Strona 214 z 252 PierwszyPierwszy ... 114164204212213214215216224 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 2,131 do 2,140 z 2512

Temat: Temperatura cieczy - płynu, problemy z temperaturą

  1. #2131
    monlag1's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław
    Auto
    Audi A3 253KM/486Nm
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    61 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kret2592 Pokaż post
    w czasie jazdy dochodzi do 98 a na postoju trzyma 89, na zegarach cały czas równo 90.Więc to troche dziwne
    Co Cie tutaj dziwi????

  2. Podziękowania dla monlag1 za pomoc w problemie

    kret2592 (09-05-16)

  3. #2132

    Data dołączenia
    Apr 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tuchola
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez monlag1 Pokaż post
    Co Cie tutaj dziwi????
    No wydaje mi sie ze podczas jazdy tez powinno być 90 na klimatronicu, bo dodatkowo chłodzi go podmuch powietrza, a na postoju nie. Poprawcie mnie jeśli się mylę.

  4. #2133

    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny

    Cześć,

    a ja znów tutaj. Po wymianie czujnika temperatury (4pinowy) na desce jest stałe 90st po rozgrzaniu (ani drgnie). Ale jeżdze również z włączonym kanalem 49 na którym temperatura czasem dochodzi do 112 stopni (na kanale 51 stałe 75stopni). Czy to normalne w 1.8T AUM? Czy taka jest temperatura pracy?

    Dodam że czasem po przejechaniu ~~20km temperatura na klimatroniku nagle spada do 88-94 i utrzymuje się przez cały czas.

    Pozdrawiam!

  5. #2134

    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubasz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    Na moje jest dobrze ,nie jezdziłem nigdy turbo ale takie zróżnicowania mogą być właśnie przez turbinę.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez krisinho Pokaż post
    Cześć wszystkim! Piszę tą wiadomość ponieważ nie mogę dojść do ładu (nawet po przeczytaniu większości tego wątku) czy wszystko jest OK z moją A3. Niestety istnieje wiele sprzecznych informacji nt. układu chłodzenia, a co mechanik to twierdzi inaczej. Opiszę tutaj objawy i to co zauważyłem samemu próbując się wgryźć w temat, jednocześnie żaden ze mnie mechanik-amator więc proszę o wyrozumiałość

    Posiadam audi a3 8L 1.6 BFQ z 2002 roku i zauważyłem następujące objawy:

    1. W trakcie typowej jazdy na "zegarze" wskazówka temperatury nieco wystaje poza 90*C. Lewy bok wskazówki jest "przyklejony" do prawego boku tego słupka wyznaczającego 90*C. Wskazówka zawsze jest w tym miejscu. Wziąłem go na autostradę i testowo go "zbutowałem" (nigdy nie dokręcam go do wysokich obrotów max 3-3,5k w trakcie zwykłej jazdy). Pokręciłem go do 5-6k i temperatura się nie wychyliła dalej. W trakcie jazdy pod górę na niższym biegu temperatura też nie skacze. Po odpaleniu samochodu wskazówka temperatury rośnie według mnie odpowiednio (stopniowo), bez jakichś skoków.
    2. Kanał 49 pokazuje maksymalnie 111-112 *C, w momencie wciśnięcia mocno gazu temperatura spada do 106-107 (otwiera się termostat?) i po chwili wraca do 109-110 i na takim poziomie zostaje przez dłuższy czas.
    3. Gdy auto stoi na postoju z odkręconym korkiem wlewu płynu chłodniczego to gdy silnik nabierze temperatury to zaczyna wychlapywać się przez zbiorniczek wyrównawczy, jedni mechanicy twierdzą, że tak ma być bo to układ ciśnieniowy, a inni twierdzą że to oznacza że płyn się gotuje. Zjawisko to występuje dopiero po rozgrzaniu się silnika więc ewentualne przedmuchy do układu chłodzenia chyba nie wchodzą w grę ponieważ powinno dmuchać odrazu?
    4. Wentylatory się włączają ale dość późno, klimatronik czasem pokazuje 111-112*C i wentylator jeszcze nie chodzi.
    5. Wąż od długiego obiegu odchodzący od chłodnicy jest gorący/ciepły więc termostat się otwiera, był on zresztą wymieniony miesiąc temu bo rzekomo się nie otwierał jak stwierdził mechanik.
    6. Stojąc w korku ze spuszczonymi szybami czasami czuje "zapach" rozgrzanego silnika. Wydaję mi się że czegoś takiego w innych samochodach nie czułem nigdy.
    7. Robiłem 15 minutowy test CO2. Płyn pozostał niebieski. Sam test musiałem robić z włączonym ogrzewaniem na max, bo inaczej płyn by wychlapywał i uniemożliwił przebywanie testera w gwincie korka wlewu.
    8. Czasem gdy dłużej pojeżdżę w ciepłe dni, albo wyjadę np na. krowiarki (z 5-10minut jazdy pod górę na trójeczce, z okazjonalną redukcją na 2 ) to gdy zgaszę auto po chwili wskazówka temperatury idzie ku wyższej wartości, czasem włącza się wtedy wentylator. Domyślam się że płyn przestaje krążyć w układzie i zaczyna "promieniować" ciepłem, odkąd zauważyłem to zjawisko zanim zgaszę samochód zostawiam go na chwilę żeby się ostudził - ale czy to aby na pewno "normalna" sprawa? Za pierwszym razem jak to zobaczyłem wskazówka pokazywała tak 110*C. I zaznaczam, auto wtedy jest zgaszone. W trakcie jazdy nigdy tak wskazówka się nie wychyliła, a teraz obsesyjnie ją obserwuje.
    9. Mam do roboty sondę lambda - tą z tyłu, świeci mi błąd dot. "drugiego obiegu dogrzewania sondy lambda" - czy jakoś tak : - ), czy to może mieć wpływ?
    10. Wymieniona jest chłodnica(ciekła), pompa wody(razem z rozrządem zmieniłem), termostat, ps. zalewam borygo.


    Prosiłbym o pomoc, we wakacje wybieram się na wycieczkę po Chorwacji, w której lubi przygrzać słoneczko i boje się jechać w momencie, gdy wydaje mi się, że moja audiola się przegrzewa. Pozdrawiam!
    Na moje jest dobrze , sonda nie ma tu nic do rzeczy. Możesz sprawdzić jeszcze zegary bo masz lekko wychyloną w prawo, i zmienić płyn na oryginał lub jakiś lepszy . Ten zapach to może masz lekki wyciek płynu chłodniczego. Co to są krowiarki?

  6. #2135

    Data dołączenia
    Apr 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tuchola
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    czyli rozumiem ze temp robocza przy większej prędkości w ASZ dochodzi do 100?

  7. #2136

    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wadowice
    Auto
    audi A3 1,6
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    panowie co trzeba kupić żeby zamontować zwykły termostat a nie ten podgrzewany ???? da rade to ominąć ??? bo wydaję mi sie że termostat nie puszcza w czasie jazdy tylko na postoju. Wszystko jest gorace w komorze akumlator itp maska tez płynu nie gotuje

  8. #2137

    Data dołączenia
    May 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Myślenice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    witam,
    zakupiłem nie dawno audi a3 1.6 AVU. Wymieniłem w samochodzie rozrząd wraz z pompą wody. Po odpaleniu samochodu chciałem odpowietrzyć układ chłodzenia ale termostat się nie otworzył. Dolny wąż zimny. Temp. na climatronicu 110 stopni i zaczyna wode gotować na zegarch 90. Zakupiłem oryginalny termostat u dilera i nie pomogło. Auto cały czas gotuje wodę. Po włączeniu ciepłego ogrzewania temperatura spada. Wentylator załącza się dopiero jak wlącze klimę. Proszę o podpowiedz czy jest jakiś sposób na odpowietrzenie układu chłodzenia

  9. #2138

    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorze
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 APF
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Wodę, czy płyn?

  10. #2139

    Data dołączenia
    May 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Myślenice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Oczywiście płyn

  11. #2140

    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wadowice
    Auto
    audi A3 1,6
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    panowie wie ktoś jaki wkład termostatu pasuje do orginalnej obudowy z termostatem z grzałką ???? ktoś wspominał że z e36 ale jaki rocznik ?? bo w sklepie mówią że za duży. chce wywalić ten z grzałka bo mam wrażenie jka by silnik za mozno sie grzał

Strona 214 z 252 PierwszyPierwszy ... 114164204212213214215216224 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •