Strona 243 z 252 PierwszyPierwszy ... 143193233241242243244245 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 2,421 do 2,430 z 2512

Temat: Temperatura cieczy - płynu, problemy z temperaturą

  1. #2421

    Data dołączenia
    Dec 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 BFQ

    Domyślny

    Witam mam dziwne problemy z chłodzeniem w moim A3 8L 1.6 BFQ.

    Samochód w zimie miał zmieniany termostat ponieważ nie uruchamiał się duży obieg. Przez jakiś czas było ok, natomiast od pewnego czasu mam dziwne problemy. Samochód w trakcie jazdy zdawał się chłodzić w porządku, problemy występowały jedynie w trakcie stania w korku, wolnej jazdy na wysokim biegu etc. Po wymianie rozrządu i zalaniu nowego płynu chłodniczego zaczęły się grubsze problemy ponieważ okresowo temperatura na zegarze zaczynała skakać wyżej. Czujnik temperatury z climatronica pokazywał nawet 115-120 stopni w tym momencie, jednak po chwili auto z powrotem się schładzało i opadała wskazówka. Zacząłem grzebać, na wszelki wypadek zmieniłem korek wlewu. Następnie sprawdzałem czujnik temp który miał dziwne akcje typu zmieniał temperaturę ze 110 na 120 w jednej chwili, następnie od razu opadała do 110. Jak na postoju na podwórku sprawdzałem to gdy czujnik pokazał 120 to zgasiłem silnik, przekręciłem kluczyk by włączyć prąd i czujnik po "zresetowaniu" pokazał znowu 110.

    Wobec tego wywaliłem czujnik, kupiłem oryginał i zamontowałem. I teraz jest niezła faza bo czujnik zdaje się pokazywać zawsze temperature o 10 z małą. Jak zawsze w trakcie jazdy na 49 na climatroniku miałem 110 stopni tak teraz mam 100. Jak wczesniej temp rosła do 110-120 to teraz 100-110. Sam wentylator działa (włącza się przy klimie np.) ale wydaje mi się że się on nie uruchamia.

    Czy ktoś miał podobne przejścia? Czy próbować wymieniać znów termostat? Wąż dolny jest ciepły po jeździe więc się on otwiera, jednakże być może za mało? No i o co chodzi z tym czujnikiem, czemu stary nie oryginalny czujnik pokazywał temp 110 a ten nowy pokazuje 100? Wygląda na to, że spod zbiorniczka wydmu****e płyn ale nie jestem pewien bowiem widzę ciecz w komorze silnika po testowej jeździe, ale na wężach które są od strony chłodnicy (koło zbiornika z płynem spryskiwaczy). Dodatkowo nabrana na palce nie ma zapachu płynu. Jak moge sie zabrac za diagnoze?

    Pozdrawiam

  2. #2422

    Data dołączenia
    Dec 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jarosław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AXR

    Domyślny

    Witaj
    Mam podobnie, już trzeci czujnik i za każdym razem inna rozbieżność temperatur. Na Vagu w blokach silnika 90-91 °c na każdym czujniku , a klimatronic różnie 78° , 84°, 93° i momentalnie rośnie po przekroczeniu 140 km/ h. Mierzyłem rezystancję każdego z nich i przy 90° wychodzi 120-170 ohma na 1-3 pinie, a powinno być coś około 250 ohma. Więc z tymi czujnikami różnie bywa.
    Sprawdź opaskę pod zbiorniczkiem, też tam miałem wycieki i to spore dopiero widoczne po nagrzaniu silnika.

    - - - Updated - - -

    Witaj
    Mam podobnie, już trzeci czujnik i za każdym razem inna rozbieżność temperatur. Na Vagu w blokach silnika 90-91 °c na każdym czujniku , a klimatronic różnie 78° , 84°, 93° i momentalnie rośnie po przekroczeniu 140 km/ h. Mierzyłem rezystancję każdego z nich i przy 90° wychodzi 120-170 ohma na 1-3 pinie, a powinno być coś około 250 ohma. Więc z tymi czujnikami różnie bywa.
    Sprawdź opaskę pod zbiorniczkiem, też tam miałem wycieki i to spore dopiero widoczne po nagrzaniu silnika.

  3. #2423

    Data dołączenia
    Oct 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 BFQ

    Domyślny

    Witam, miałem wymieniany termostat, mechanik wsadził mi taki który otwiera się przy 83°, na climatronicu na kanale 49, po nagrzaniu silnika, temperatura waha się w zakresie 84-86. Czy taka temperatura może w jakimś stopniu wpłynąć na większe spalanie paliwa? A3 8L 1.6

  4. #2424

    Data dołączenia
    Dec 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 BFQ

    Domyślny

    Witam,

    orientuje się ktoś może jakie mają*być napięcie na wtyczce czujnika temperatury cieczy w 1.6 BFQ? Na jednej parze mam 4.98V a na drugiej 4.30V. Różnica we wskazaniach climatronic vs komputer jest dość duża (8-9 stopni).

    Z czego widze po wtyczce to napięcie 4.98 jest na wtykach 2 i 3 a 4.30 na 1 i 4.

    Akumulator daje 12.4-12.8 podczas postoju. Obciążony na jałowym biegu (klima, wentylatory, podgrzewanie siedzeń, światła) daje około 13.9 - 14V.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez krisinho Pokaż post
    Witam,

    orientuje się ktoś może jakie mają*być napięcie na wtyczce czujnika temperatury cieczy w 1.6 BFQ? Na jednej parze mam 4.98V a na drugiej 4.30V. Różnica we wskazaniach climatronic vs komputer jest dość duża (8-9 stopni).

    Z czego widze po wtyczce to napięcie 4.98 jest na wtykach 2 i 3 a 4.30 na 1 i 4.

    Akumulator daje 12.4-12.8 podczas postoju. Obciążony na jałowym biegu (klima, wentylatory, podgrzewanie siedzeń, światła) daje około 13.9 - 14V.
    Niewiarygodne. Zmieniłem czujnik tak dla pewności jeszcze raz. Znów oryginał dałem i teraz jest na odwrót. Temperatura na climatronicu jest zaniżona. Ten układ chłodzenia jest jakiś masakryczny Wykluczam wadliwe czujniki. POmiary rezystancji pokazały że oba mają podobną. Zostają chyba problemy z ECU. Termostat się otwiera, wentylator włącza tylko temperatura jak zawsze była na VAGu 108-110 (tak jak w BFQ w teorii ma być) to teraz jest 102-105. Ciekawe

  5. #2425
    krzyho's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    powiat limanowski
    Auto
    audi a3 8l
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Mam audi a3 1.6apf i po przejechaniu 1-
    1,5km zegar temperatury pokazuje szybki wzrost z 60 na 90stopni.
    A płyn w rzeczywistości ma ok.50stopni.Obstawiam że to czujnik padł ,do wymiany?

  6. #2426
    deeze's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi Quattro 2002
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARX
    Pomógł
    35 razy
    Podziękował
    42 razy

    Domyślny

    Nie nie, tak jest zaprogramowany wskaźnik w VAGu, że w odpowiednich przedziałach wskazówka zatrzymuje się w odpowiednim miejscu. Kiedy widzisz 92C na desce, tak naprawdę dokładna temperatura waha się w okolicach 82-110 st. C.

  7. #2427
    krzyho's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    powiat limanowski
    Auto
    audi a3 8l
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Analiza spalin wyszła tak 3% normy Co zamiast
    <0,5% więc podobno czujnik podaje błędna temperaturę do ecu. I jest bogata dawka paliwa

  8. #2428
    krzyho's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    powiat limanowski
    Auto
    audi a3 8l
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Wyjąłem wtyczkę od podgrzewacza wody koło termostatu, czy silnik będzie się mniej grzał?

  9. #2429
    krzyho's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    powiat limanowski
    Auto
    audi a3 8l
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Dlaczego mi na desce wskazuje 60 stopni przy przekręceniu zapłonu jak jest zimny?
    Dlaczego jest takie badziewie w audi żeby nie pokazywało dokładnie temperatury np przy przegrzewaniu?

  10. #2430
    deeze's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi Quattro 2002
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARX
    Pomógł
    35 razy
    Podziękował
    42 razy

    Domyślny

    Przy przegrzewaniu wskazówka odpowiednio powędruje w prawo, więc nie przesadzajmy z tym badziewiem. Dokładnie temperaturę zresztą sprawdzisz na klimatroniku, kanał 49.

Strona 243 z 252 PierwszyPierwszy ... 143193233241242243244245 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •