Strona 235 z 252 PierwszyPierwszy ... 135185225233234235236237245 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 2,341 do 2,350 z 2512

Temat: Temperatura cieczy - płynu, problemy z temperaturą

  1. #2341

    Data dołączenia
    Oct 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Przewód lekko ciepły - termostat wymieniony i jest już ok

  2. #2342

    Data dołączenia
    Dec 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Kulak Pokaż post
    Siemka, mam taki pewien problem, bo troszke sie zdziwilem dzisiaj, podczas jazdy kilka dni temu zapalila mi sie kontrolka plynu chlodniczego, patrze na zegar 100 stopni wiec odrazu zgasilem auto na poboczu wychodze z auta a tam wszystko zalane w plynie, i lalo sie tak jakby ze strony kierowcy pod aku, auto odholowalem pod dom. Dzisiaj zalalem wody do pelna i patrze czy gdzies leci ale sucho wszedzie, odpalam auto, zagrzalem do 90 stopni i dalej nigdzie nie leci sucho wszedzie, tak jakby nic sie nie stalo? Mial ktos taki problem kiedys, bo naprawde jestem w szoku.
    Sprawdź taki plastikowy króciec co wychodzi z prawej strony silnika stojąc przed otwartą maską. U mnie rozszczelniło się i leciało nie wiadomo skąd. W ten króciec wchodzą dwa grube węże jeden od chłodnicy drugi od nagrzewnicy jeden wąski od dołu i czujnik temperatury.

  3. #2343
    Kris UnW's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Uniejów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Pany Audiczka długo się nagrzewa do 90 stopni ... silnik to Asz , po przejechaniu ok 25km przy śr prędkości ok 100km/h oraz remp -2 dopiero dochodzi optymalna temp. przeiceż przy większym mrozie ona sie nie nagrzeje .... Wczesniej mogło być -20+ i po 15 km osiągało 90 wiec w czym problem moze być ?

    termostat wymieniony .. czujnik w bloku też .. nawet świeczki od grzania płynu nowe w tamtym tyg założone nowe .. ciepło ustawione na 23 stopni i wentylator 1 kreska z czasem nawiew rosnie sam .. osłona pod ślinikiem jest ..

    dodam ze miałem ściagany przedni zderzak przez mechanika i moze ktoś podpowie czy tam są jakieś osłony na chłodnice zeby nie wiało z jakiejs innej strony ? bo jeśli sa to sie zastanawiam czy je rałozył mechanik ...

    podpowie ktos czego szukać jeszcze itd ?
    Audi A3 110 KM R.I.P Audi A3 130 KM LIVE

  4. #2344
    monlag1's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław
    Auto
    Audi A3 253KM/486Nm
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    61 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Kris UnW Pokaż post
    podpowie ktos czego szukać jeszcze itd ?
    to jest normalne,ja mam 20km do pracy i tez go niedogrzeje. Daj LO na klimatronkiu i zobaczyszcz ,ze zdecydowanie szybciej temp sie podniesie. Egr mam jeszcze dodatkowo zaslepiony i to tez wplywa na szybkosc osiagniecia temp roboczej. Czujnik sprawdzales (roznica temp idaca na ECU i na licznik powinna byc wokolicach +/- 3 stopnie). Sprawdz jeszcze cos takiego, jak bedziesz ruszal np z rana to wlacz na klimatroniku kanal 49 (sygnal temp idacy z czujnika na licznik) i zobacz przy jakiej temp podniesie Ci sie wskazówka.

  5. #2345
    Kris UnW's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Uniejów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez monlag1 Pokaż post
    to jest normalne,ja mam 20km do pracy i tez go niedogrzeje. Daj LO na klimatronkiu i zobaczyszcz ,ze zdecydowanie szybciej temp sie podniesie. Egr mam jeszcze dodatkowo zaslepiony i to tez wplywa na szybkosc osiagniecia temp roboczej. Czujnik sprawdzales (roznica temp idaca na ECU i na licznik powinna byc wokolicach +/- 3 stopnie). Sprawdz jeszcze cos takiego, jak bedziesz ruszal np z rana to wlacz na klimatroniku kanal 49 (sygnal temp idacy z czujnika na licznik) i zobacz przy jakiej temp podniesie Ci sie wskazówka.


    No właśnie w tym problem ze wczesniej nawet przy - 20+ samochód mi się dogrzewał po ujechaniu gdzieś tak 15km.. a teraz nie chce dodam ze miałem wtedy rozwalony 2mas a teraz jest nówka założony ale to chyba wpływu raczej nie ma ..

    miałem wczoraj vaga podłączonego i na vagu jak dobrze pamiętam temp była 72 stopnie to wskazówka drgneła i szybko dogoniła temp z vaga le praktycznie zwalnijac jazdę to temperatura spadła o ok 5 stopni a jak się dogrzał samochód to było 87 i kilka i 88,2 po zatrzymaniu przez długa chwilę 85.4 az zaczeło spadac

    dla tego ciekawi mnie czy moze w zderzaku nie powinno być gdzieś jakiejś przesłony czy może coś jest nie tak założone ze cięgle wieje zimne powietrze ?

    płyn moze mieć wpływ na to jak szybko się grzeje samochód ?
    Audi A3 110 KM R.I.P Audi A3 130 KM LIVE

  6. #2346
    monlag1's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław
    Auto
    Audi A3 253KM/486Nm
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    61 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Kris UnW Pokaż post
    No właśnie w tym problem ze wczesniej nawet przy - 20+ samochód mi się dogrzewał po ujechaniu gdzieś tak 15km.
    NIEMOZLIWE Chyba ze jechales na jedynce majac 4.5 tys obr ,ale przyjezdzie spokojnej ze wzgledu na dobro turbiny i wlaczonym ogrzewaniu nie dogrzejesz go w takim tempie.

  7. #2347
    Kris UnW's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Uniejów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez monlag1 Pokaż post
    NIEMOZLIWE Chyba ze jechales na jedynce majac 4.5 tys obr ,ale przyjezdzie spokojnej ze wzgledu na dobro turbiny i wlaczonym ogrzewaniu nie dogrzejesz go w takim tempie.
    no włąśnie wydaje mi sie ze sie dogrzewała spokojnie .. i nie nie pałuje go na zimnym powyżej 2 tys dopiero szybciej jak osiagnie te 90 stopni ale ze nie chce osiagnac to mnie cholera bierze i dlatego mi sie wydaje ze cos długo rośnie ta temperatura

    to co mam rozumieć ze ten silnik tak ma ? wiec może inne pytanie po jakim dystansie lub kiedy przy minusowych temp mogę depnąć tak zeby turbo nie cierpiało ? skoro tak wolno się grzeje ten silnik
    Audi A3 110 KM R.I.P Audi A3 130 KM LIVE

  8. #2348
    monlag1's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław
    Auto
    Audi A3 253KM/486Nm
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    61 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Kris UnW Pokaż post
    to co mam rozumieć ze ten silnik tak ma ?
    Pd-ek tak ma.Vp-ek duzo szybciej sie dogrzewa,pamietam dokladnie jak jeszcze mialem Golfa ALH-a,ze tam szybciej lapal temp. Kiedys znalazlem artykul dlaczego tak wlasnie jest. Glowica ma tu duze znaczenie,ktora za zadanie ma miedzy innymi odprowadzanie ciepla z bloku.Jak wiadomo w pd-eku glowica jest conajmniej 2 razy wieksza niz w vp-eku wiec wyobraz sobie ,ze blok silnika to procesor w komputerze, a glowica to jego radiator -czym wiekszy tym procesor(blok) bedzie chlodniejszy i trudniejszy do nagrzania tym bardziej w niskich temperaturach. Innego bardziej trafnego wytlumaczenia nie znalazlem.

  9. #2349
    Kris UnW's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Uniejów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez monlag1 Pokaż post
    Pd-ek tak ma.Vp-ek duzo szybciej sie dogrzewa,pamietam dokladnie jak jeszcze mialem Golfa ALH-a,ze tam szybciej lapal temp. Kiedys znalazlem artykul dlaczego tak wlasnie jest. Glowica ma tu duze znaczenie,ktora za zadanie ma miedzy innymi odprowadzanie ciepla z bloku.Jak wiadomo w pd-eku glowica jest conajmniej 2 razy wieksza niz w vp-eku wiec wyobraz sobie ,ze blok silnika to procesor w komputerze, a glowica to jego radiator -czym wiekszy tym procesor(blok) bedzie chlodniejszy i trudniejszy do nagrzania tym bardziej w niskich temperaturach. Innego bardziej trafnego wytlumaczenia nie znalazlem.


    no ok rozumiem .. a po jakim czasie mogę normalnie depnać pow 2 tys obrotów zeby turbo nie cierpiało ...

    i dziś nawet zatkałem zderzak na dole i pół grilla i też po takim samym czasie się dogrzała troche mnie to irytuje no ale cóż jak tak maja to nic nie poradzę na to ...
    Audi A3 110 KM R.I.P Audi A3 130 KM LIVE

  10. #2350

    Data dołączenia
    May 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock
    Auto
    A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez monlag1 Pokaż post
    Pd-ek tak ma.Vp-ek duzo szybciej sie dogrzewa,pamiętam dokładnie jak jeszcze miałem Golfa ALH-a,ze tam szybciej łapał temp. Kiedyś znalazłem artykuł dlaczego tak własnie jest. Głowica ma tu duze znaczenie,która za zadanie ma miedzy innymi odprowadzanie ciepła z bloku.Jak wiadomo w pd-eku głowica jest co najmniej 2 razy większa niż w vp-eku wiec wyobraź sobie ,ze blok silnika to procesor w komputerze, a głowica to jego radiator -czym większy tym procesor(blok) będzie chłodniejszy i trudniejszy do nagrzania tym bardziej w niskich temperaturach. Innego bardziej trafnego wytłumaczenia nie znalazłem.
    Jak może być głowica większa 2 razy, jak pojemność jest taka sama? PD-ki nagrzewają się własnie szybciej bo są bardziej wysilone. 25km to stanowczo za duzo. U mnie ALH nagrzewało się do 90 stopni na liczniku ok. 14 km na sporym mrozie. Po wymianie oryginalnego termostatu na Behra 12 km.

Strona 235 z 252 PierwszyPierwszy ... 135185225233234235236237245 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •