Strona 239 z 252 PierwszyPierwszy ... 139189229237238239240241249 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 2,381 do 2,390 z 2512

Temat: Temperatura cieczy - płynu, problemy z temperaturą

  1. #2381
    monlag1's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław
    Auto
    Audi A3 253KM/486Nm
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    61 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Dawid_szakal Pokaż post
    No i wychodzi na to że wszystko jest ok, rożnice pomiędzy odczytami w instruments/engine są na poziomie 2-3 st.C
    to oznacza ,ze czujnik masz ok.Wychodzi na to ,ze licznik Ci swiruje,masz u siebie Jaegera czy VDO?

  2. #2382
    Dawid_szakal's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Aleksandrów Łódzki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez monlag1 Pokaż post
    to oznacza ,ze czujnik masz ok.Wychodzi na to ,ze licznik Ci swiruje,masz u siebie Jaegera czy VDO?
    VDO czyli teoretycznie nie powinno byc z nim problemu...Jednak musze sie chyba mu przyjrzeć bo mam uszkodzona popme od ABSu a kontrolka sie nie pokazuje, nawet na zapłonie. Dodatkowo w tescie zegarów nie wszystkie kontrolki sie pokazują a wskaźnik paliwa zawyża stan więc coś jest na rzeczy

  3. #2383
    Marfiol's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Slask
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Dawid_szakal Pokaż post
    VDO czyli teoretycznie nie powinno byc z nim problemu...Jednak musze sie chyba mu przyjrzeć bo mam uszkodzona popme od ABSu a kontrolka sie nie pokazuje, nawet na zapłonie. Dodatkowo w tescie zegarów nie wszystkie kontrolki sie pokazują a wskaźnik paliwa zawyża stan więc coś jest na rzeczy
    Nic nie jest wieczne,poobczajaj go dokladnie
    Moze ktoś kontrolki zakleił A po odpaleniu masz takie pikanie i ten czerwony wykrzyknik na srodku licznika ?

  4. #2384
    krzyho's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    powiat limanowski
    Auto
    audi a3 8l
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam,obawiam się że mogę mieć uszkodzoną uszczelkę pod głowicą więc jak założę instalację LPG to będzie przeszkadzać przy demontażu głowicy silnika?

  5. #2385
    Dawid_szakal's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Aleksandrów Łódzki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Marfiol Pokaż post
    Nic nie jest wieczne,poobczajaj go dokladnie
    Moze ktoś kontrolki zakleił A po odpaleniu masz takie pikanie i ten czerwony wykrzyknik na srodku licznika ?
    Niestety żeby to sprawdzić musiałbym rozebrać zegary a wole wskazówek i tarczy nie ściągać I tak już demontowałem licznik bo myślałem na początku że tam są żarówki a nie diody Na zapłonie pojawia się czerwony wykrzyknik i znika, ale nic nie pika. A jaki to ma związek ze sprawą?

  6. #2386
    Mike-X's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Witam, podepnę się pod wątek. U mnie sytuacja przedstawia się następująco. Zauważyłem dziwne zachowanie wskaźnika temperatury zarówno podczas postoju oraz jazdy. Sądząc, iż czujnik temperatury wody kończy swój żywot wymieniłem go jak i przy okazji termostat również. Jednak objawy wskazań nie poprawiły się. Na Vagu błędów nie znalazłem, jednocześnie przeprowadziłem test zegarów i wszystko wygląda ok. Na klimatroniku ( 76-kanałowy ) na kanale 49 pokazuje temp jaka jest na liczniku a na 51 wartość jaka jest cieczy. Ze wskazań kanału 51 temperatura robocza cieczy podczas pracy silnika dochodzi do 90 st. i tak trzyma, termostat się otwiera bo węże są gorące. Kiedy silnik jest rozgrzany do 90 st wg wskazań kanału 51 temp cieczy to na blacie i kanale 49 jest np temperatura 65-70 st. Ale jak wyłączę zapłon i za chwilę uruchomię ponownie wskazówka temp na blacie osiąga prawidłową wartość taką jak podaje odczyt z kanału 51 czyli 90 st. Kiedy przejadę kawałek wskazówka na blacie zaczyna opadać czasami się trochę podnosi..Co to może być?

  7. #2387

    Data dołączenia
    Dec 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 BFQ

    Domyślny

    Witam,

    Posiadam audi a3 8L 1.6 BFQ 2002. Problem polega na tym, że chyba nie otwiera się termostat - wąż idący do chłodnicy od góry jest gorący, ale wąż idący z dołu jest zimny. Jeździłem jakieś 15-20 minut tylko i samochód na pewno osiągnąl temperaturę roboczą.

    Czy to może być termostat? czy bardziej problem z chłodnicą? Wentylatory także się nie włączyły mimo wskazania 115*C na kanale 49(normalnie powinno tam być 110-111) Dodam, iż ostatnio grzebałem przy aucie (wymieniałem czujnik położenia wału oraz dałem nowy akumulator) - być może jakąś wtyczkę poruszyłem lub coś w tym stylu. Ma ktoś pomysł co powinienem sprawdzić? pozdrawiam

    Dodam ze temperatura na climatroniku w momencie gdy go butowałem na dwójce do wysokich obrotów to była normalna 110/111. Wyskoczyła na wysoką dopiero w momencie gdy zwolniłem i powoli się turlałem po parkingu

    EDIT:

    Pojeździłem z 30 minut z włączonym VAG-COM i w measurement blockach temperaturę pokazywało przez cały czas w zakresach 108-110.

    Na klimatroniku przez chwilę było 115 ale w tym samym czasie VAG-COM pokazywał 110. 115 było gdy stałem w kolejeczce do ronda, ale tylko przez chwilę, przez większość czasu na klimatroniku było 110-111. Dodatkowo po tych 30 minutach sprawdziłem znów węże i górny wąż gorący, dolny wąż jedynie "ciepły".

    Wygląda więc na to, że wszystko jest ok. Czym może być spowodowana różnica w temperaturze pomiędzy VAG-COM a klimatronikiem? to nie jest brane z tego samego czujnika?

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez krisinho - 16-03-18 o 15:52

  8. #2388
    monlag1's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław
    Auto
    Audi A3 253KM/486Nm
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    61 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez krisinho Pokaż post
    Czym może być spowodowana różnica w temperaturze pomiędzy VAG-COM a klimatronikiem? to nie jest brane z tego samego czujnika?
    Z tego samego czujnika,ktory wysyla dwa sygnaly . Jeden na licznik( u mnie na klimatroniku kanal 49) i to jest ta sama temp,co na vag-u w 017 Instruments,potem meas.block i grupa 003 -pierwsza kolumna.Drugi sygnal idzie na ECU ,na vag-u 01 Engine,meas.block i np grupa 007 kolumna czwarta. Te dwie temp. musza byc zblizone do siebie do +/- 3 stopnie. Jezeli roznica jest wieksza to czujnik do wymiany. Raz kupilem na all..o taki czujnik (rzekomo oryginal) i roznica byla 8-9 stopni. Zakupiony w servisie -roznica 2 stopnie,tak wiec czujnik polecam kupowac tylko w ASO.

  9. #2389
    Marfiol's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Slask
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Czy brak oslony pod silnikiem,na silniku i wygluszenia maski ma duzy wplyw na czas osiagniecia magicznej 90tki na zegarach ?

  10. #2390
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    raczej żadnego

Strona 239 z 252 PierwszyPierwszy ... 139189229237238239240241249 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •