Strona 238 z 252 PierwszyPierwszy ... 138188228236237238239240248 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 2,371 do 2,380 z 2512

Temat: Temperatura cieczy - płynu, problemy z temperaturą

  1. #2371
    monlag1's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław
    Auto
    Audi A3 253KM/486Nm
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    61 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Alladyn6578 Pokaż post
    Tak dokładniej to mój kolega sprawdzał mi vagiem i mówił ze vag pokazuje wszystkie temperatury prawidłowo tylko na zegarach dochodzi do max 75 stopni Ale jak kupiłem samochód miesiąc temu i podczas jazdy próbnej wskazówka dobrze pokazywała tak lekko ponad 90 więc zegary moim zdaniem sa dobre raczej to wina czujnika tylko pytanie którego?
    Musisz sprawdzic temperature w engine i w instruments,czujnik G2-G62 za to odpowiada,ktore daje syganl do ECU i na licznik. Jezeli w engine pokazuje 90 stopni, a w instruments pokazuje 75 stopni to czujnik do wymiany.Maksymalna roznica miedzy tymi dwoma wskazaniami powinna wynosic +/- 3 stopnie.Tutaj masz filmik jak go sprawdzic.

  2. #2372

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    W AUM'ach na kanale 51 klimatronika jest 75*C i ani stopnia więcej. A na kanale 49 klimatronika będzie prawidłowa temperatura o ile czujnik sprawny.
    Jeśli na kanale 49 klimatronika będziesz miał np 90*C a na zegarach 75*C to zrób najpierw test zegarów VAGiem i sprawdz czy czasem nie szwankuje licznik.

  3. #2373

    Data dołączenia
    Feb 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kurow
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny

    Wymienię ten czujnik moze akurat bedzie dzialac, tylko nie wiem gdzie on się znajduje i jak on wygląda ? Można prosić o jakieś zdjęcie ewentualnie link do takiego czujnika Audi a3 8l 1.8T 2003 aum
    Ostatnio edytowany przez Alladyn6578 - 20-02-18 o 06:41

  4. #2374
    Marfiol's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Slask
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    VPek brata w moment sie zagrzewa i dłuzej trzyma temperature,u mnie troche trzeba pojezdzić i szybko spada co mnie troche wkurza nie ukrywajac...
    Kazdy silnik jest inny PD/CR tez potrafi sie szybciej zagrzac.
    Wiec uznałbym to bardziej jako mit

  5. #2375
    monlag1's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław
    Auto
    Audi A3 253KM/486Nm
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    61 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Marfiol Pokaż post
    VPek brata w moment sie zagrzewa i dłuzej trzyma temperature,u mnie troche trzeba pojezdzić i szybko spada co mnie troche wkurza nie ukrywajac...
    Kazdy silnik jest inny PD/CR tez potrafi sie szybciej zagrzac.
    Wiec uznałbym to bardziej jako mit
    Nie zauwazylem zeby ktos na forum majacy PD-ka napisal ,ze osiagnal temp.silnika 90 stopni przy -20 po 5-10 km jazdy. Stawiam flaszke jak ktos "obali" ten rzekomo mit.

  6. #2376
    Dawid_szakal's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Aleksandrów Łódzki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Dawid_szakal Pokaż post
    Generalnie fura dobrze sie nagrzewa i nic sie nie dzieje, ale jak jest silnik w pełni nagrzany do 90 stopni i go zgasze po czym odpale np. za 3 minuty to temperature pokazuje mi wyraźnie ponad 90 stopni na zegarze :/ jak silnik chwile popracuje to temperatura wraca do normy, nie gotuje sie ani nic... Błędów uszkodzonego czujnika temp. chłodziwa brak. Jakieś pomysły?
    Powróce do swojego problemu bo sprawdziłem co nieco dziś i wnioski są takie:
    1. Na klimatroniku na kanale 49 pokazuje cały czas temp -60
    2. Obserwując temperature na zegarach i na vagu widzę że na początku nagrzewania zegar temperaturę rzeczywiście zaniża względem rzeczywistosci, po czym nastaje moment kiedy na vagu wskakuje 75 st. C i dłuuugo nic sie nie dzieje, a w tym czasie temperatura na zegarach rośnie cały czas i dopiero jak wskazówka jest prawie na 90 stopniach to na vagu zaczyna temperatura ruszac dalej.

    Czujnik G62 do wymiany? Czy jeszcze jakiś inny problem może byc?

  7. #2377
    monlag1's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław
    Auto
    Audi A3 253KM/486Nm
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    61 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Żeby na vagu sprawdzić czujnik temperatury musisz na przemian wchodzić w instruments i engine i porównywać te temp. W instruments temp. rusza dopiero od 30 stopni więc to będzie początek twoich pomiarów. Czyli wchodzisz w engine ,temp dochodzi do 35 stopni i sprawdzasz temp. w instruments i tak sprawdzaj i porownuj aż do tych 80-85. Obie te temp moga się różnić+/- 3 stopnie. Jeżeli te temp sa znaczącą rozbieżne wzgledem siebie to czujnik do wymiany.

  8. #2378
    Dawid_szakal's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Aleksandrów Łódzki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    No dobra, a co z faktem ze na klimatroniku pokazuje mi cały czas -60 ? Czy to juz go nie kwalifikuje do wymiany?

  9. #2379
    monlag1's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław
    Auto
    Audi A3 253KM/486Nm
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    61 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Dawid_szakal Pokaż post
    No dobra, a co z faktem ze na klimatroniku pokazuje mi cały czas -60 ? Czy to juz go nie kwalifikuje do wymiany?
    Sa rozne softy w klimatronikach,jezeli kanal 49 pokazuje Ci temp.plynu chlodzącego-porownaj ze wskazaniem na vag-u w instruments cool.temp.(tam musi byc tez -60).Jezeli tak bedzie to czujnik do wymiany.

  10. #2380
    Dawid_szakal's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Aleksandrów Łódzki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    No i wychodzi na to że wszystko jest ok, rożnice pomiędzy odczytami w instruments/engine są na poziomie 2-3 st.C Zastanawia mnie jednak to że licznik powinien cały czas zawyżać temp o te 10st. C bo tak jest zrobiony soft a u mnie raz jest temperatura zaniżona a raz zawyżona (nie pamiętam dokładnie w jakich zakresach temperatur które zjawisko ma miejsce). Tak czy siak mam do wymiany prawdopodobnie oring pod czujnikiem lub całą plastikową obudowę w której siedzi bo gdzieś cieknie mi płyn sporo, więc obejrze dziada i zobacze czy to jakiś chinol czy może ori (poprzedni własciciel mowił ze wymieniał ten czujnik).

Strona 238 z 252 PierwszyPierwszy ... 138188228236237238239240248 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •