166174214 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •