Strona 175 z 252 PierwszyPierwszy ... 75125165173174175176177185225 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1,741 do 1,750 z 2512

Temat: Temperatura cieczy - płynu, problemy z temperaturą

  1. #1741
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Tak jest. Do temp zewnętrznej-powietrza doładowania jest inny montowany i na nim, zanim zapalisz powinna być prawidłowa, ale do tego potrzeba VAG-a Temperatura "coolanta" poniżej 30oC nie daje żadnej różnicy dla ECU Kwestia aby były temperatury podobne wskazywane.

    Drgania silnika mogą być związane, np z nierówną pracą jednostki, spowodowaną gorszym sprężaniem, na którymś cylindrze. Sprawdź sobie korekty dawek na zimnym. Bierze olej?

  2. #1742

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rakszawa ok. Rzeszów
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    Witam. Mam Audi a3 1.9tdi ALH od paru dni mam problem z temperatura. wczoraj po przejechaniu ok 25 km temperature mialem troszeczke ponizej 80 stopni, zatrzymalem się na tankowanie wsadam do auta odpalama tu 60 stopni. Jeszcze jak zatrzumuje się np na swiatlach to obroty silnika mi dziwnie spadają , czuc jak silnik dziwnie chodzi ale zaraz wszystko robi się ok. Co to może być ? proszę o pomoc

  3. #1743

    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubasz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    Tak bierze ,ale tego nie widać. Wczoraj wlałem litr na 5tys km. i mam maź pod korkiem.Przebieg to niby 200tys. jak sprawdzić korekty dawek na zimnym? Muszę jeszcze sprawdzić ciśnienie paliwa tylko brak czasu. Tylko na zimnym silniku pojawia się też błąd sporadyczny 16555 czyli uboga mieszanka,a po 200 kilometrach zapala na stałe.

  4. #1744
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Po większych przbiegach też masz maź? Jeżeli tak, to może to jest przyczyna u oba mieszanka też do wyjaśnienia. Potem można myśleć o czynnikach, który u Ciebie był pewnie sprawny. Zachowaj go sobie.

    1l na 5000 to niewiele. Usuń usterki i potem napisz w temacie doboru oleju.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez adrian93 Pokaż post
    Witam. Mam Audi a3 1.9tdi ALH od paru dni mam problem z temperatura. wczoraj po przejechaniu ok 25 km temperature mialem troszeczke ponizej 80 stopni, zatrzymalem się na tankowanie wsadam do auta odpalama tu 60 stopni. Jeszcze jak zatrzumuje się np na swiatlach to obroty silnika mi dziwnie spadają , czuc jak silnik dziwnie chodzi ale zaraz wszystko robi się ok. Co to może być ? proszę o pomoc
    Dokładnie we wcześniejszych poetach jest opisany taki sam przypadek i wszystko w tym temacie zostało o objaśnione.

  5. #1745
    siwy170's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wodzisław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    ja też miałem maź pod korkiem, robiłem małe przebiegi, czasem tylko 3-5 km wiec na zimnym, do tego cały czas wiatraki sie kręciły. Do tego był okres zimowy. Na wiosnę uporałem sie z wiatrakami (wymiana termostatu) i chyba szybciej sie nagrzewa, teraz nie mam mazi. Zobaczę w zimę
    Siwe A3

  6. #1746

    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubasz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    Cosmo dziennie robię 50-100 kilomerów na trasie, więc silnik zawsze dogrzany. Olej to Castrol 10-40. W poniedziałek pojadę na ciśnienie paliwa może to jest przyczyną,filtr paliwa nowy. No i kupię nowy korek wlewu oleju bo może maź to po poprzednim właścicielu,a wyczyścić ciężko

  7. #1747
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    No to może być uszczelka niestety. To jest objaw jakby kluczowy, zwłaszcza że ucieka Ci tez chłodziwo. Jak masz umowę, to możesz ją unieważnić i żądać zwrotu kasy. Ogólnie najlepiej jak najszybciej trzeba spróbować zdiagnozować i potwierdzić, bądź wykluczyć uszkodzenie uszczelki pod głowicą.

  8. #1748

    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Przasnysz/ Olsztyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    witam
    mam problem z temperaturą wody...
    odpalam samochód, jadę, silnik nagrzewa sie do 90st na zegarach, chwile potrzyma te 90st i nagle spada do 60st i potem cały czas wskazówka leży...
    ostatnio jechałem do Olsztyna, po wyjechaniu z mojej miejscowości wskazowka podniosla sie potem opadła i cały czas (ponad 100 km) jechałem z temperatura 60 st na wskaznikach....

    dodam że rok temu wymieniałem termostat nie pamietam do końca jakiej jest firmy ale napewno nie wahler wydaje mi sie ze gates...

    padł termostat czy czujnik temperatury cieczy?

    prosze o podpowiedź

    z góry przepraszam może już ktoś pytał, ale jest tego tyle....

  9. #1749
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Są dwa tematy, ten i termostat. Dokładnie taki sam przypadek jest opisywany i rozwiązany przeze mnie w ciągu ostatnich 10 postów. Nie promujemy lenistwa, więc musisz poczytać, rozmowa była z 10 postów wcześniej więc się nie naczytasz. Może być to albo to, w mojej odpowiedzi znajdziesz odpowiedź jak to prawidłowo zdiagnozować.

  10. #1750

    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SR
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Witka, kilka rzeczy udało mi się już ogarnąć wertując temat, ale pozostało jeszcze jedno. Mianowicie odkąd kupiłem samochód zdarza mi się błędne wskazywanie przez licznik/kanał 49 temperatury. O czym mowa, w trakcie jazdy samochód grzeje się dosyć szybko do ok 70-75 stopni po czym spada o ok 10 stopni i dalej wskazuje już prawidłowo (i tak wygląda 80% przypadków). Kolejne 18% wyglądają podobnie jak poprzednie z tym że spada z 90 na niecałe 80. No i ostatnie dwa przypadki które zdarzyły się w przeciągu ostatniego tygodnia. Samochód łapie temp 90 stopni w normalnym czasie. Jadę pod górkę 80km/h 4ty bieg temp zaczyna mi rosnąć i oscyluje w ok 103 stopniach, przejeżdżam delikatnie ostatnie 2km do pracy (sprężarka klimy cały czas wyłączona, ogrzewanie włączone na full) staje na światłach - 49 kanał: spadło powoli ze 102 na 97 i tak się utrzymywało. Kolejna górka wrzucam 4ty bieg rośnie gwałtownie do 103-104 i tak utrzymuje się 300-400m, wrzuciłem na luz ok 100m przed skręceniem na parking do pracy - temp dalej się tak trzyma, a zaraz po skręceniu spada gwałtownie do 91, później na 88 i na postoju utrzymywało się 91 przez 2 min. Jakoś utkwił mi w głowie ten skręt w prawo i faktycznie przypominam sobie 4 przypadki kiedy po ostrym skręcie w prawo z prędkością ok 15 km/h temperatura spadała mi z wcześniej wspomnianych 70 na 60 stopni, przypadek?
    Na te "manewry" nie ma reguły, czasem przejeżdżam 150km i wskazania są prawidłowe, a czasem w ciągu 20km zdarza mi się to dwa razy.

    Troszkę historii samochodu, może tak uda się naprowadzić:

    Początkowo problem zanikania cieczy w zbiorniczku (po odkręceniu raz wracał płyn do poziomu sprzed jazdy, a raz brakowało ok 200ml)
    1) pierwsze podejrzenie termostat (wyciek właśnie z niego) - wymieniony ori aso
    2) później znów wyciek z termostatu krótko po wymianie (ok złośliwość rzeczy martwych) - kolejny ori aso
    3) w końcu nigdzie nic nie leci - problem nadal nie ustąpił - przypuszczenia okazały się trafne: wymieniona uszczelka pod głowicą, a razem z nią czujnik w chłodnicy. Problem rozwiązany.

    Wracając do problemu.

    Wskazania g2/g62:
    temp zew 16 stopni
    silnik zimny: 49: 30 stopni, ecu 16,5 po przekroczeniu 30 stopni w ecu różnica ok 4,5 stopnia
    silnik rozgrzany: 91,8 -92,7 ecu kanał 49: 96-97,

    postałem tak z 10 min na postoju temp w ecu wzrosła do 95,4-96,3 kanał 49: 100, po czym przy stałej temp w ecu nagle spadło do 93, utrzymywało się przez ok 20-25 sekund i ponownie przeskoczyło na 100, po włączeniu wentylatorów (poprzez włączenie klimy) różnica pomiędzy wskazaniami ecu, a licznikiem zmalała do niecałych 2 stopni.

    Miernik elektryczny jest już w drodze.

    Problem w g2/g62 - jak dostanę miernik to problem rozwiązany, kable też posprawdzam. Czy macie jakieś sugestie dotyczące czegoś innego? Ewentualnie zawieszający się termostat? Pozdrawiam

    Edit:
    przebieg 198 tys km, przy 174 wymieniany rozrząd z pompą wody (poprzedni właściciel)

Strona 175 z 252 PierwszyPierwszy ... 75125165173174175176177185225 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •