Strona 4 z 252 PierwszyPierwszy ... 234561454104 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 31 do 40 z 2512

Temat: Temperatura cieczy - płynu, problemy z temperaturą

  1. #31
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez bartowl
    A teraz coś, co WAS ZASZOKUJE - kanał 51 to jedna wielka ŚCIEMA! On nie pokazuje żadnej temperatury... Owszem - w miarę szybko (szybciej niż temp wody) rośnie do 90 i jak przyklejony tam się zatrzymuje. Natomiast 49 pokazuje mniej więcej to co wskaźnik na liczniku. Zróbcie prosty eksperyment:
    1. włączcie zapłon, ale NIE ZAPALAJCIE silnika
    2. popatrzcie sobie na kanał 51... rośnie??? a no właśnie... jakim cudem, skoro silnik nie ma prawa się podgrzewać?
    Ad.1.Dziś przed odpaleniem silnika wziąłem na climatroniku wentylatory na całą wstecz (wyłączone) ,następnie kanał 51 i o dziwo nic nie wzrosło. Silnik się zagrzał a kanał 51 ciągle pokazuje 17. Jak się zorientowałem puściłem auto i momentalnie roslo do 90... Więc moje podejzenie ,że jest to temp wody w obwodzie climatronica.

    Ad.2 Akurat w dieslach jest takie cos jak podgrzewacz wody wlasnie po to aby silnik sie szybciej zagrzal. Sa to trzy takie fajki z prawej strony silnika obok dwuobwodowego czujnika temperatury (cos ala swiece zarowe) i moga one podgrzewac wode jeszcze jak silnik nie jest zapalony...Stad w dieslach temp na kanale 51 moze rosnac (przy wlaczonym nawiewie klimatyzacji) a w benzynach nie ( bo chyba nie ma czegos takiego).

  2. #32

    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kolo lublina
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    A jam mam pytanko gdzie dokładnie sprawdzic temp Vagiem ?? mam versie angielską 409.Chodzi mi w jakej zakladce który blok ,grupa ??
    Audi A3 1,9 TDi AHF 81kW

  3. #33
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    gloni, Modul silnika 01-Engine ,grupa podajże 01 czwarte okienko , na dole napis Coolant temp.

    To samo w 17-Instruments ,grupa 03, Temp.

    Te dwie wartości powinny pokazywac mniej wiecej to samo ,jesli sa duze roznice to czujnik dwuobwodowy do wymiany.

  4. #34
    jarekp23's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AXR

    Domyślny

    MiG25,
    u mnie na kanale51 tez jak mam wylaczone wiatraki to temp tez wzrasta i potrafi urosc do 90 stopni.
    Jak zapale silnik to spadnie to mniej wiecej takiej jakiej jest plyn chlodniczy.
    Generalnie korzystam zawsze z kanalu 51 i 49 do czytania kiedy se moge jezdzic bezpiecznie ponad 2500 obrotow,bo wskaznik na desce rozdzielczej mam zepsuty, zawyza mi temp o 20 stopni, haha, jak mam podczas normalnej jazdy na kanale 49 ok 85 stopni, to na zegarach mam caly czas 110, jak mam zimny silnik to na wskaznikach caly czas na 80 stopniach, czyli tak jak w sprawnym wskazniku 60 stopni jest poczatkiem skali...

    [ Dodano: Wto 18 Wrz, 2007 15:55 ]
    Na Vagu mam wszystko takie same, czyli to co na kanale 49, no moze o 1-1,5 stopnia nizej mam na vagu, ale to normalne.

  5. #35
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    marekb i jeszcze jedno, gdzie jest temat do którego dałem na pierwszej stronie linka w tym temacie? : http://a3-club.net/forum/viewtopic.p...r=asc&start=28

    Też odnosił się do tego i zdaje się pierwotnie tam go chciałem wkleić.... Dodam ,że rano link jeszcze działał....

    [ Dodano: Wto 18 Wrz, 2007 16:27 ]
    Cytuj Oryginalnie napisane przez jarekp23
    u mnie na kanale51 tez jak mam wylaczone wiatraki to temp tez wzrasta i potrafi urosc do 90 stopni.
    Jak zapale silnik to spadnie to mniej wiecej takiej jakiej jest plyn chlodniczy.
    jarekp23, A czy rośnie Ci na kanale 51 jak masz wentylatory wyłączone ( U mnie stoi w miejscu)

    I czy temperatura na kanale 51 potrafi Ci spaść (U mnie tylko rośnie ew stoi w miejscu..)

  6. #36
    bronek's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    K A T O W I C E
    Auto
    oooo
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    a co moze byc powodem ze na 49 kanale temperatura przy normalniej jezdzie smiga pomiedzy 94-99 stopni

    a przy korkach dochodzi do 110 ?
    4Litery - A3-jeczką w terenie woże ... ;]

  7. #37
    jarekp23's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AXR

    Domyślny

    no wlasnie gdzie jest temat,w ktorym rano pisalismy...
    MiG25,
    spasc niegdy mi nie spada, no chyba ze zrobi taki numer, że:
    przekrecam kluczyki, urosnie, nawet moze do 90 stopni, a pozniej zapalam auto, wtedy spadnie temp do rzeczywistej, to potweirdza Twoja teze, ze jest to podgrzewacz plynu po prawej stronie silnika.
    Jak mam wentylatory wylaczone to tez rosnie,nawet przed chwila sprawdzalem.
    Tylko ciekawy jest fakt, ze jak pozwole urosnac do 90 stopni na wylaczonym silniku, pozniej wroce kluczyk, spowrotem przekrece za np 2 sekundy, to nie bedzie np 70 stopni, tylko spadnie do 20...
    No chyba ze jest goracy silnik po jezdzie,to wtedy od razu kanal 51 wskakuje na mniej wiecej taka temp jaka jest na kanale 49...
    Ale faktem jest ze ten wskaz na kanale 51 nigdy nie spada jak sa kluczyki przekrecone....

    [ Dodano: Wto 18 Wrz, 2007 17:33 ]
    bronek
    To jest normalne zachowanie, wiadomo przy benzynie jest wieksza temp niz przy dieslu,ale ze az tyle.
    Ja mam przy normalnej jezdzie miedzy 84 a 88, a jak stoje w korku to rosnie do 95 ale to juz musi byc duzy korek.
    A dzieje sie tak, ze silnik wydziela cieplo, jak sie jedzie to chlodzi go powietrze z zewnatrz, a jak stoi to nie ma tego podmuchu.
    A jak sie jedzie, to temp jest na jednym poziomie (czyt 84-8 dlatego ze chlodnica jest tak zbudowana, ze te male kanaliki nie przepuszczaja wiekszej ilosci wpadajacego powietrza przy szybkiej jezdzie, po prostu tak jakby ja zapychalo i juz nie bierze wiecej powietrza. Mam nadzieje ze to skladnie napisalem

  8. #38
    BartOwl's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Focus / XL600V
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    taka prośba, żebyście podawali te kanały w postaci 49/x czy 51/x gdzie x to max ilość kanałów w climatroniku. Bo wydaje mi się, że to wprowadza największe niejasności w tym temacie. Są różnice pomiędzy róznymi climatronikami - u mnie 51/76 rośnie od 30 do 90 nawet na nie zapalonym silniku, natomiast 49/76 pokazuje rzeczywistą temperaturę silnika. I co ciekawsze - czekałem bez zapalania silnika aż 51/76 urośnie do np. 70st, później odpaliłem ZIMNY silnik, a na 51 dalej spokojnie urosło do 90 i koniec. Tak więc kolejny raz potwierdze, ze 51/76 to ściema! Po wyłączeniu silnika liczy od bieżącej temp. Ale nie odzwierciedla żadnej temperatury.
    BartOwl @ kiedyś czerwona A3 ASZ-Q dziś Focus 2.0TDCi & Honda XL600V Transalp
    Na forum wybitnie rzadko
    [[[ dodawanie zdjęć do sygnaturek zepsute!!! ]]]

  9. #39
    julo23's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zawiercie
    Auto
    Audi A4 B7 BRD, A3 8p BMN
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    22 razy

    Domyślny

    Mnie w dieslu na zegarze pokazuje coś ok. 83 stopnie C.
    Ale nie stoi idealnie, tylko potrafi lekko podskoczyć lub spaść.
    Jak jest w innych dieslach ? może ktos sie wypowie.
    Było: A3 8L 1.9 TDI 110KM,
    Było: A3 8P 2.0 TDI 140KM, BKD
    Było: A4 B6 Avant 1.9TDI 170KM i 380Nm AVF+
    jest: A3 8P 2.0 TDI 170KM BMN
    jest: A4 B7 2.0 TDI 170KM BRD

  10. #40

    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz

    Domyślny Re: temperatura cieczy - płynu

    Cytuj Oryginalnie napisane przez piotrek991
    na zegrach pokazuje prawidłowo 90C, a jaka maksymalna wartość powinna być/ może być przy założeniu że wszystko jest ok na vagu?
    Witam.
    Sporo nspisaliście o kanale 51 a nie znalazłem odpwiedzi na zadane pytanie.
    Mam podobne rozterki.
    Miałem slabe ogrzewanie, temperatura podczas jazdy w trasie jak zimno na zegarach tak 80 stopni pokazywalo.
    Wymienilem termostat Wurth i nowka plyn g12.
    Teraz mam ogzrewanie ze dotkna c sie nie da do nawiewów, ale moja wskazówka zaczela przekraczac 90 stopni.
    Tak wiec teraz jest tak.
    Zapalam auto temp rosnie do 99 stopni.
    Nastepnie spada:
    w miescie do 96
    w trasie do 94,5
    Odczytuje to na vagu
    Sa tam dwie temp. ta druga to chyba temp. powietrza w dolocie??
    Rano pokazuja zblizona wartosc (np.-1 i 0)wiec czujnik chyba ok.
    I tak zaczełem sie zastanaweic co bedzie latem:] Z uwagi ze te temperatury wystpuja teraz.
    Czy jest to normalne???
    Jaki jest zakres normalnej temperatury płynu chłodzącego przy wyjściu z silnika.
    Wiem ze termostat otwiera sie przy 87 stopniach, ale znajduje sie on z dugiej strony ukladu chlodzacego i może być troche ochladzany przez zimna ciecz i zanim on osiagnie 87 stopni to na wyjsciu (tam gdzie czujnik)jest juz wiecej.
    Druga moja teoria jest taka ze nowy termostat musi sie troche rozruszac:]
    Chciałbym poznac wasza opinie na ten temat.
    Pozdrawiam

Strona 4 z 252 PierwszyPierwszy ... 234561454104 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •