Strona 52 z 252 PierwszyPierwszy ... 242505152535462102152 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 511 do 520 z 2512

Temat: Temperatura cieczy - płynu, problemy z temperaturą

  1. #511

    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Audi S3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez marcinmt Pokaż post
    Chyba ktoś źle coś zrozumiał. Ja nie mówie, że mój kolega ma 90st po 1km. Tylko ze zakres temperatury od 60st do 90st na zegarach uzyskuje po około 1km. No chyba jaśniej to już się nie da.
    Wydaje mi się że szukasz ma siłę jakiejś usterki. Mi temperaturę 90 stopni łapie teraz też tak po ok 12km. Jak już masz 90 stopni to trzyma ją cały czas ? Jeśli tak to termostat masz sprawny. Każdy silnik grzeje się szybciej bądź wolniej.
    Zależy to od wielu czynników. W Lato ten czas jest dużo krótszy.

  2. #512

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    opolskie
    Auto
    Seat
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    43 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez marcinmt Pokaż post
    Chyba ktoś źle coś zrozumiał. Ja nie mówie, że mój kolega ma 90st po 1km. Tylko ze zakres temperatury od 60st do 90st na zegarach uzyskuje po około 1km. No chyba jaśniej to już się nie da.
    A ile wynosi ten zakres

    wskaźnik na zegarach bierze sygnał z czujnika G2 a sterownik silnika bierze sygnał o temperaturze płynu chłodzącego z czujnika G62
    więc G2 może mierzyć zle a G62 dobrze lub G2 mieć chwilowe przerwy w obwodzie.

  3. #513
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Panowie takie gdybanie po ilu kilometrach łapie 90st. czy po 10 czy po 11km nic nie daje w tym wątku co do sprawdzenia prawidłowości działania czujników G2i G62 a także sprawności termostatu było poruszane i opisane kilka razy i dopóki nie podepniecie się pod vaga i porównacie wskazań ze sobą i wyświetleń na klimatroniku to ten temat będzie się jeszcze ciągnął się następne trzy strony i będziecie się zastanawiać czy jemu tak temp. szybko wzrosła bo np. nie załączył ogrzewania.

  4. #514

    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Golem1 Pokaż post
    Panowie takie gdybanie po ilu kilometrach łapie 90st. czy po 10 czy po 11km nic nie daje w tym wątku co do sprawdzenia prawidłowości działania czujników G2i G62 a także sprawności termostatu było poruszane i opisane kilka razy i dopóki nie podepniecie się pod vaga i porównacie wskazań ze sobą i wyświetleń na klimatroniku to ten temat będzie się jeszcze ciągnął się następne trzy strony i będziecie się zastanawiać czy jemu tak temp. szybko wzrosła bo np. nie załączył ogrzewania.
    Popieram, jeszcze chwila i ktoś napisze że po 13067m ma 87 stopni. Panowie, jest zimno to i nagrzewa się dłużej. A to czy po 10 czy po 5 kilometrach to zależy czy ktoś zaraz po odpaleniu wjeżdża na autostradę i kręci 3k obrotów czy jedzie spokojnie do 2k przez miasto. A od 60-90 "nagrzewa się szybciej" bo i na logikę od 0-60 jest 60stopni, a od 60-90 jest 30 stopni chociaż z szybkością nagrzewania nie ma to nic wspólnego, bardziej z ruchem wskazówki

  5. #515
    marcinmt's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    To chyba ktoś na prawde nie rozumie tego co napisałem. No prościej się już nie dało.
    Ja mówie że u kolegi w leonie ten zakres 30 stopni pomiędzy 60 a 90 łapie po około 1km a u mnie to jakieś 5-6 km.
    I jak to mówisz na logike jest mniejszy zakres tylko ciekawe czemu zakres od 0 do 60 mam po około 3km a zakres od 60 do 90 po następnych 6km czyli w sumie po około 9 - 10 km łapie 90stopni u mnie. Dziwne że 60 stopni łapie dwa razy szybciej niż następne 30stopni.

  6. #516
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    BMW E60 LCI & Subaru Impreza STI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez marcinmt Pokaż post
    To chyba ktoś na prawde nie rozumie tego co napisałem. No prościej się już nie dało.
    Ja mówie że u kolegi w leonie ten zakres 30 stopni pomiędzy 60 a 90 łapie po około 1km a u mnie to jakieś 5-6 km.
    I jak to mówisz na logike jest mniejszy zakres tylko ciekawe czemu zakres od 0 do 60 mam po około 3km a zakres od 60 do 90 po następnych 6km czyli w sumie po około 9 - 10 km łapie 90stopni u mnie. Dziwne że 60 stopni łapie dwa razy szybciej niż następne 30stopni.
    Może to być uwarunkowane wieloma czynnikami:
    - wydatkiem pompy wody,
    - pojemnością nagrzewnicy
    - pojemnością i wydatkiem samego małego obiegu,
    - termostatem ( może lekko przepuszczać ),
    - akustyką komory silnika a co za tym idzie i izolacją termiczną,

    i wiele innych ...

  7. #517
    marcinmt's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Kolega ma ten sam silnik co ja. Lepiej że się wolniej nagrzewa niż miałby się grzać.

  8. #518
    darek04's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AXR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez marcinmt Pokaż post
    To chyba ktoś na prawde nie rozumie tego co napisałem. No prościej się już nie dało.
    Ja mówie że u kolegi w leonie ten zakres 30 stopni pomiędzy 60 a 90 łapie po około 1km a u mnie to jakieś 5-6 km.
    I jak to mówisz na logike jest mniejszy zakres tylko ciekawe czemu zakres od 0 do 60 mam po około 3km a zakres od 60 do 90 po następnych 6km czyli w sumie po około 9 - 10 km łapie 90stopni u mnie. Dziwne że 60 stopni łapie dwa razy szybciej niż następne 30stopni.
    Nie przejmuj się tym ważne ze osiąga 90 stopni i utrzymuję tą temperaturę.

  9. #519

    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez marcinmt Pokaż post
    Kolega ma ten sam silnik co ja. Lepiej że się wolniej nagrzewa niż miałby się grzać.
    To kup nowy termostat załóż i będziesz miał spokój. Z nabijania postów nie zacznie się szybciej grzać. Cały temat masz o tym. Pozdro

  10. #520
    marcinmt's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    darek04 też tak myśle
    kierowiec jakbyś czytał ze zrozumiem to byś wiedział że mam nowy termostat więc nie wiekm kto tu nabija posty.

Strona 52 z 252 PierwszyPierwszy ... 242505152535462102152 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •