Strona 149 z 252 PierwszyPierwszy ... 4999139147148149150151159199249 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1,481 do 1,490 z 2512

Temat: Temperatura cieczy - płynu, problemy z temperaturą

  1. #1481
    kosmo's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    siedlce
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    107 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez dunczyk336 Pokaż post
    Jakie powinny byc te temperatury ? i co mam popsute termostat, czujnik tempertatury, czy moze źle mi wskazuje licznik?? Dodam ze jak sie zagrzeje no to ręki za dlugo nie moge potrzymac przy kratce. Prosze o jakies porady i pomoc
    standardowe pytanie:
    -czy dolny wąz od chłodnicy czy jest ciepły?
    - czy na postoju(chociaż z 10min) temperatury dochodza do 90? jeśli nie to do jakiej temp dochodza?

  2. #1482
    dunczyk336's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kraśnik
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    na postoju są takie same a wąż sprawdze

  3. #1483
    kosmo's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    siedlce
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    107 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez dunczyk336 Pokaż post
    na postoju są takie same a wąż sprawdze
    jeśli na postoju (czas postoju choć z 10min) temp są takie same i wąz chłodnicy bedzie zimny/chłodny to proponuje wymienić czujnik g2/g62, czasami nawet niektórzy mówią ze go wyczyszcza i jest ok, sam nie sprawdzalem tej metody

  4. #1484
    dunczyk336's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kraśnik
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    no juz go wymienialem z pol roku temu ale teraz zmienie jak juz na orginal. Tylko jeszcze jedno na starym termostacie lapal temperature tak z 70 na liczniku a na nowym nie chce sie wogole podniesc wskazówka

  5. #1485

    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    CK
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam
    Pozwolę sobie dodać kilka zdań odnośnie czujnika temperatury w AKL. Gdy kupiłem auto czujnik był oryginalny. Kupiłem jakiś tani zamiennik za 30zł bo tamten nieprawidłowo wskazuje temp. na zegary. Początkowo było dobrze ale później podpinając VCDSa temp. zewnętrzna zawsze była zaniżona o kilka stopni. Dało mi to do myślenia. Dodatkowo auto przy niskiej temp zewnętrznej dziwnie odpalało. Szarpało przez pierwsze kilka sekund. Postanowiłem wymienić dziada i być 30zł w plecy. Kupiłem w inter... wiadomo "niby" oryginał skody. Ten sam wygląd, numerki, znaczki Audi, VW nawet logo ELTH!. Trochę mnie znowu zaciekawiło niedbałe wykonanie tych oznaczeń. Ale mówię przecież poważny, duża sieć kitu nie wciśnie. Założyłem. Od tamtej pory znowu dziwne odpalanie przy niskiej temp. Znowu mówię pewnie to ta cholerna nieszczelność w dolocie. Założyłem nowe uszczelki. Poprawiło się już w sumie nie tarpie silnikiem na biegu jałowym ale w poniedziałek po robocie temp. w okolicach 0 st. C dziwne odpalanie. Ok. Dzisiaj wziąłem kabelek i patrzę wskazania czujnika po całym dniu i nocy bez dotykania auta. Sprawdziłem wcześniej na termometrze okolice 0 st. C. VCDS podaje w blokach pomiarowych temp. zewnętrzna -7 do ECU a +30 st. C na zegary! Wkur***** się wymieniłem na ten co był na samym początku oryginał, auto odpaliło NORMALNIE! Idę ten szmelc jutro oddać bo 60zł droga nie chodzi. Nie wiem jak wy panowie i panie ale nie ma sensu ładować kasy w to badziewie tylko do serwisu i tylko i wyłącznie ORYGINAŁ!!! Zobaczę jeszcze jutro (odpukać) rano bo prognozy mówią o temp. poniżej zera. Ale wydaje mi się strzał w 10.
    Pozdrawiam

  6. #1486

    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Głogów/Częstochowa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Koledzy. Piszę już w tej sprawie drugi raz.Mianowicie mam taki problem ze swoją a3 1.6 97r. chodzi o wskazania na climatroniku na kanale 49 cały czas pokazuję mi temp 125 st.C, natomiast na 51 wskazuję zgodnie z zegarem, czyli dochodzi do 90 i staje. Dodam tylko że zauważyłem w ostatnim czasie ok 2 miesiące że strasznie ubywa mi płynu chłodniczego. Byłem u mechanika i sam oglądałem auto i nigdzie nie ma wycieku. Pan mechanik stwierdził że zapewne to uszczelka na głowicy...ale czytałem że jeśli to uszczelka to olej na bagnecie jest koloru kawy z mlekiem, a u mnie jest normalny i już sam nie wiem co robić. Wiecie dobrze że wymiana uszczelki to spory wydatek...Pomóżcie.
    Pozdrawiam

  7. #1487

    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa/Działdowo
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Sprawdz też korek wlewu oleju, jeżeli jest tam maź to możliwe,że uszczelka. Chyba,że jeździsz na krótkich odcinkach, silnik nie dogrzany- maź na korku. Skoro nigdzie nie ma wycieków, a płyn ubywa to jedyna możliwość to uszczelka...

  8. #1488

    Data dołączenia
    Feb 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jelenia Góra
    Auto
    A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    inny
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    nie dymi Ci na biało?

  9. #1489

    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Głogów/Częstochowa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Radeknavi dzięki za pomoc. Jezdze raczej na krotkich odcinkach. Ostatnio zauwazylem tez ze podzas jazdy wskazowka temp. skacze z 90 na 60. Jutro sprawdze korek i dam znac czy cos znalazlem.

    Matysss___ dymi mi na biało co to oznacza?

  10. #1490
    dunczyk336's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kraśnik
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kosmo Pokaż post
    standardowe pytanie:
    -czy dolny wąz od chłodnicy czy jest ciepły?
    - czy na postoju(chociaż z 10min) temperatury dochodza do 90? jeśli nie to do jakiej temp dochodza?
    Dolny wąż zimny jak sie zagrzeje, gdy są temperatury na klimatorniku kanał 49 - 58 stopni , 51 - 75stopni. Włącza sie wentylator przy tych temperaturach. Do wymiany czujnik??
    Na postoju temperatury są takie same. Jak bym go odpalil i sie nie przejechal to ciezko by bylo zlapac te temperatury

Strona 149 z 252 PierwszyPierwszy ... 4999139147148149150151159199249 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 9 users browsing this thread. (0 members and 9 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •