Strona 12 z 252 PierwszyPierwszy ... 210111213142262112 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 111 do 120 z 2512

Temat: Temperatura cieczy - płynu, problemy z temperaturą

  1. #111

    Data dołączenia
    Jul 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sz-d
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN

    Domyślny

    termostat wahler'a, z vagiem to moze byc problem bo mam jakis dziwny sterownik w ktorym sa inne parametry w poszczegolnych grupach niz u wiekszosci ludzi na forum

  2. #112

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków/Wieliczka
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    A ja tam wymieniłem sobie ponownie termostat i wygląda na to, że to chyba jednak nie to.
    Póki co sprawdzałem tylko klimatronikem, ale na VAGu miałem bardzo zbliżone odczyty, więc zakładam, że jest ok...
    Wydaje się, że tak jakby niby troszkę niżej ta temperatura była, ale w dalszym ciągu potrafi bez trudu złapać 99C, a to moim zdaniem w zimie nie jest do końca normalne.
    Myślę po cichu o G62, ale jakoś nie chce mi się wierzyć, by oba obwody zawyżały wskazanie (mimo że klimatronik zaczyna pomiar od 45C, czyli coś nie tak).
    ehhh nie ma lekko...

  3. #113
    Matin82's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzów Wlkp
    Auto
    Leon I i Golf IV
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    na Vagu 17 instrumenty też zaczyna u mnie pomiar od 45C

  4. #114
    Slipper's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LDZ
    Auto
    Volkswagen
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T BWA
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Podlacze sie pod temat i mam takie pytania, u mnie wskaznik temperatury na zegarach zaczyna pomiar od 70 stopni, czy to normalne ? a pozniej raz pokazuje 110 raz znowu 80, potrafi w ciagu np 5 sekund skoczyc z 70 na 115 stopni albo spasc, nie wiem czy to wina termostatu, jesli tak to gdzie go moge znalezc pod maska ? czy moze czujnik temperatury szaleje, ktory zreszta tez nie wiem gdzie sie znajduje.

    I jeszcze jedno lamperskie pytanie....jak wy sprawdzacie temperature na klimatroniku ?
    Ostatnio edytowany przez Slipper - 07-02-08 o 08:05

  5. #115
    Matin82's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzów Wlkp
    Auto
    Leon I i Golf IV
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Slipper Pokaż post
    Podlacze sie pod temat i mam takie pytania, u mnie wskaznik temperatury na zegarach zaczyna pomiar od 70 stopni, czy to normalne ? a pozniej raz pokazuje 110 raz znowu 80, potrafi w ciagu np 5 sekund skoczyc z 70 na 115 stopni albo spasc, nie wiem czy to wina termostatu, jesli tak to gdzie go moge znalezc pod maska ? czy moze czujnik temperatury szaleje, ktory zreszta tez nie wiem gdzie sie znajduje.

    I jeszcze jedno lamperskie pytanie....jak wy sprawdzacie temperature na klimatroniku ?
    kolego poszukaj było o tym cała masa tematów, nikt nie będzie teraz pisał czegoś dla Ciebie skoro jest o tym masa identycznych tamatów.
    Chinese Democracy

  6. #116
    Slipper's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LDZ
    Auto
    Volkswagen
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T BWA
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Znalazlem juz wszystko poza tym jak wlaczyc te kanaly w climatronicu niby trzeba trzymac -temp -went i ECON ale u mnie nic sie nie dzieje dodam ze mam taki panel http://moto.allegro.pl/item299570363...imatronic.html

    Probowalem wszystkich sposobow co tu znalazlem na forum recylkulacja + temp, econ + temp + fan i nie moge wlaczyc tych kanalow
    Ostatnio edytowany przez Slipper - 07-02-08 o 14:03

  7. #117
    DarekGSP's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sopot
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    koledzy miałem podobny problem z temp. (pisałem juz jakis czas temu) zgodnie z waszymi zaleceniami wymieniłem termostat na nowy i nic dalej temp ok70. szukałem dalej przyczyny ale bez wielkiego zaangażowania i ostatnio kupując części kupiłem znowu termostat i tu cud. Po wymianie temp. idealna ok 90. pewnie poprzedni od nowości był do ...., warto sprawdzić nowy, chośby w kuchni w garczku czy otwiera sie zaraz przed zagotowaniem wody czy duuużo wcześniej

  8. #118

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków/Wieliczka
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    mały update z mojej strony:

    okazało się, że ogólnie to bardzo późno załącza mi się wiatrak. Po odpięciu, nagrzaniu i sprawdzeniu miernikiem wyszło, że przy 99C startuje pierwszy bieg, a drugi dopiero przy 104C.
    Podejrzenie padło zatem na termowłącznik wentylatora, który też zmieniłem. Niestety zmian nie zaobserwowałem... Będę jeszcze wymieniał duży wiatrak, bo ma spore luzy, ciężko się kręci i skrzypi, ale jakoś nie bardzo wierzę, że może to cokolwiek zmienić.

    Czy jest taka możliwość, że czujnik G62 zawyża wskazanie na obu obwodach? Bo w sumie VAG i klima pokazują prawie, że dokładnie taką samą wartość, wedle której wiatraki startują zbyt późno (co przy nowym włączniku nie powinno mieć raczej miejsca).

    W sumie to sam już nie wiem - tak czy inaczej zastanawiające jest, że przy tak niskiej temp. zewn moja normalna temp pracy silnika to ok 97-99C. Pomijając fakt, że went się późno włącza, bo przecież musiałby w takim razie chodzić praktycznie cały czas, co też może dziwić.
    Po kolejnej zmianie termostatu nie dochodzę już w normalnych warunkach do 100C, ale te 97-99 to też mimo wszystko więcej niż podają w specyfikacjach.

    Może jakieś sugestie?
    Ostatnio edytowany przez tomekk - 14-02-08 o 19:41

  9. #119
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Wiatraki startują przy prawidłowej temperaturze.(właściwie to powinny przy 97stopniach ,ale dajmy jakąś tolerancję)
    Wg mnie problemu trzeba szukać w niedostatecznym chłodzeniu "naturalnym" typu zakamieniona chłodnica, zasłonięta od przodu (np wzięty grill od diesla) itp.

  10. #120

    Data dołączenia
    Jul 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sz-d
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN

    Domyślny

    tomekk
    u mnie wiatraki tez startuja dopiero przy 104*C i kreca sie zaledwie 10-12 sekund po czym temperatura spada do 97*C, dodak jeszcze ze podczas jazdy temp nie przekracza 97*C(95-97 waha sie w tych granicach w zaleznosci od obciazenia), a ponad 100* osiaga tylko na postoju takze chyba tak musi byc

    ps
    po wymianie termostatu nareszcie mam normalne spalanie

Strona 12 z 252 PierwszyPierwszy ... 210111213142262112 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •