Strona 249 z 252 PierwszyPierwszy ... 149199239247248249250251 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 2,481 do 2,490 z 2512

Temat: Temperatura cieczy - płynu, problemy z temperaturą

  1. #2481

    Data dołączenia
    Dec 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszow
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Witam od kilku miesięcy mam taki problem z układem chłodzenia
    przy ciężkiej nodze wywala płyn ze zbiorniczka temperatura na klima troniku sięga 100 110 stopni
    na początku myślałem ze termostat bo zimny dolny waż był od chłodnicy wymiana termostatu sprawiła ze przy spokojnej jeździe temperatura jest 78-80 stopni na zegarach równo 90 (spalanie tez wzrosło) natomiast przy ostrej jeździe dalej 100-110 i wywala płyn ze zbiorniczka automatycznie leci zimne powietrze z nagrzewnicy dopiero wprowadzenie silnika na obroty pomaga i leci w już gorące jakby się odpowietrzało
    W samochodzie zostało wymienione chłodnica wody, pompa wody oraz test na uszczelkę pod głowica wynik negatywny,czujniki wody sprawne
    Miał może ktoś takie problem lub może podpowiedzieć jak to naprawić

  2. #2482
    doniek3000's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    olsztyn/morag
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Witam po przekreceniu kluczyka na liczniku od razu jest 90 stopni na kanale 49 powoli rosnie do 95 stopni. Ppdczas jazdy wzrasta na liczniku i kanale 49 do prawie 120 stopni a dolny waz od chlodnicy ciale wzimny. Czy to licznik popsuty ? A3 tdi asz

  3. #2483

    Data dołączenia
    Mar 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląskie
    Auto
    A3 8L
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Jeżeli licznik to Jaeger to prawdopodobnie tak. Rozpoznasz po białej tylnej obudowie licznika.

  4. #2484
    doniek3000's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    olsztyn/morag
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Wymiana czujnika temp.pomogla

  5. #2485
    combot7's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzyce
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARY
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Termostat wymieniony, czujnik temperatury wymieniany chyba z 4 razy, w końcu wysłałem do naprawy licznik (jeagera) wrócił z naprawy auto nie miało problemów z wzrastającą temperaturą przez parę dni i dziś znowu temperatura skoczyła do ponad 100 i zaczeła stopniowo spadać, znowu wina licznika?

  6. #2486
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    test licznika na vcds-ie zrobiłeś?
    jaki płyn zalany?

  7. #2487
    siwy170's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wodzisław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Temperatura na climatronic moze byc 110-115⁰C to normalne A na liczniku w pionie 90 tak.jest w silniku 1.6 nie wiem jak reszta ale pewnie podobnie jesli chodzi o benzynę

  8. #2488

    Data dołączenia
    Sep 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wielkopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Cześć, jestem po dwóch wymianach termostatu, auto nagrzewa się do 90 chwile utrzymuje po czym grzeje dalej do 111(odczyt z zegarów,klimy,vagiem) dodatkowo auto zaczęło zjadać dużo paliwa, co to może być pomocy 😢

  9. #2489
    winczu's Avatar
    Data dołączenia
    May 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    TJE
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Przecież posiadasz 1.6 AVU więc w czym problem? Te silniki pracują przy takiej temperaturze, a jeżeli wymieniłeś termostat to pewnie zauważyłeś, że posiada wybity napis z temperaturą otwarcia - 105 stopni.
    W korku nawet dojdzie do 113 i po chwili zejdzie na 110. Daj mu 4k obrotów i zobaczysz, że temperatura zacznie spadać nawet do 90 stopni. Niepotrzebnie wymieniałeś ten termostat - to zupełnie inna zasada działania niż w silnikach AEH/AKL itp gdzie termostat otwiera się samoczynnie przy 87 stopniach. Tutaj muszą zostać spełnione konkretne parametry, dopiero termostat puści ciecz na duży obieg i schłodzi silnik. Na zegary nie patrz - pewnie wadliwy Jaeger stąd przekłamania. Zrób prosty test - zostaw auto odpalone na godzinę, a nawet trzy i kontroluj temperaturę na vagu - zobaczysz, że nic się nie stanie a auto się nie zagotuje.
    Przede wszystkim lej płyn o większej temperaturze wrzenia - np Prestone bo zwykłym zagotujesz układ.
    Co do spalania - sprawdź błędy na vagu, pewnie lambda siadła albo coś innego.

  10. #2490

    Data dołączenia
    Jul 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 BFQ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Dzisiaj jadąc do pracy a jest to ok 8-10 km w mieście pokazywał mi temperatury 113-115 stopni. Przy temperaturze na zewnątrz 13-14 stopni. Czy jest to możliwe żeby tak szybko się nagrzewał? Silnik oczywiście BFQ.
    Jeżeli chodzi o VAG to w silniku 109,5 lub 111 pokazywał ale strasznie to latało między obiema temperaturami. Na liczniku 113 w tym samym momencie. Czyli jakby czujnik był ok. W dodatku licznik działa poprawnie na VAGu. Test zdany.
    Jednak na klimatroniku 49 pokazuje 113 a 51 max 75 stopni. Już sam nie wiem czy on tak ma czy na prawdę się grzeje. Chociaż wg. klimatronika jest nie dogrzany.

    W dodatku nie zauważyłem by ubywało oleju czy płynu chłodzącego. Masła pod korkiem nie ma. Zastanawiam się nad wymiana płynu chłodzącego na lepszy. Korek od zbiornika wyrównawczego wymieniłem. Wcześniej też wymieniałem termostat włożyłem Behr ale po wymianie nic nie pomogło.

Strona 249 z 252 PierwszyPierwszy ... 149199239247248249250251 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •