Strona 189 z 252 PierwszyPierwszy ... 89139179187188189190191199239 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1,881 do 1,890 z 2512

Temat: Temperatura cieczy - płynu, problemy z temperaturą

  1. #1881
    Aris2c's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ateny
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    no tak wlewając tak drogi płyn trzeba mieć pewność ze układ jest szczelny. no i oby żaden wąż nie strzelił.

  2. #1882

    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Witam.
    Ostatnio podczas jazdy wskazówka temperatury wychyliła się do 110 oC. Zjechałem na parking i po chwili wróciła do 90, za moment znowu do 100 aż się ustabilizowało.
    Była to jednorazowa sytuacja i podejrzewałem termostat ale to raczej nie możliwe żeby ciecz tak szybko się grzała i studziła. Co ważne wiatraki się nie załączyły. Podczas jazdy wskazówka stoi na 90 oC, a wskazanie na climatroniku kanał 49 od 92 do 97. I tu jest moje pytanie: czy to jest normalna temperatura pracy silnika? Czy powinno trzymać te 90 oC? Sprawdzałem na wyczucie moment otwarcia termostatu i zanim nie osiągnie 87 oC nie ma problemu żeby złapać górny wąż od chłodnicy a przy 87 oC robi się gorący i ciężko dłużej go trzymać więc wnioskuje, że termostat działa prawidłowo. Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz - dolny wąż od chłodnicy jest zimny. Czy to może oznaczać uszkodzenie czujnika temperatury?

  3. #1883
    korona.'s Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    wro
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI - CRBD (136 KM)
    Podziękował
    24 razy

    Domyślny

    Mechanik zdiagnozował u mnie rypnięty czujnik w zbiorniku, zasugerował by wymienić zbiornik. Co polecacie kupić: nowy zamiennik, czy używany, ale oryginał? Mam 8L z 2001, czy to będzie ten nr części - 1J0121403B ?

  4. #1884

    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Witam,
    Mam audi a3 1.9 tdi na pompowtryskach ogólnie pisze tutaj ponieważ mam problem z temperaturą, a mianowicie sie nie dogrzewa. Chciałbym zaznaczyć, jakoś we wrześniu zmienialem termostat oraz czujnik od temperatury cieczy i ostatnio dosłownie z tydzień temu znów zmieniłem czujnik temperatury. Kiedy zmieniłem termostat i czujnik we wrześniu stwierdziłem że wszystko jest ok ale jakoś ostatnim czasem zaczeła znów mnie denerwować temperatura. Dużo pali w mieście 8-9 litrów przy całkiem spokojnej jeździe a w trasie 6-6,6 litra.Moim zdaniem jest to dużo jak na ten samochód. Samochód długo sie nagrzewa potrzebuje na to ok 11km. Sprawdzając temperatury na klimatroniku to na 49 startuje od 30 i dochodzi do 77-82 tą górną granice niezbyt często ma zazwyczaj jest 77-80 i kreska jest prawie na 90.Kanał 51 startuje od 1 i dochodzi do 75 i ani drgnie dłużej. Ostatnio w trasie wskazówka zatrzymała mi sie na 80 stopniach a na klimatroniku była 75 max temperatura na kanale 49 i na 51 też coś podobnego. Jak zajeżdżam do mechaników mówią że to termostat ale gdyby termostat był padnięty nie nagrzewałby mi sie i rura byłaby chociaż troche ciepła, a rura jest ciągle zimna dopiero jak przegonie samochód wtedy jest nagrzana ale zaraz spada. Chciałbym zaznaczyć że na kanale pierwszym pokazuje mi błąd typu 22.1 (F11 Wyłącznik wysokiego ciśnienia gazu klimatyzacji, ciągła przerwa. Lecz niestety nie rozumiem co opisuje dany błąd. Prosze o pomoc pozdrawiam.

  5. #1885

    Data dołączenia
    Apr 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Małopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam. Moj problem polega na tym, że kupiłem audi i od początku duzo pali. przy jeździe jak emeryt wyszlo mi 6,5 litra za każdym razem a przy ostrej 10l na 100 km. były to głównie odcinki codziennie po 20 km. I zastanawiam się czy ma cos do tego czujnik temperatury lub termostat, ponieważ po przejechaniu już 1km wskazówka pokazuje 90 st. a jak jade dalej to czasem opadnie gdzies do 70 lub 75 st. a na klimatroniku pokazuje 66 lub 70 st., gdy na zegarach 90st. Nie wiem czy to wina termostatu czy samego czujnika, który wariuje. Proszę o pomoc i pozdrawiam !

  6. #1886

    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ciechanów
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 APG
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    ketrab110 sprawdź na początek przy chłodnicy ciepłotę rur najlepiej rurę od termostatu ja miałem padnięty termostat to bardzo szybko rozgrzewała się rura dolna przy chłodnicy
    prowadząca od termostatu , temperatura szybko rosła i wskazywała 90st. ale jak trochę szybciej pojechałem spadała do 70-80st. a jak się zatrzymałem to po chwili rosła do 90st. po wymianie termostatu uspokoiło się

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez jack929 Pokaż post
    Ostatnio podczas jazdy wskazówka temperatury wychyliła się do 110 oC. Zjechałem na parking i po chwili wróciła do 90, za moment znowu do 100 aż się ustabilizowało.
    Była to jednorazowa sytuacja i podejrzewałem termostat ale to raczej nie możliwe żeby ciecz tak szybko się grzała i studziła. Co ważne wiatraki się nie załączyły
    umie troszkę było inaczej ale temperatura też skoczyła aż 110 i włączył się sygnał alarmowy o przegrzaniu i okazało się że wiatraki się nie załączyły przyczyną był bezpiecznik na
    akumulatorze sprawny ale zespawał się ,wyrwałem go i wsadziłem z powrotem działa do dziś
    przy załączonej klimie bardzo szybko rośnie temperatura i muszą działać wiatraki

  7. #1887

    Data dołączenia
    Apr 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Małopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    dzięki muro przy najboliższej przejażdzce się tym zajmę. A mam pytanie czy walnięty termostat może wpłynąć na spalanie auta?
    Pozdrawiam

  8. #1888
    Warhammer's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraina smoków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUQ
    Pomógł
    156 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Panowie mam dziwny objaw na zegarach mam 90c na klimatroniku na kanale 49 mam 97-104c wymieniłem termostat bo myślałem ze walnięty i późno sie otwiera ale po wymianie nadal 97-104c na klimatroniku wiatraki sie włanczaja przy około 99-100c pochodzą chwilkę i sie wyłączając na na klimatroniku 97c i rośnie
    1.8-125km->1.8T-180km

  9. #1889

    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubasz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Warhammer Pokaż post
    Panowie mam dziwny objaw na zegarach mam 90c na klimatroniku na kanale 49 mam 97-104c wymieniłem termostat bo myślałem ze walnięty i późno sie otwiera ale po wymianie nadal 97-104c na klimatroniku wiatraki sie włanczaja przy około 99-100c pochodzą chwilkę i sie wyłączając na na klimatroniku 97c i rośnie
    Na moje jest dobrze. Ja mam poważniejszy problem. ogrzewanie mam w porządku ,węże też , a na 49 mam 84 max gdzie silniki avu pracują na 105. Myślałem,że klimatronik oszukuję podłączyłem kompa i to samo. Dodam,że muszę przejechac z 12 kilometrów,aby licznik pokazał 90 . Zmieniłem termostat na oryginał, już drugi czujnik temperatury i to samo. pozostaję chyba komputer sprawdzic . Co wy na to?

  10. #1890
    Cinkowatość's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Warhammer Pokaż post
    Panowie mam dziwny objaw na zegarach mam 90c na klimatroniku na kanale 49 mam 97-104c wymieniłem termostat bo myślałem ze walnięty i późno sie otwiera ale po wymianie nadal 97-104c na klimatroniku wiatraki sie włanczaja przy około 99-100c pochodzą chwilkę i sie wyłączając na na klimatroniku 97c i rośnie
    u mnie w AGN na liczniku stoi 90* równiutko, a na klimatroniku najczęściej właśnie około 96*, czasem 100. Całkiem normalna temperatura według mnie. Klimatronik jest bardziej dokladny, na zegarach strzałka schodzi z 90* dopiero po dużym przekroczeniu 100*C

Strona 189 z 252 PierwszyPierwszy ... 89139179187188189190191199239 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •