Strona 246 z 252 PierwszyPierwszy ... 146196236244245246247248 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 2,451 do 2,460 z 2512

Temat: Temperatura cieczy - płynu, problemy z temperaturą

  1. #2451

    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez rambo_40 Pokaż post
    Witajcie. Audi A3 8L 1.9 TDI ATD 2003r. Pompowtrysk.
    Mam takie pytanie, może problem? Zmieniłem termostat bo miałem straszne zimno a że montowałem webasto to przy okazji spuszczania płynu wymieniłem ów termostat na polecanego wahlera. Teraz moje pytanie, problem : zalałem płyn chłodniczy i dolewałem stopniowo wraz z ubywaniem. Teraz jest w okolicach maksimum mniej niż więcej. Po nawet niezłym dawaniu "w palnik" termostat nie otwiera się, rura za nim pozostaje zimna, na zegarach równe 90 stopni, po chwili na nadmuchach na postoju temperatura spada. Czy to normalne? Może fakt że temperatura tak szybko spada oznacza że wcale nie było tak gorąco? Ogólnie wąż górny był gorący że trudno go utrzymać dłużej niż 10 sekund, temperatura na zewnątrz -3, ślisko na drodze i butowanie do nie raz 4k obr. na min. no i nic wąż na dole zimny, termostat nie otworzony a podobno po otwarciu trzeba dolać 1,5 litra płynu chłodniczego bo tyle brakuje w układzie otwartym zanim ten wahler się nie otworzy a tu zero reakcji, nawet przy dogrzewaniu przez piec webasto wąż pozostaje zimny. Proszę Was o radę co mogło pójść nie tak. Z góry zaznaczam że termostat założony dobrą stroną tak jak był stary tyle że mam pourywane zatrzaski na króćcu i wkładałem najpierw termostat a później króciec z uszczelką. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź od kogoś bardziej ogarniętego
    Ja od ponad trzech lat mam 1.9 ASZ i wolno się nagrzewa. Termostat zmieniłem na Wahlera zaraz po zakupie, jednak nic to nie dało, jak później się dowiedziałem, poprzedni właściciel również walczył z powolnym nagrzewaniem i odżałował na oryginalny termostat z ASO. Co do rurki przed termostatem to bym się nie sugerował w 100% - pamiętaj, że to jest wąż powrotny = za chłodnicą i nawet jak termostat będzie uchylony, to ciepły płyn schłodzi się w chłodnicy, szczególnie podczas jazdy.
    Chcąc zimą dobrze rozgrzać motor i wywołać otwarcie termostatu musiałbyś przede wszystkim wyłączyć całkowicie ciepły nawiew (jeśli parują szyby uchyl je lub zostaw wentylator kabiny odpalony na szybę, ale wtedy temperatura na climatronicu ma być na minimum!). Parkotanie na postoju + grzanie kabiny = chłodzenie silnika, jednak możesz spróbować w miejscu włączyć wszystkie odbiorniki prądu, żeby zwiększyć obciążenie alternatora (światła, podgrzewanie tylnej szyby, radio, grzanie foteli jeśli masz), do tego musiałbyś utrzymywać wyższe obroty (np. 2000 rpm) bądź robić przegazówki (np. do 3000 rpm) - wtedy powinno się udać złapać rzeczywiście te 90 czy nawet 90-kilka stopni. Natomiast druga opcja jest taka, że jedziesz z możliwie największym obciążeniem, ale niezbyt szybko (mniejszy przewiew powietrza przez chłodnicę i silnik) - dopiero w takim trybie jazdy olej osiągnie więcej niż 80 stopni (kolega w Ibizie miał czujnik temperatury oleju), co wydaje się ~równoważne z nagrzewaniem płynu chłodzącego. Trzeba mieć świadomość, że ciepło bierze się ze spalonego paliwa - jak będzie go mało to i mało ciepła wygeneruje silnik, jak zwiększysz obciążenie (czytaj: dasz w palnik) to zmusisz układ chłodzenia do odprowadzenia tego nadmiaru w postaci większego przepływu przez chłodnicę a dalej poprzez załączenie wentylatora/wentylatorów.
    Co do dolewki płynu, to wydaje mi się, że właśnie możesz mieć jeszcze jakiś ubytek.
    Jazda z ubytkiem na pewno nie jest zdrowa dla silnika, ponieważ powietrze w układzie nie odprowadza nadmiaru ciepła i mogą pojawić się duże naprężenia/ miejscowe przegrzania materiału (jeśli jest to w gdzieś w bloku lub głowicy). Raczej skrajny przypadek, jednak warto mieć świadomość.

  2. #2452
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi (RM2008)
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    87 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Dawid_1986 Pokaż post
    Witam. Mam problem z temperaturą cieczy w 1.6 BFQ. Wymieniłem termostat wraz z czujnikiem BEHR. Temperatura na liczniku i na kilmatroniku oscyluje w granicach 70-75 stopni a na Vagu pokazuje 78. Po odpięciu wtyczki od termostatu temperatura rośnie i oscyluje w Vagu ok 102 stopnie i na blacie też wzrasta. Po podpięciu znowu spada na 78 i tak trzyma. Mechanik wykluczył termostat i czujnik. Co w takim razie tu odpowiada za sterowanie termostatem ?
    Sterowaniem termostatem jako takim steruję komputer silnika sygnałem PWM. A co ma wpływ? Obciążenie silnika (masa powietrza przepływające przez przepływomierz), obroty silnika, prędkość i temperatura wlotu powietrza, czujnik temperatury płynu chłodzącego przy silniku, czujnik temp. płynu na chłodnicy (dla efektywnego sterowania wentylatorami).

    Co do wskazań na liczniku, to już inna sprawa. Przy takim elektronicznym sterowaniu termostatu, który w normalnej pracy bez obciążenia dąży do temp. 110°C, a przepuszcza płyn przy obciążeniu na duży obieg, co powoduję znowu spadek temperatury, to kierowca zdurniałby z takimi dziwnymi "oscylacjami".
    Co kieruję ludzi przy wymianie termostatu? Ciekawe czy sprawdzają opór grzałki i skok tłoka, czy zaglądają do grupy 130-132 na VAGu przed obwinieniem go o zepsucie?
    Ostatnio edytowany przez BuX2 - 21-01-19 o 20:43 Powód: Dodanie schematu

  3. #2453

    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    raz

    Exclamation Spada temperatura płynu podczas jazdy

    Witam,
    Zacznę na starcie, że problem nie polega na termostacie ani czujniku, bo został wymieniony(3termostaty i 2 czuniki).
    Samochód poprzedniego dnia chodził bez zastrzeżeń, chwila moment i było 90c na liczniku jak i na climatroniku. Z rana po odpaleniu samochodu i przejechaniu 2km temperatura na climatoroniku(zawsze odpalam climatornik kanał 49) wzrosła o 3 stopnie(33), po kolejnych 5km było dopiero 40c, Normalnie jest juz 60-65. Samochód nagrzewa się maksymalnie do 60-65c i dalej nie pójdzie. Im szybciej jade np. 100km to temperatura spada momentalnie, stopień po stopniu. Postanowiłem wyrzucić termostat z myślą, że ciągle są jakieś uszkodzone i to wina tego, no ale nie.. Jest tylko gorzej. Samochód na biegu jałowym grzeje się do 70c a w czasie jazdy spada nawet do 45c, prędkość do 80km. Węże gorące oby dwa, chłodnica tak samo u góry i dołu, płyn chłodniczy nie ucieka, wycieków brak. Czyżby to była pompa wody? Uszczelka ? Ratujcie Pany...
    Dodam, że wartości spadają również na zegarach.

    1.8t aum 150

  4. #2454

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Porównywałeś wskazania czujników na vagu? Pokrywają się mniej więcej te wartości g62 z g2? Czujniki temperatury ori czy jakieś gówniane toprany?

  5. #2455

    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Czujniki zwykle po 30zl. Wątpię, że to wina czujnika, 3miesiace temu zmieniłem czujnik na chłodnicy i od temperatury wody(byly dobre, ale zmienialem plyn w chlodniy i postanowiłem zmienić również to). Nie porownywałem. Na jakim kanale ??

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Dodam jeszcze że wentylatory się nie zaliczają na klimie. Dzisiaj na odcinku 20km było Max 44stopni. Bezpieczniki dobre. W samochodzie nie było ciepło A węże letnie. Im temperatura rosła na climatroniku to cieplej w samochodzie, a jak spadała to zimniej

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Sprawdzę również czy węże się napinaja od wody w czasie większych obrotów. Obstawiam jednak, że padła pompa

  6. #2456

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    W silniku w bloku pomiarowym na kanale 1 (g62) , a g2 musisz wejść w instruments, bloki pomiarowe ale nie pamiętam grupy ale to powinno być to samo wskazanie co na klimatroniku. Jeśli temp. będzie równa i poniżej 2 stopni to klima Ci się nie uruchomi więc i wentylator nie będzie działać albo ten czujnik w chłodnicy coś miesza z ich pracą?
    Jakby padła pompa wody to nie powinien się gotować?

  7. #2457

    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Hmm powiem Ci, że przy przygazowaniu jest zero reakcji po weżach(wszystkie miękkie, A jednak powinno być jakieś ciśnienie na nich)
    Czujnik wymieniłem na nowy jakiś czas temu ten w chlodnicy
    Ostatnio edytowany przez smyq102 - 08-02-19 o 18:38

  8. #2458

    Data dołączenia
    Mar 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Witam. Panowie mam problem z moim a3 8l 1.9tdi asz. W aucie wystepuje problem gdyż po nocy/rozgrzaniu (różnie) licznik pokazuje dziwne wartości (zawyża temperaturę).Czasem podczas spokojnej jazdy potrafi wejść na 120 (121 stopni w klimatorniku, kanał 49) a zaraz nagle zejść na właściwą. Wymieniłem już gromadę czujników, kostkę od płynu chłodzącego, termostat. Sprawdziłem ciśnienie w układzie (0,5)bar, test na Co2 negatywny. Nie wiem co już robić, dodam że podczas wejścia temperatury na 121 stopni potrafią się włączyć wentylatory. Proszę o pomoc, pozdrawiam

  9. #2459

    Data dołączenia
    Mar 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 BFQ

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez BuX2 Pokaż post
    Sterowaniem termostatem jako takim steruję komputer silnika sygnałem PWM. A co ma wpływ? Obciążenie silnika (masa powietrza przepływające przez przepływomierz), obroty silnika, prędkość i temperatura wlotu powietrza, czujnik temperatury płynu chłodzącego przy silniku, czujnik temp. płynu na chłodnicy (dla efektywnego sterowania wentylatorami).
    nie cytuje się całego posta bo nie ma takiej potrzeby, zasada jest taka sama na wszystkich forach
    odpowiada się stosując cytowanie selektywne bez zdjęć i filmów


    Co do wskazań na liczniku, to już inna sprawa. Przy takim elektronicznym sterowaniu termostatu, który w normalnej pracy bez obciążenia dąży do temp. 110°C, a przepuszcza płyn przy obciążeniu na duży obieg, co powoduję znowu spadek temperatury, to kierowca zdurniałby z takimi dziwnymi "oscylacjami".
    Co kieruję ludzi przy wymianie termostatu? Ciekawe czy sprawdzają opór grzałki i skok tłoka, czy zaglądają do grupy 130-132 na VAGu przed obwinieniem go o zepsucie?
    Poniżej omówię tylko jeden błąd tj. za wysoką temperaturę silnika BFQ spowodowaną zastosowaniem niewłaściwego płynu do chłodnicy, nadmieniając tylko o możliwych pozostałych usterkach, ale dotyczy to wyłącznie silników BFQ, AVU i APF.

    Zobaczcie na Wysokie ciśnienie w układzie chłodzenia 1.6 benzyna (102km)


    Poniżej podaję tylko jeden z możliwych przyczyn niesprawności dla silnika BFQ.


    Normalna temperatura cieczy chłodzącej dla grupy VAG jest około 90 stopni, natomiast
    silniki BFQ oraz silnik AVU pracują w temperaturze do 85 - 110 stopni. Pomimo, iż wskazówka temperatury na zegarach stoi pionowo i wskazuje 90 stopni, aby kierowca auta się nie denerwował.

    Szersze omówienie znajduje się tutaj:

    Link



    „Ogólnie Ci co twierdzą że temperatura tego silnika to105C to mają racje. zasada działania tego układu jest taka iż samochód rozgrzewa się przy zamkniętym obiegu do 105 - 106C (mój przypadek). Dzisiaj zaś zmierzyłem było 110 stopni. Jeśli osiągnie tą temperaturę otwiera się termostat tak samo jak każdy inny czyli pracuje on jak wszystkie zwykłe termostaty.
    Podgrzewanie termostatu jest tylko i wyłącznie po to żeby nie przegrzać silnika podczas dynamicznej jazdy czyli wysokim obciążeniu, wtedy komputer daje masę na termostat i się otwiera. Wypuszcza wodę z małego układu do chłodnicy i wtedy zabezpiecza się przed przyjęciem nagłego wzrostu temperatury od silnika czyli przed przegrzaniem. Wtedy temperatura silnika spada do około 90 -95c (tak zauważyłem). termostatem steruje kilka czujników. czujnik temp silnika, chłodnicy, rozrządu, powietrza wsysanego do silnika, położenia przepustnicy i jeszcze jakiś. wszystkie te informacje trafiają do komputera i on według swoich obliczeń przeliczeń steruje termostatem podczas obciążenia.”



    Myślę że masz zegary dobre. Po prostu jest taka filozofia VW żeby nie machać wskazówką temperatury i nie denerwować kierowcy to jak ona się zmienia od praktycznie 85 do 110 to i tak stoi 90. Sterowanie termostatu dla dociekliwszych. „

    Tutaj znajdują się dwa haczyki, po pierwsze dla tych co leją gorszy lub za bardzo rozcieńczony płyn do chłodnicy, gdyż w tych silnikach mamy temperaturę powyżej 100 stopni - woda już wrze, sprawdźcie także niektóre płyny do chłodnic tzw. specyfikację techniczną, co pisze producent oraz jak jest faktycznie z temperaturą wrzenia w praktyce, poniżej krótki filmik, po drugie to zapchana chłodnica lub inny niedrążony element chłodzenia silnika ewentualnie kiepska lub zepsuta pompa.

    Tak więc, po pierwsze:

    Termostat z temperaturą 105 stopni występuje tylko w silniku BFQ, natomiast nie występuje już w zbliżonym konstrukcyjnie silniku AKL.


    Tutaj znajduje się opis i zdjęcia ze szkód związanych z zastosowaniem firmowego płynu chłodzącego, ale nie zauważono, iż płyn ten ma temperaturę wrzenia niższą niż110 stopni, co jest normalną temperaturą w silnikach BFQ.

    403 — Доступ запрещён


    Podobno u oryginalnych płynów chłodzących typu G12+, G12++ и G13 występuje temperatura wrzenia (zapłonu?) 135 stopni. Może ktoś ma zbiorcze dane poszczególnych płynów do chłodnic, to proszę o opublikowanie tutaj.

    Na poniższym linku można zobaczyć badanie wrzenia firmowego płynu do chłodnicy, zobaczcie na temperaturę wrzenia i porównajcie z poniżej podaną temperaturą otwarcia termostatu. Nie dziwię się iż w tych silnikach z jednej strony nie wytrzymuje plastikowa obudowa termostatu (idzie mi nie o sam termostat, ale o obudowę za ok. 300 zł.) A drugiej wystarczy przejrzenie wszystkich zdjęć zamieszczonych na powyższym linku.



    Ze specyfikacji technicznej podanej przez producenta wynika, iż temperatura wrzenia wynosi 109 stopni.

    Link


    Zatem, wniosek jest jeden, aby „załatwić” silnik, wystarczy przy silnikach BFQ nalać nieodpowiedniego płynu.


    „Generalnie grupa VAG wymaga płynów z serii G12/G12+/G13 do takich silników.

    Tylko Borygo Premium spełnia ten warunek, gdzie to zwykle różowe nie ma takiej wzmianki: Borygo - Płyny do Chłodnic - Borygo Premium”

    Dane ze specyfikacji technicznej płynu Borygo:

    początkowa temperatura wrzenia to 107,5°C, temperatura zapłonu 111°C (dla 100% glikolu etylenowego)

    Następnie zobaczcie dalej na dane techniczne, w tym także na str. 2/9: Sekcja 3. Skład/informacja o składnikach, Nazwa substancji Zakres stężeń [%] N, Glikol etylenowy* 30 – 50, Zatem, o ile się nie mylę w płynie Borygo znajduje się od 30 do 50 % glikolu etylenowego. Temperatura wrzenia podana przez wytwórcę to 107,5 stopnia, a termostat otwiera się przy 105 stopniach.

    Link

    Inny płyn do chłodnic:

    Zamarzalność -35 stopni temperatura wrzenia 114*C.


    podobnie na allegro PŁYN CHŁODNICZY DO CHŁODNIC G12 ++ G13 SKODA VW - oryginał

    Przy rozcieńczeniu 1:1 temperatura wrzenia 114 stopni z ulotki zamieszczonej na poniższym linku zobaczcie na zdjęcie trzecie.

    Link




    Zatem tylko 5 stopni różnicy i mamy już problem, np. ze zwiększonym ciśnieniem, itp. I itd

    A teraz konsekwencje:

    chłodnica do wymiany

    MOV00013 - YouTube


    wymiana przewodu od cieczy chłodzącej przy silniku i innych elementów z tym związanych:

    403 — Доступ запрещён

    Poniżej prezentuję troszeczkę informacji dostępnych w internecie:

    Auto: Audi A3 8L - 1.6 BFQ 102KM, rok: 2002.

    „Przygoda zaczęła się od podniesionej temperatury. Na starym termostacie (który był włożony - jakiś zamiennik), auto podczas jazdy wahało temperaturą między 108 stopni a 103 stopnie. Na postoju stało na 108 stopniach, wentylatory nigdy nie załączały. Około 2 miesiące temu (od tego czasu stoi non stop w warsztatach), wyskoczył check engine powiązany z termostatem. Pojechałem do mechanika, który stwierdził ze termostat do wymiany. Prócz tego był zdumiony bo w układzie wytwarzało się bardzo mocne ciśnienie i węże od chłodnicy były mocno naprężone oraz że nie włączają się wiatraki. Próbowaliśmy termostatu vernet i nic, następnie behr i również dupa, ostatecznie zamontowaliśmy oryginał, niestety i to nie pomogło, a nawet zrobiło się gorzej gdyż auto na postoju po prostu trzymało jakieś 115-116 stopni a ciśnienie było takie że węże twarde jak kamień i gorące tak że można się było poparzyć. Pompa wody była następnym podejrzanym, gdyż wąż za termostatem i chłodnica pozostawały zimne pomimo wysokiej temperatury (mechanik stwierdził że może nie być obiegu), wymontował i obejrzał pompę i stwierdził że jest ok. Swoją drogą pompa wody była wymieniana razem z rozrządem (około 2 miesiące wcześniej) na oryginał. Następnie wymieniłem wiatrak gdyż duży jak się okazało był spalony i się nie włączał nawet przy klimie. Wymiana wentylatora nic nie pomogła. Auto nadal się grzało, dodam że przy wciśnięciu gwałtownym pedału gazu na trasie słychać było chlupot przelewającej się wody i temperatura trochę spadała. Nawiew w kabinie gorący działa. W trasie przy równej jeździe trzyma temperaturę 108 stopni (wąż za termostatem nadal chłodny) jeżeli zatrzymam auto na postoju to wzrasta do 112-113 stopni. Następnie wymieniony został korek od zbiorniczka wyrównawczego - efekt żaden, ciśnienie nadal olbrzymie, wentylatory się nadal nie włączają a dolny wąż nadal zimny. Przejeździłem samochodem tydzień (gdyż 3 poprzednie warsztaty pozostawały bezradne - w tym miejscu zaznaczę że układ był odpowietrzany przez każdego mechanika na wstępie ale nic to nie dawało) i popękały mi miejscami węże od układu chłodzenia (3 + przelatywało z kolanka plastikowego łączącego te węże) - wymieniłem je na nowe oryginalne. Czwarty warsztat z rzędu wpadł na pomysł że to uszczelka pod głowicą, oczywiście prócz napiętych węży (duże ciśnienie) żadne inne objawy się nie zgadzały, tj. nie ubywało ani nie przybywało oleju / płynu w chłodnicy, nie kopcił itd, jednakże zamontowali na wyłączonym silniku (po rozgrzaniu) przyrząd jak od wina i tam nalali niebieskiego odczynnika, który szybko zrobił się żółty. Stwierdzili że jest przedmuch spalin i że to uszczelka. Z racji tego że mieli akurat urlop pojechałem do swojego zaufanego warsztatu i powiedziałem że wymieniamy uszczelkę. Na starej nie było widać pęknięć ani nic, głowica została splanowana i sprawdzona jej szczelność - wszystko ok. Po zamontowaniu nowej uszczelki pod głowicą auto nadal ma te same objawy tj. wąż za termostatem jest zimny, wentylatory się nie włączają a auto się grzeje. Kolejnym elementem była chłodnica, okazało się po wymontowaniu że była klejona czy tam uszczelniana jakiś syfem przypominającym musztardę. Mechanik uznał że pewnie przy większym ciśnieniu w układzie coś tam się zapycha i stąd to ciśnienie w układzie i zimny wąż za termostatem który nie może przepchnąć dalej wody bo w chłodnicy jest jakaś mała szczelinka. Zatem wymieniłem chłodnicę na nową i nadal dupa! Samochód się grzeje, wąż dolny za termostatem jest nadal zimny, węże trochę mniej twarde ale nie wiem czy dlatego że są nowe i to tylko takie wrażenie od nowej gumy, wentylatory nadal się nie włączają.

    Mechanik zasugerował że ten syf którym było uszczelniany mógł zablokować kanalik w bloku silnika i zaleca płukanie pod ciśnieniem całego układu. Będzie to robione dzisiaj jednakże mam już dość. Włożyłem kupę kasy i większość rzeczy oryginalne kupowałem i wymieniłem chyba już cały układ chłodzenia a samochód nadal nie nadaje się do jazdy.”

    [8L] Temperatura cieczy - płynu, problemy z temperaturą - Strona 221

    „Cześć. U mnie w AVU po wymianie płynu na płyn o temperaturze wrzenia 129C, nie będę wymieniał nazwy, już się nie gotuje i wskazówka nie lata dalej niż 90c. Na klimatroniku jest książkowe 90-108 podczas jazdy. Wcześniej miałem płyn, który niby spełniał g12++ ale wrzenie miał na 110 wg specyfikacji i widać było bąble w wyrównawczym.
    Natomiast nie udało mi się nadal poradzić z innym problemem.”

    [8L] Temperatura cieczy - płynu, problemy z temperaturą - Strona 229
    Błąd 17700 - Obieg otwarty, Termostat chłodzenia silnika F-265

    Link

    W przypadku wątpliwości odnośnie temperatury wrzenia płynu znajdującego się w samochodzie, przecież nie ma także problemu z osobistym określeniem, gdyż płyn podgrzać można nad kuchenką, a obecnie większość lepszych multimetrów posiada funkcję mierzenia temperatury. Jak tego można dokonać było widać na powyższym filmiku. Powyższe jest także oparte na moich przygodach po wymianie rozrządu i płynu u znajomego mechanika. Następną wymianę wykonałem sam, wymieniłem płyn i po problemie. Wyminę rozrządu – pełną opisałem na forum, polecam.



    Na zakończenie jeszcze jedna wypowiedź:

    „witam, jeżeli problem nadal aktualny to proszę sprawdzić jakość płynu chłodzącego, bardzo ważna jest tutaj temperatura wrzenia płynu która powinna być dla silnika BFQ min 108-112 st C, w przeciwnym wypadku wysokie ciśnienie wrzącej cieczy będzie niszczyło układ chłodzenia, miałem podobną sytuację, po wymianie płynu na oryginalny lub wysokotemperaturowy (np. Dynagel) problem rozszczelniania się układu chłodzenia zniknął... jest to tak banalne że sam nie mogłem w to uwierzyć.

    Dodano po 7 [minuty]:

    niewielu producentów bezpośrednio podaje max temp pracy płynu chłodzącego koncentrując się jedynie na temperaturze zamarzania płynu, dla dobrych płynów, niekoniecznie powszechnie znanych marek można znaleźć dane w internecie na kartach charakterystyki, zanim wpadłem na tą prostą regułę fizyczną szukałem rożnych usterek a problem występował przy dużym obciążeniu silnika i wysokich temperaturach otoczenia”

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Nie udało mi się wkleić linków do stron znajdujących się w internecie.

    Temat przegrzewania się silników BFQ, APF i AVU i szkody z tym związane można znaleźć pod poniższym linkiem

    http://forum.octaviaclub.pl/forum/oc...sekwencje-cz-1

    Silniki BFQ i AVU - przegrzanie silnika i jego konsekwencje cz. 1

    Część pierwsza dotyczy konieczności zastosowania markowych płynów do układu chłodzącego silnik. .

    Natomiast część druga dotyczy już, zmian w programowaniu termostatu, a tak naprawdę to zamiany dwóch przewodów (kabelków).

    Część trzecia będzie dotyczyła już zmian w budowie samego termostatu.

    I po problemie,kilka tysięcy pozostaje w kieszeni.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 19-03-19 o 12:47

  10. #2460

    Data dołączenia
    Oct 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    U mnie sprawa w 1.8t AGU wygląda tak że temperatury na kanale 49 i na VAGu oscylują w granicach 78-82C. Ok niby pierwsze podejrzenie na termostat, za wcześnie się otwiera. Ale skoro tak to czemu mi się włączają wentylatory przy jeździe miejskiej w ciepłe dni przy takich temperaturach cieczy skoro z tego co kojarzę powinny być załączane dopiero powyżej 90C? Czy może jednak być tak że płyn się nagrzewa do tych 90-95C a walnięty jest czujnik podający na ECU? A wentylatorami steruje jeszcze inny czujnik? Na zegarach wskazówka stoi minimalnie przed 90C albo równo na 90C. Auto z Włoch jeśli to ma znaczenie.

Strona 246 z 252 PierwszyPierwszy ... 146196236244245246247248 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •