Strona 53 z 252 PierwszyPierwszy ... 343515253545563103153 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 521 do 530 z 2512

Temat: Temperatura cieczy - płynu, problemy z temperaturą

  1. #521

    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Dobra przepraszam, mój błąd. Skoro masz nowy termostat i z czujnikiem wszystko ok to nic więcej nie zrobisz i Twoje auto po prostu tak ma. Możesz ewentualnie dawki paliwa dźwignąć, ale odczujesz to na spalaniu więc nie ma sensu. Pozdro

  2. #522
    qba91's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Daleko
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    ja posiadam audi a3 1,6 akl , miałem problemy z odczytem temperatury nie grzał się, po wymianie termostatu bez zmian wymieniłem czujnik na orginał i pokazuje pięknie 90 na zegarach podczas jazdy oscyluje na klimatroniku do 90 przy postoju trochę powyżej max do 102 myśle że to dobre odczyty , a dodam że zmieniłem wcześniej czujnik jakiś mc temu na kolor który posiadałem i lipa , dowiedziałem się że te kolory mają wielkie znaczenie po za Tym lepiej postawić na oryginał 70 zł ale warto

  3. #523
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez marcinmt Pokaż post
    To chyba ktoś na prawde nie rozumie tego co napisałem. No prościej się już nie dało.
    Ja mówie że u kolegi w leonie ten zakres 30 stopni pomiędzy 60 a 90 łapie po około 1km a u mnie to jakieś 5-6 km.
    I jak to mówisz na logike jest mniejszy zakres tylko ciekawe czemu zakres od 0 do 60 mam po około 3km a zakres od 60 do 90 po następnych 6km czyli w sumie po około 9 - 10 km łapie 90stopni u mnie. Dziwne że 60 stopni łapie dwa razy szybciej niż następne 30stopni.
    ASV i AHF się słabo grzeją i wszystko jest w porządku. Jeżeli chcesz, to możesz sobie założyć dodatkową przesłonę na kratce od chłodnicy (diesla zderzak jest trochę inny, może ty masz od benzyny) lub sobie sam połowę zaślepić na zimę. Dodatkowo pytanie czy ty masz osłonę pod silnikiem? Bez tego te silniki się straaasznie długo grzeją, jej założenie poprawia znacząco nagrzewanie ale ogólnie diesel jest na dłuższe odcinki przewidziany i jest to norma w tym silniku. Trzeba przy niskiej temp, 8-10 km przejechać, bo jest problem żeby się podźwignął z 65 C.

  4. #524
    marcinmt's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Tak mam osłonę pod silnikiem. Też się zastanawiałem czy nie włożyć czegoś przed chłodnice. Chyba spróbuje tego patentu i zobaczę czy coś to da.
    U mnie to jest jeszcze coś takiego że od 0st w dół temperaturę łapie na takim samym odcinku, niezależnie czy jest 0st czy -10st. To też trochę dziwne jest dla mnie.

  5. #525
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    nie bardzo rozumiem, co i jak łapie. Sprawdź sobie na Vagu czy Ci działa poprawnie czujnik temperatury w takim razie, bo może wszystko jest ok ale daje Ci złe odczyty.

    Spokojnie możesz sobie część kratki wlotu powietrza do chłodnicy zasłonić i zobaczyć czy jest poprawa. Jeżeli nie będzie spróbuj zaślepić 3/4 powinno pomóc. Pamiętaj żeby wykonywać to z głową i jakby się grzał albo wentylator cały czas chodził, to to usuń. Jeżeli nie pomoże, to niestety musisz się z tym pogodzić. Ja dziś przejechałem w po Warszawie w umiarkowanym ruchu 10 km i miałem 80 stopni pod firmą na tym silniku. Taka jego uroda, zwłaszcza jak masz włączone ogrzewanie.

  6. #526
    marcinmt's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Przy takiej temperaturze miałbym się grzać silnik? Dla mnie śmieszne. Nawet w lato w korkach nigdy nie włączył mi się wentylator, bo temp na climatroniku dochodziła jedynie do 90st. Raz zrobiłem test i zostawiłem go odpalonego to po 45 minutach włączył się wentylator, a na climatroniku było 94st a na zegarach 90st. Więc raczej nie da się go zagrzać bynajmniej mojego.

  7. #527

    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Jeśli latem w korkach nie włącza Ci się wentylator to już w ogóle dziwna sprawa. Zobacz, może masz inną (jakąś wydajniejszą-większą, grubszą) chłodnice. W lecie jak jest gorąco to po jeździe w korku i wyłączeniu silnika, jeszcze przez kilak minut mi wentylator śmigał chociaż na tablicy było cały czas równo 90 [deg]. Pozdro

  8. #528
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez marcinmt Pokaż post
    Przy takiej temperaturze miałbym się grzać silnik? Dla mnie śmieszne. Nawet w lato w korkach nigdy nie włączył mi się wentylator, bo temp na climatroniku dochodziła jedynie do 90st. Raz zrobiłem test i zostawiłem go odpalonego to po 45 minutach włączył się wentylator, a na climatroniku było 94st a na zegarach 90st. Więc raczej nie da się go zagrzać bynajmniej mojego.
    Diesle mają tendencję do grzania się pod obciążeniem, inaczej niż benzyny trochę, które grzeją się same z siebie. W korkach w dieslu, jeżeli nie jest jakoś specjalnie obciążony, nie będzie Ci się grzał, to dobrze dla silnika, bo jest przez to trwalszy ale minusem jest dłuższe nagrzewanie. Te samochody tak właśnie były projektowane, z myślą o dużych przebiegach i długich trasach, bo Niemcy tak kupują. Benzynę do miasta, a Diesla na trasę. Przepływ powietrza też niejako zapewnia wentylator od klimy pewnie. No nic zaślep sobie tą chłodnicę, powinno pomóc odrobinę ale nie spodziewaj się jakiejś nadzwyczajnej poprawy.

  9. #529
    marcinmt's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Ja się tym nie przejmuje, że wentylator się nie włącza. Diesla trudno zagrzać tak jak powiedział cosmo-pl. Kierowiec skoro włącza Ci się wentylator to może masz coś z czujnikiem. Ja się ciesze że tak mam latem bo wiem, że silnik jest w dobrej kondycji mimo, że ma przejechane ponad 300tys. km

  10. #530

    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Jak jadę w lecie w gorący dzień w korku dłużej niż 20 minut to zawsze mi się włącza (sprawdzałem na wyłączonej klimie, na włączonej wiadomo że mały cały czas śmiga) i raczej jest to normalne zjawisko. Dziwi mnie jednak, że Ty nie możesz rozgrzać auta. Skoro z termostatem wszystko ok, czujniki sprawdzone to w sumie dziwna sprawa. Chłodnice masz na pewno oryginalną? Zasłanianie części chłodnicy kojarzy mi się z zakładaniem osłon na klapę silnika przy maluchu na zimę W naszych autkach jest termostat i chłodzenie cieczą po to żeby nie musieć robić takich zabiegów. Pozdrawiam

Strona 53 z 252 PierwszyPierwszy ... 343515253545563103153 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •