Strona 172 z 252 PierwszyPierwszy ... 72122162170171172173174182222 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1,711 do 1,720 z 2512

Temat: Temperatura cieczy - płynu, problemy z temperaturą

  1. #1711
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Wiesz, jakbyś pisał poprawnie, to jeszcze może i bym zrozumiał, a tak konia z rzędem temu, kto to rozczyta, bo nie wiadomo o co chodzi.

  2. #1712
    Pvt.Bart's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    cosmo-pl, po sprawdzeniu u mnie było dokładnie tak:
    Po złożeniu silnika wywalał mi błąd sądy lambda, po jej wymianie i sprawdzeniu teraz żadnych błędów nie miałem. Miałem też problem z otwarciem termostatu lecz teraz po testach puścił choć na wskazówce temperatury mam 90*C, na klimatroniku kanał 49 = 91, natomiast kanał 51 = 90. Po zagrzaniu na komputerze pokazało, że temperatura była powyżej 100*C więc tak jak powinien się otworzyć termostat (dane techniczne mówią, że otwiera się przy 105*C). Ale po ciągłej pracy silnika było widać, że puścił duży obieg, gdy chłodnica się zagrzała czujnik to wykrył, włączył wentylatory, potem je wyłączył i gdy znów nabrał temperatury ponownie je włączył i tak w kółko. Więc teraz mogę stwierdzić, że jeśli chodzi o chłodzenie to powinno być dobrze. Czytałem, że wskazania na klimatroniku mogą być mylne, a szczególnie kanał 51, który i tak ciągle będzie wskazywał 90, natomiast kanał 49 ma mieć wartość zbliżoną do kanału 51. Więc chyba wszystko jest ok. Komputer oczywiście nie wyrzuca żadnych błędów.

  3. #1713
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Jest ok.

    Na kanałach 49 i 51 mogą być różne odczyty, zwłaszcza podczas rozgrzewania.

  4. #1714

    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    belchatow
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    witam mam problem z wskaznikiem temperatury w 1,9 tdi asv czujnik 4 piny juz piaty i uzywane i nowe wskaznik w liczniku pokazuje tylko od 85 stopni a po kilku dniach jest wiekszy problem gdyz wywala wskazowke na 100 i wlancza wentylatory a stan jest ok plyn nie ubywa nie gotuje test wskaznikow vagiem robiony i wskazowka normlanie sie podnosi od zera

  5. #1715
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Odpowiedź co nie działa jest w tym temacie. Po drugie tak nie po polsku to opisałeś, że ja nie rozumiem, co Ci nie działa.

  6. #1716

    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    belchatow
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    zle pokazuje temperature na liczniku jedynie wskazkuje na 90 a ponizej wogole

  7. #1717
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    A co VAG pokazuje, jakie temperatury i jakie odczyty przed włączeniem silnika? Wskaźnik też może być uszkodzony, a test nie ma nic do tego.

  8. #1718

    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    belchatow
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    za bardzo na vagu sie nie znam ale w blokach danych pokazuje mi 3 teperatury podczas pracy np. jedna numer 3 90stopni druga 45 a pierwsza 35 przy dwoch czujnikach temp innych tez tak samo pokazywalo tylko po czasie zaczelo pokazywac 100 i wentylatory wlanczalo ciagle
    Ostatnio edytowany przez tobiaszbozek - 21-09-14 o 19:07

  9. #1719
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Engine coolant mi chodzi, a te pewnie to temperatura powietrza zasysanego. Zanim cokolwiek Ci pomoże, weź VAG-a, sprawdź te czujniki, sprawdź co Ci pokazuje klimatronic. Ja obstawiam licznik, jeżeli zaraz po odpaleniu jest 90oC ale równie dobrze, może to być czujnik.

    http://www.a3-club.net/forum/showthr...szukac-TDI-AHF

  10. #1720

    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 BFQ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam serdecznie ja troche z innym tematem niż wysokość temperatury cieczy chłodzącej ( choć cholera już wie )

    Posiadam A3 1.6 2001r 102 KM
    Wymieniany miałem termostat już dobre półtora miesiaca temu i wszystko działało jak należy po przez wentylator który był odłączony i różne inne cuda. Temperatura nie skakała ani nic takiego, zaniepokoił mnie fakt ciągle przymusowego dolewania WODY po wyłaczeniu silnika i ponownym odpaleniu go - nie od razu rzecz jasna. Zaobserwowałem że płyn wycieka (najprawdopodobniej przez korek ) bo zawsze w tym samym miejscu plama była okolo litr wody dolewany po takiej operacji. Wymieniłem korek - po przedni był bardzo już sfatygowany, uszczelka też. Zakupiłem nowy zbiorniczek kompletny za 10 zł i przełożyłem tylko korek, przez 1 dzień był spoko. Niestety problem wrócił. Po każdym dłuższym jakby postoju po jakieś "wycieczce" i wyłączeniu rzecz jasna auta, czasami na ziemi widać plame wody że uciekła którą stroną. Zaznaczam że wszelakie rurki węże itd są suche. Nie mam pomysłu co mogę zrobić. Jedynie po oględzinach większych pomyślałem że może rurka któa znajduje się pod zbiornikiem wyrównawczym może być trafiona.

    Co Wy na to ?

    A dodam ejszcze że w ogóle znów mi się wentylator nie załącza.

Strona 172 z 252 PierwszyPierwszy ... 72122162170171172173174182222 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 5 users browsing this thread. (0 members and 5 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •