Strona 188 z 252 PierwszyPierwszy ... 88138178186187188189190198238 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1,871 do 1,880 z 2512

Temat: Temperatura cieczy - płynu, problemy z temperaturą

  1. #1871

    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warta
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam . W swoim aucie zauważyłem jak dla mnie dziwną sytuacje z nagrzewaniem sie silnika dizla polega to na tym ze po przejechaniu 15km samochód dopiero łapie 90 stopni temperatury na wskazniku jak zgaszę silnik na jakieś 15 min. to wskaznik pokazuje 80 stopni,
    Według mnie tak sie nie powinno dziać a w swojej pracy jerzdzę kilkoma samochodami z silnikiem dizla i te silniki łapiom pełną temperaturę po 5km

  2. #1872

    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań + okolice
    Auto
    A3 [8L] + Seria 3 Compact [E46]
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Witam długo zastanawiałem się czy napisać, bo jest tyle postów na temat temperatury płyny chłodzącego że wszystko powinno być niby jasne, a ja im więcej czytam tym większy mętlik mam.

    Sprawa dotyczy 8L z 2000 roku 1.8 AGN - po zakupie tydzień temu jadąc do domu przy temp zewnętrznej -10 wskazówka nawet się nie podniosła. Dojechałem do domu i zanim otwarłem bramę podskoczyło na 75C wg wskaźnika z licznika - myślę sobie walnięty termostat jak nic. Nauczony doświadczeniem kupiłem WAHLERA za około 80 zł, a podczas wymiany płyn przesączyłem przez filtr papierowy ( na wszelki wypadek ), żeby pozbyć się ewentualnych zabrudzeń a resztę uzupełniłem wodą demineralizowana i koncentratem do chłodnik w stosunku 1:1.

    I tak sobie tłukę audi od tygodnia i mam pewne obawy.
    Wskazówka podnosi się po około 3 km, a po 5-7 km ma idealnie 90 i ani drgnie ( przy około -3 / 3 stopniach na dworze )
    VAG nie pokazuje błędów, a wg kanału 49 na klimatroniku po odpaleniu mamy 30, później idzie powoli równomiernie do góry. Niby wszystko ok ale wg 49 kanału temperatura wynosi cały czas 96-104 C a przy 104/105 startuje wentylator - niestety wskazówka nadal pionowa na 90C.

    Pytanie :
    czy wskazówka powinna się wychylić poza 90C gdy na 49 kanale jest około 100/105 C ?
    jak samochód poradzi sobie latem skoro nawet lekką zimą potrafi czasem dobić do 105C ?
    czy to nie są objawy przegrzewania, a moze nawet ten nowy termostat jest uszkodzony ?

    Dodam tylko, że wąż idący do chłodnicy po nagrzaniu jest miękki i ciepły, natomiast powrót z chłodnicy jest miękki, ale prawie cały czas zimny.

    Jest jeszcze opcja, że jestem przewrażliwiony

  3. #1873
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    A co jest na VAG-u??? Jakie temperatury?? To co masz, przy tym silniku to za dużo. Nie powinna temperatura rosnąć do 105oC, ale może po prostu czujnik źle pokazuje.

  4. #1874

    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań + okolice
    Auto
    A3 [8L] + Seria 3 Compact [E46]
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Nie posiadam VAG-a, ani dostępu do niego.

    Może powinienem dodać, że to nowszy AGN z plastikowym kolektorem ssącym.

    Przeczytałem odpowiedź miroslav'a w innym temacie i mój AGN zachowuje się idealnie z opisem pracy silnika APF.

    'VCDS że temp silnika wynosi 105 stopni,w instrumentach też 105-108, a na liczniku 90. Dolny wąż jest całkiem zimny, górny gorący -
    SILNIK OKK. CZUJNIK OKK. licznik OKK.Te silniki operują na takiej temperaturze"

  5. #1875
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Jak wół tam stoi, że to 1.6, a one mają termostat z podgrzewaniem. U Ciebie prawidłowa temperatura otwarcia termostatu to 98oC. Przed tą temperaturą powinien się już rozszczelnić. Moim zdaniem czujnik przekłamuje. Wentylatory włączają się awaryjnie, bo zapewne startują, jak jeszcze chłodnica jest zimna. Pewnie czujnik przekłamuje i to on jest przyczyną. Trzeba go sprawdzić. Opisane w temacie jak to zrobić. Na każdym termostacie jest też napisana temperatura jego pracy - jest szansa, że kupiłeś zły. Dobrze by było sprawdzić, przy ilu się otwiera. W aucie bez grzałki przy termostacie z początkiem otwarcia 87oC prawidłowa temp to - 96-98oC.

  6. #1876
    Oleg's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cześć wszystkim.
    Od 2 tygodni posiadam a3 1997r i zauważyłem DUŻE spalanie (silnik 1.8 ). 150km - ok 23 litrów. Czy przyczyną takiego spalania może być ten czujnik? Proszę napisać w priv, że by nie śmiecić w temacie, jeżeli ktoś wie w czym może być problem. Jeszcze podejrzewam sondę lambda i przepustnice.
    Pzdrawiam

  7. #1877
    fredi.master's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jaworzno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    26 razy
    Podziękował
    63 razy

    Domyślny

    Takie spalanie przez niedogrzanie jest raczej niemożliwe. Podepnij kompa i sprawdź
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic7010_7.gif

  8. #1878
    Oleg's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    VAG nie pokazuje żadnych błędów. Nie wiem od czego zacząć. Tzn zacznę od tego czujnika, bo chyba jest najtańszy z możliwych przyczyn )

  9. #1879
    Aris2c's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ateny
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    a co myślicie panowie o takim rozwiązaniu http://www.orurowanie.co/index.php?c...3&sort=default
    trochę drogi ten płyn ale jak by się sprawdzał to jest wart swojej ceny.

  10. #1880

    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warta
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Dobry pomysł z tym płynem ale jak płyn będzie ubywać w układzie to lepiej uzupełniać tym płynem a nie wodom

Strona 188 z 252 PierwszyPierwszy ... 88138178186187188189190198238 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •