Strona 190 z 252 PierwszyPierwszy ... 90140180188189190191192200240 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1,891 do 1,900 z 2512

Temat: Temperatura cieczy - płynu, problemy z temperaturą

  1. #1891

    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam. Morze ktoś sprawdzał na motorze AVU 1.6 wskazania temperatury? Mój elektryk nie pamięta dokładnie parametrów, a vag pokazuje mi 110-115 stopni na obu czujnikach, ale na blacie wskazówka stoi na 90. Tak ma być? Wentylatory się włączają, układ zalany Dynagel-em 2000. Niby nic się nie dzieje, ale może to być przyczyną tego, że komputer od gazu tnie dopływ o -25% (odczyt z lambdy) , bo zbiera z czujników info, że temperatura jest za wysoka, wiec obcina dawkę paliwa.

  2. #1892

    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubawa
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    witam podłączę się do tematu moja audi a3 1.9 tdi 110 silnik ahf, tydzien temu wymienialem czujnik temperatury cieczy na ori koszt 70 zł( problem z drganiem samochodu ustał i nierówna praca,po tygodniu problem powrócił)
    na vagu sprawdzałem na zimnym silniku temperatury płynu, powietrza i paliwa sa zblizone do siebie w kanale 7
    natomiast w grupie instruments kanał 3 temperatura 30 stopni( podobno tak ma być z tego co wyczytałem),
    na ciepłym silniku temperatury z 7 i 3 pokrywaja sie a na klimatronicu kanał 49 temperatura -60 więc o chodzi może ktoś miał już podobny przypadek

  3. #1893

    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubasz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez chudy107 Pokaż post
    Witam. Morze ktoś sprawdzał na motorze AVU 1.6 wskazania temperatury? Mój elektryk nie pamięta dokładnie parametrów, a vag pokazuje mi 110-115 stopni na obu czujnikach, ale na blacie wskazówka stoi na 90. Tak ma być? Wentylatory się włączają, układ zalany Dynagel-em 2000. Niby nic się nie dzieje, ale może to być przyczyną tego, że komputer od gazu tnie dopływ o -25% (odczyt z lambdy) , bo zbiera z czujników info, że temperatura jest za wysoka, wiec obcina dawkę paliwa.
    Temp. prawie dobra, może czujnik troszkę oszukuję. tak do 110 jest w normie. Może mi ktoś pomoże z moim avu. Temp 84 po 20kilometrach. Nowe oryginalne termostaty i czujniki. Tak jak bym miał ciągle otwarty termostat.

  4. Podziękowania dla art32 za pomoc w problemie

    chudy107 (14-05-15)

  5. #1894

    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Mialem taki sam problem na jesień. Zalozylem cala magistralke ori i problemy sie skonczyly. U mnie bylo jeszcze tak, ze temp potrafila lecieć w dol przy prędkości powyżej 140/h a w zimniejsze dni po naciagnieciu 90st. na odcinku podobnym do Twojego potrafila nagle pieprznąć w dol do 70 i znów sie powoli podnosila. Na vagu żadnych błędów... Mój avu tez powoli się zagrzewa, zwłaszcza jak trzymasz niskie obroty do chwili rozgrzania. Zima jest to do bani...bo przy włączonym ogrzewaniu avu na postoju potrafi lecieć w dol i to jest ponoc ok. W tej chwili wylaczam calkowicie nawiew i klime i wchodzi na temperaturę w max 4km przy np 7-10 temp na dworze. Ale mimo wszystko 20 kilosow to za dużo. Jest tez historia z termostatami...jedne otwierają sie później inne wczesniej, ale zakładam ze termostat masz ten na wyzsza temp. skoro zamawiales ori termostat. Do avu otwarcie ma być na chyba 105 st. Tak mi sprawdzal elektryk w katalogu. No i wiesz...to ze wszystko jest ori nie znaczy ze jest ok. Mój pierwszy termostat nie wytrzymal nawet 10000. W naszych termostatach jest tez takie ustrojstwo co jedni mówią ze jest to drugi czujnik a drudzy ze to podgrzewacz, który miałby powodować szybsza reakcje termostatu. Do konca prawdy nie dotarłem, bo każdy mechanik mówi co innego, a czesc w ogóle nie wie o co chodzi, ale prawdopodobnie jest to grzaleczka i skoro ona by dzialala caly czas, to może Ci trzymać termostat na open i nie może Ci wejść na temperature

  6. #1895

    Data dołączenia
    May 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Witam, mam problem odnośnie temperatury silnika. Odkąd kupiłem Swoje a3 temperatura silnika była zawsze za niska, każdy mówił mi że TDI tak mają i że tak musi być To mój pierwszy diesel. Jednak ostatnio zdecydowałem się na wymianę termostatu. Kupiłem zamiennik WAHLERA. Wymieniłem i wskazówka ładnie stała na 90C. Do tego znacznie spadło spalanie Jednak radość trwała około 2 tygodni. Od wczoraj podczas jazdy temperatura spada do ok 75-80C, a gdy stoję na światłach itp wzrasta do 90C i nie przekracza. Czy winny może być termostat? Oryginał w ASO w Olsztynie 108zł. Warto podmieniać jeszcze raz tyle że na oryginał?

  7. #1896
    BartekPDKP's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    31 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez chudy107 Pokaż post
    Witam. Morze ktoś sprawdzał na motorze AVU 1.6 wskazania temperatury? Mój elektryk nie pamięta dokładnie parametrów, a vag pokazuje mi 110-115 stopni na obu czujnikach, ale na blacie wskazówka stoi na 90. Tak ma być? Wentylatory się włączają, układ zalany Dynagel-em 2000. Niby nic się nie dzieje, ale może to być przyczyną tego, że komputer od gazu tnie dopływ o -25% (odczyt z lambdy) , bo zbiera z czujników info, że temperatura jest za wysoka, wiec obcina dawkę paliwa.
    Sprawdź czujnik ciśnienia klimatyzacji. Odepnij go. Jeśli sytuacja się uspokoi będziesz wiedział co wymienić.

    Wysłane z mojego LG-D605 przy użyciu Tapatalka

  8. #1897

    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubasz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez chudy107 Pokaż post
    Mialem taki sam problem na jesień. Zalozylem cala magistralke ori i problemy sie skonczyly. U mnie bylo jeszcze tak, ze temp potrafila lecieć w dol przy prędkości powyżej 140/h a w zimniejsze dni po naciagnieciu 90st. na odcinku podobnym do Twojego potrafila nagle pieprznąć w dol do 70 i znów sie powoli podnosila. Na vagu żadnych błędów... Mój avu tez powoli się zagrzewa, zwłaszcza jak trzymasz niskie obroty do chwili rozgrzania. Zima jest to do bani...bo przy włączonym ogrzewaniu avu na postoju potrafi lecieć w dol i to jest ponoc ok. W tej chwili wylaczam calkowicie nawiew i klime i wchodzi na temperaturę w max 4km przy np 7-10 temp na dworze. Ale mimo wszystko 20 kilosow to za dużo. Jest tez historia z termostatami...jedne otwierają sie później inne wczesniej, ale zakładam ze termostat masz ten na wyzsza temp. skoro zamawiales ori termostat. Do avu otwarcie ma być na chyba 105 st. Tak mi sprawdzal elektryk w katalogu. No i wiesz...to ze wszystko jest ori nie znaczy ze jest ok. Mój pierwszy termostat nie wytrzymal nawet 10000. W naszych termostatach jest tez takie ustrojstwo co jedni mówią ze jest to drugi czujnik a drudzy ze to podgrzewacz, który miałby powodować szybsza reakcje termostatu. Do konca prawdy nie dotarłem, bo każdy mechanik mówi co innego, a czesc w ogóle nie wie o co chodzi, ale prawdopodobnie jest to grzaleczka i skoro ona by dzialala caly czas, to może Ci trzymać termostat na open i nie może Ci wejść na temperature
    Kolego mam tak samo jak piszesz. Wymieniałeś magistrale czyli instalację elektryczną? Termostat z grzałką czyli 105stopni. Do elektryka ciężko się dostać i brak czasu, zauważyłem że temperatura na zimnym silniku gdy włączę kanał51 na klimatroniku z włączoną tylko stacyjką to temp rośnie sama z 30 w górę powoli, czy tak ma być? Czy to znaczy ,że grzałka działa ciągle ?Dzięki,że ktoś odpowiedział

  9. #1898

    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    skarzysko-kamienna
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    witam
    który czujnik bysie mi polecili ten niby orginalny czy ten zamiennik??
    http://allegro.pl/czujnik-temperatur...065271355.html
    http://allegro.pl/czujnik-temperatur...063033908.html

  10. #1899
    maciek1632's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi S3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Bierz oryginał, różnica w cenie niewielka a zawsze to oryginał
    A3 8L 1.6 AKL 101KM --> A4 B5 1.9 TDI AFN 190KM --> S3 8L 1.8T APY 210KM

  11. #1900

    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubasz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez maciek1632 Pokaż post
    Bierz oryginał, różnica w cenie niewielka a zawsze to oryginał
    Na moje nie będzie różnicy

Strona 190 z 252 PierwszyPierwszy ... 90140180188189190191192200240 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •