Strona 11 z 252 PierwszyPierwszy ... 9101112132161111 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 101 do 110 z 2512

Temat: Temperatura cieczy - płynu, problemy z temperaturą

  1. #101

    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ruciane-nida
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    wiec bede szukal, nie wiem czy wspomnialem ze na poczatku nie pokazywal mi tylko temperatury a po tym co mechanik szukal przyczyny i nie wiem czemu przestal dzialac tez wskaznik paliwa, to moze byc powiazane? DZIEKUJE PANOWIEEE I ZYCZE WAM SAMYCH POZYTYWOW W NOWYM ROKU PZDR.

    Mod: Proszę nie używaj więcej dużych liter - nie chcemy tutaj krzykaczy

  2. #102
    Matin82's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzów Wlkp
    Auto
    Leon I i Golf IV
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    jeśli mechanik wyjmował Ci zegary to może mieć to coś wspólnego, a raczej na pewno (podłączenia) , ale jeśli nie wyjmował to raczej nie, za wskaźnik paliwa odpowiada pływak paliwa pod siedzeniem pasażera.

  3. #103

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków/Wieliczka
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Mi udało się wreszcie połączyć ze sterownikiem silnika.
    Żadnych błędów czujnika G62, czy też jakichkolwiek mogących wskazywać na źródło problemu zbyt wysokiej temperatury.
    Pomiar grupy 03 pokazuje temp. niemalże zgodną ze wskazaniami kanału 49 na klimatroniku - odchylenie początkowo ok 3C (więcej na 49 niż na vagu), później jednak się wyrównuje i jest prawie bez różnic.
    Mimo że klimatronik mierzy dopiero od 45C, to odrzucam teorię o uszkodzonym czujniku. Coś tam może i nie łapie jak należy, ale tak czy inaczej wygląda na to, że temp. jest za wysoka.

    Zastanawia mnie fakt, że mimo wysokich wskazań nie załączają się wentylatory (choćby przy 98 czy 99C). Tak jakby załączanie się wiatraków nie miało u mnie reguły. Ostatnio miałem 100C, po czym spadło do 98C i dopiero wtedy wiatraki ruszyły, schładzając jedynie do 96C.
    W sumie to dalej nie wiem, gdzie szukać - najprawdopodobniej szarpnę się w końcu na kolejny termostat, choć nie uśmiecha mi się wyrzucić tej kasy w błoto.

    Dodam, że temp. nie przekroczyła jeszcze 101C (jazda pod górkę bez względu na obroty), a przy normalnej jeździe po mieście dochodzi maks. do 99/100C (w trasie spada do 92-93C podczas jazdy z górki bez gazu).

    Jakieś sugestie?

  4. #104
    Matin82's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzów Wlkp
    Auto
    Leon I i Golf IV
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    tomekk, a jakie masz wskazania na 01 Engine i blok 001, bo to jest ważniejsza wartość temp. cieczy chłodzącej. Tam gdzie sprawdzałeś czyli 17 Instruments 003 to są wskazania z tablicy rozdzielczej. Sprawdzając wagiem w 17 Instruments na zimnym silniku też mi zaczyna mierzyć od 45C

    A czy ktoś ma jakiś pomysł dlaczego w klimtroniku na kanale 49/76 mam temp. minus - 60C.

  5. #105

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków/Wieliczka
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Matin82, oczywiście podane przeze mnie wartości pochodzą z 01 Engine, ale blok pomiarowy to chyba nie 001 tylko właśnie 03 - tak czy siak mierzyłem na sterowniku silnika (17 Instruments pokazuje rzecz jasna dokładnie to samo co klimatronik).
    Przedstawione przeze mnie porównanie dotyczyło pomiaru z 01 Engine oraz klimatronika.

  6. #106
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    tomekk, wiatrakami steruje inny przełącznik - niezależny od czujnika temperatury. Skoro masz błędne wskazania z czujnika, to nie musi oznaczać, że wiatraki źle działają...
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  7. #107

    Data dołączenia
    Jul 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sz-d
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN

    Domyślny

    wymienilem termostat i silnik elegancko sie nagrzewa, w czasie jezdy max temp to 96 ale na postoju temp potrafi dojsc do 102 stopni(odczyt z klimatronika, nawet zegar wychyli sie ponad 90), dlaczego osiaga taka wysoka temp, dodam ze wiatraki na chlodnicy potrafia sie wlaczyc na np 5 sekund ale w tym czasie temp nie spadnie, dlaczego tak jest?

  8. #108
    Matin82's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzów Wlkp
    Auto
    Leon I i Golf IV
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    na postoju z pracujęcym silnikiem?????

  9. #109

    Data dołączenia
    Jul 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sz-d
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Matin82 Pokaż post
    na postoju z pracujęcym silnikiem?????
    tak, kiedys tylko na postoju moglem osiagnac temp powyzej 90 stopni i wtedy przy 98 wlaczaly sie wiatraki i chlodzily do 92, a teraz tak nie jest, czasami wlaczy sie na chwile i nawet temp nie spadnie

  10. #110
    Matin82's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzów Wlkp
    Auto
    Leon I i Golf IV
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    to faktycznie zachowanie jest dziwne, gdyby temp. podnosiła się po zgaszeniu silnika to normalne, ale na pracującym do 102C w zimie.
    Ja proponuje jeszcze sprawdzić temperaturę Vagiem???
    Bo może np. oszukiwać czujnik temp. cieczy chłodzącej. Sprawdzić na 01 silnik i 17 Instrumenty

    A nowy termostat dobrej firmy??

Strona 11 z 252 PierwszyPierwszy ... 9101112132161111 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •