Strona 165 z 252 PierwszyPierwszy ... 65115155163164165166167175215 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1,641 do 1,650 z 2512

Temat: Temperatura cieczy - płynu, problemy z temperaturą

  1. #1641

    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska ;)
    Auto
    8P
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    witam
    mam pytanie
    przyjechane pare km temperatura powoli powoli sie wbija,dopiero jak przejade z 20km jest 90stopni,czy to normalne? i wentylator nie chce sie otworzyc

  2. #1642

    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wroclaw
    Auto
    A3 2000, 1.9 tdi 110km
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    mam dziwna sytuacje
    na panelu klimatronika na kanalach 49 i 51 temperatura jest max 75 stopni
    na zegarach nie pokazuje poprawnie bo musze poprawic zimne luty =P
    natomiast jak oddalem auto do mechanika, podpial do komputera i powiedzial ze autko ladnie sie grzeje do 90 stopni
    kto klamie, klimatronik czy mechanik?

  3. #1643
    owieczka's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zabrze
    Auto
    1.9TDI AXR+
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    112 razy
    Podziękował
    40 razy

    Domyślny

    Jesteś z wrocławia więc podjedz na jakiegoś spota pogadaj z chłopakami to podepną Cię pod kompa i syt. się wyjaśni


    Kiedyś się ogarnę, ale czuje, że to jeszcze nie czas na takie wybryki.

  4. #1644
    Adrei's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6TDI CAYC
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ja mam ciągle ten sam problem co kolega Przemoo18, z tym że to nie pierwszy bieg wentylatora, sprawdzone. Temperatura rośnie do 121 stopni jak głupia. Na pewno jest problem z licznikami, bo w trakcie jazdy wariują i skaczą na 60 lub 120 w pół sekundy, a na kanale 49 mam temperaturę 105-112 stopni, a niekiedy gdy rośnie do 114 to z tej liczby też skacze do 121 od razu, w momencie, z pominięciem wartości 115-120. Jeździłem na włączonej klimie, wyłączonej, wymieniłem dopiero co rozrząd z pompą wody, nowy termostat, czujnik, nic nie pomogło.

    Ktoś wie, co należy sprawdzić? Na pewno mam problem z licznikiem bo wariuje, ale jak sprawdzić czy faktycznie się tak grzeje?

  5. #1645

    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SJ
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Adrei Pokaż post
    Ja mam ciągle ten sam problem co kolega Przemoo18, z tym że to nie pierwszy bieg wentylatora, sprawdzone. Temperatura rośnie do 121 stopni jak głupia. Na pewno jest problem z licznikami, bo w trakcie jazdy wariują i skaczą na 60 lub 120 w pół sekundy, a na kanale 49 mam temperaturę 105-112 stopni, a niekiedy gdy rośnie do 114 to z tej liczby też skacze do 121 od razu, w momencie, z pominięciem wartości 115-120. Jeździłem na włączonej klimie, wyłączonej, wymieniłem dopiero co rozrząd z pompą wody, nowy termostat, czujnik, nic nie pomogło.

    Ktoś wie, co należy sprawdzić? Na pewno mam problem z licznikiem bo wariuje, ale jak sprawdzić czy faktycznie się tak grzeje?
    Wejdź sobie w kompa w silnik i na kanale bodajże 7 masz pozycję coolant temp. w czasie jazdy obserwuj sobie temperaturę Ty masz benzyne więc na pewną masz inną temp. pracy silnika niż ja. Coolant temp. masz też na innych kanałach dość często ona się pojawia. (Ja tak sprawdzałem czy aby na pewno silnik się nie przegrzewa).

  6. #1646
    Nelson's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    CCCO
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    60 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Panowie kiedy była wymieniana pompa wody? Może ona już nie robi takiego przelotu jak powinna. U mnie w BAMie dochodzi do ~108 i spada

  7. #1647

    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    oswiecim
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    WItam ponownie. CHyba doszedlem do ladu z samochodem ! Oddalem do mechanika znajomego , ktory sprawdzil wszystko szczegolowo. Najprawdopodobniej mam uszkodzony licznik , ktory przeklamuje dosc mocno.

    W samochodzie zostal jeszcze wymieniony czujnik na silniku i auto zaczelo lepiej chodzic. Przed wymiana temp na klimatroniku rosla do 120stopni a po wymianie jest okolo 110 ale nie jest to rzeczywista temp tylko przeklamanie.

    Na Vagu temp silnika wynosi 96 stopni gdzie w tym samym czasie na panelu klimy pokazuje 112-115.

    Vag rowniez pokazuje ze na zegarach jest 112-115 wiec mozna wywnioskowac ze licznik "steruje" tym co sie dzieje na panelu klimy wiec tu i tu jest przeklamanie.

    Mechanik powiedzial , ze gdyby byla rzeczywiscie taka temp to wywalalo by plyn i nie mogl bym dotnac weza nawet z goraca.

    Wentylatory chodza juz wporzadku. Mianowicie dziala zarowno 1 bieg jak i 2 bieg.

    Mam jednak kilka pytan jeszcze

    1. Czy temperatura na programie diagnostycznym VAG jest wiarygodna?
    2. Czy to normalne ze podczas odkrecania korka plynu na goracym sielniku badz wlaczonym moze wywalac plyn pod wplywem cisnienia i jest wrazenie jakbny plyn sie gotowal ?

    Na 99% jest to licznik bo zauwazylem tez ze wskazowka poziomu paliwa zaczuna swirowac ale wole dopytac o te rzeczy co powzyej by miec pewnosc.

    Mechanik jednak zapewnia ze na 100% wszystko jest ok tylko licznik swiruje..

  8. #1648

    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SJ
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Mam tak samo tzn. walnięty mam wskaźnik paliwa i temperatury. Ty masz diesla Przemoo18 ? Nie wiesz kiedy powiiny włączać się wiatraki, przy jakich temperaturach? Miałeś może taką sytuację że w czasie jazdy w momencie zaczyna Ci parować w środku auto? Zastanawiam się czasem czy to właśnie przez te dziwne wskazania komputer czasem świruje, że parują szyby, filtr przeciwpyłkowy odpada bo to się rzadko zdarza a filtr był wymieniany.

  9. #1649

    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock !
    Auto
    Audi z Q
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    51 razy
    Podziękował
    25 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez panus1 Pokaż post
    Panowie dziwna sprawa i sam już nie wiem co myśleć :/ a więc tak:
    od jakiegoś czasu wskazówka od cieczy nie stała całkowicie w pionie jak to było dotychczas to na pierwszy rzut poszło sprawdzenie na klimatroniku (nic więcej nie miałem pod ręką)
    kanał 49 - zimny (rano przy temp ok. 5st): 30stopni ciepły i podczas jazdy: 76-84st
    kanał 51: po około 8km w temp otoczenia ok. 5st stoi twardo na 90stopniach
    Jeździłem tak jakiś czas, dopiero teraz miałem dostęp do VAGa no i:
    Zimny (temperatura otoczenia ok 5-6st):
    Grupa 1/blok 007 temperatura otoczenia, zasysanego powietrza i paliwa w okolicach 6stopni, temperatura cieczy 0st
    Grupa 8(klima) temperatura cieczy 5stopni
    Ciepły:
    Grupa1/blok 007 - temperatura cieczy 71-79stopni
    Grupa 008 - temperatura cieczy 76-84stopnie
    Zaobserwowałem że różnica pomiędzy wskazaniami w grupie 1 i grupie 8 wynosi równo 5stopni.
    Wąż od termostatu zaczyna się robić ciepły gdy na klimie pokazuje 82stopnie (vag 77st)
    Temperatura w bloku 7 silnika pokrywa się z temperaturą pokazywaną przez VAG w Liczniku.
    Termostat Wahler jak i czujnik cieczy oryginalny z IC wymieniane w kwietniu.
    Co może być przyczyną teraz? Fakt termostat się otwiera za wcześnie jeżeli temperatura którą pokazuje VAG albo klimatronik jest prawidłowa. Tylko zastanawia mnie ta różnica tych 5stopni
    Tylko teraz pytanie do Was: termostat czy czujnik?
    Cytuj Oryginalnie napisane przez kosmo Pokaż post
    termostat
    Dla potomnych - było tak jak kosmo napisał Termostat zmieniony i wszystko wróciło do normy.
    Dzięki kosmo po raz kolejny

  10. #1650

    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    TYCHY
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 BFQ

    Domyślny

    Panowie powiedzcie mi taką rzecz.
    Na liczniku wskazówka pokazuje 90 stopni a klima na kanałach 49 i 51 całkowicie co innego. KANAŁ 49 to różne od 102-108, KANAŁ 51 cały czas 75. Czy dla tego silnika to normalna temperatura a może coś jest uszkodzone?? Jak odkręcę korek od zbiorniczka momentalnie płyn wybija do góry ale nie dziwi mnie to w sumie bo 108 stopni to już dawno temp. wrzenia.
    Przy okazji jak sprawdzić temperaturę w Vagu?


    Druga sprawa to taka że wskaźnik paliwa pokazuje głupoty. Raz paliwo jest raz świeci rezerwa co może być przyczyną??

Strona 165 z 252 PierwszyPierwszy ... 65115155163164165166167175215 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •