Strona 192 z 252 PierwszyPierwszy ... 92142182190191192193194202242 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1,911 do 1,920 z 2512

Temat: Temperatura cieczy - płynu, problemy z temperaturą

  1. #1911

    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubasz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    najpierw sprawdz temperatury na vagu i czy wiatraki się włączają

  2. #1912
    maciek1632's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi S3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Wiatraki sie nie włącza jak termostat nie puści do chłodnicy wody. Ja myśle ze to termostat
    A3 8L 1.6 AKL 101KM --> A4 B5 1.9 TDI AFN 190KM --> S3 8L 1.8T APY 210KM

  3. #1913

    Data dołączenia
    Jan 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tychy
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Toks89 Pokaż post
    Witam,
    Od jakiegoś czasu borykam sie z dziwnymi sytuacjami w moim audi a3 1.6 benzyna. Na początku pojawiła sie sprawa która mnie denerwowała, czyli duże spalanie ok 10-11 litrów. Zalecono wymianę sondy lambda bo wychodziły tez z nią błędy. W międzyczasie mechanik wymienił czujnik temperatury (ten kwadratowy) bo wydawało mu sie ze jest nierealna temperatura. Od tamtej pory jak ujade 10 min to temperatura skacze z 90c na 110c do włączenia alarmu, czasami spada z powrotem na 90 a czasami nie. Teraz wymieniłem sondę na nówkę, ale spalanie nie spadło i trzyma sie 11 litrów... A mechanik powiedział mi ze do wymiany jest termostat. Teraz pytanie czy faktycznie termostat jest do wymiany? Czy ma on wpływ na duże spalanie ? Czy jest jakaś możliwość sprawdzenia ? Bo mam wrażenie ze za niedługo to mechanik wymieni cały silnik. Dodam ze przy zagrzanym silniku, jeden przewód przy chłodnicy jest ciepły a drugi totalnie zimny.
    Cześć !
    Jestem po wymianie termostatu. Zadowolony dzis pierwszy raz udałem sie poza miasto. I co? Temperatura dalej śmiga na 110c, klima sie wyłącza. Ale wentylatory działają bez problemu. Jutro jade do mechanika znowu :/ macie jakieś pomysły ? Juz opadają mi ręce.

  4. #1914
    maciek1632's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi S3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Nie sypales nigdy w układ jakiegoś uszczelniacza?
    A3 8L 1.6 AKL 101KM --> A4 B5 1.9 TDI AFN 190KM --> S3 8L 1.8T APY 210KM

  5. #1915

    Data dołączenia
    Jan 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tychy
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Nie, nie sypałem. a moze to przyczyna zegarów ? Gdzieś o tym czytałem... A z tego co kojarzę to mojemu poprzednikowi padła kiedyś wskazówka obrotomierza i ja podmienial z innego zestawu. W sumie ten zestaw mam w piwnicy i zastanawiam sie czy nie spróbować wymienić wskazówkę z temperatury. Co myślicie ?
    Wczoraj miałem taka dziwna sytuacje która dała mi do myślenia. Jadąc sobie, temperatura pokazała ~110c, po przejechaniu tak ok 5 km. Zatrzymałem sie i na dwie minuty wyłączyłem silnik. Po włączeniu silnika temperatura pokazywała juz 90c(trochę dziwne zeby w tak krotki czas spadła o prawie 30c) i trzymała sie juz do końca podróży czyli przez następne 10km.

  6. #1916

    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez xteq Pokaż post
    Witam, mam problem z temperaturą w mojej A3 1.8 AGN. Temperatura na zegarach stoi na 60, nawet nie drgnie, termostat się raczej nie otwiera, bo wentylatory stoją w miejscu. Wystarczy sama zmiana termostatu, czy czujnik w wężu też wymieniać ? A może to pompa wody? Prosiłbym o podpowiedź co mam zrobić.
    Witam jest to czujnik G2 nr katalogowy 059-919-501 nie kupuj tego czujnika firmy Luxemburg bo w mojej a3 wytrzymał nawet nie pół roku wiec mogę polecić febiego lub weż orginał z serwisu zapłacisz 150 zl i masz na lata spokoj

  7. #1917

    Data dołączenia
    Dec 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź/Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 BFQ
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Być może temat nie odpowiedni ale zadać nurtujące mnie pytanie muszę. Mianowicie gdy silnik pracuje na biegu jałowym i dodam lekko gazu to w okolicach deski rozdzielczej słychać "bulgotanie". Co to może być i czy to normalny objaw? Płyn chłodniczy jest, wycieków brak przynajmniej nie widzę, ostatnio rano na zimnym silniku zaraz po odpaleniu wyskoczyła mi kontrolka coolant ze sie silnik przegrzał. Temperatura silnika chyba w normie bo silniczki na zegarach mi padły(paliwo i stopnie) i cały czas pokazują 120 c lub full paliwa.

  8. #1918

    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubasz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Toks89 Pokaż post
    Cześć !
    Jestem po wymianie termostatu. Zadowolony dzis pierwszy raz udałem sie poza miasto. I co? Temperatura dalej śmiga na 110c, klima sie wyłącza. Ale wentylatory działają bez problemu. Jutro jade do mechanika znowu :/ macie jakieś pomysły ? Juz opadają mi ręce.
    No widzisz w moim avu jest odwrotnie nie dogrzewa się i dolny wąż mam ciągle ciepły,ale na razie nie mam czasu się tym zająć. Najpierw sprawdz temperaturę na vagu lub klimatroniku bo może to zegar skacze .Jeśli jest między 105 ,a 110 to jest dobrze .

  9. #1919
    GeX92's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bytom
    Auto
    Audi A3 1.8
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    to ja dodam pytanie, jeśli na klimatroniku pokazuje 90 a licznik dobija do 75st i stoi to jest to wina licznika czy jakiegos czujnika?

  10. #1920

    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    toruń
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    U mnie jest podobny problem z temperaturą na liczniku, 1.6 AVU. temperatura rośnie do 110 i opada. Czasami jak poszła na 110 i się utrzymywała przez około 30 sekund to uderzyłem lekko w licznik i spadła. Dodam jeszcze, że przekłamuje mi licznik bo po starcie wskazówka jest uniesiona lekko ponad 60 stopni, a po rozgrzaniu ponad 90 stopni.

Strona 192 z 252 PierwszyPierwszy ... 92142182190191192193194202242 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 8 users browsing this thread. (0 members and 8 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •