Strona 245 z 252 PierwszyPierwszy ... 145195235243244245246247 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 2,441 do 2,450 z 2512

Temat: Temperatura cieczy - płynu, problemy z temperaturą

  1. #2441

    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Doszedłem co do czego. Kupiłem dwa termostaty i oba miały za małą przepustowość płynu chłodniczego. Nie otwierał się do końca i to było przyczyną.
    Stary termostat potraktowałem opalarką do czerwoności i śmiga jak nowy! Temperatura przy ostrej jeździe nie wychyla się za 90C.

  2. #2442

    Data dołączenia
    Aug 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łososina Dolna
    Auto
    Audi A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Angry Problem z czujnikiem temperatury plynu Dziwny przypadek

    Witajcie posiadam A3 8L 1.6 z 99 taka pol lift i mam pewien problem od pewnego czasu po przejechaniu ok 10km wlacza mi sie wentylator na 1 bieg i pracuje caly czas a temp pokazuje ok 60 stopni i samochod przechodzi jak by w tryb awaryjny mniej mocy ma przy przyspieszaniu ale check engine sie nie zapala termostatu nie mam bo sie nie otwiera jest jakis problem zakladalem oryginalne dwa z ta grzalka i nic (APF kod silnika) i to nie przez brak termostatu bo sie tak wczesniej nie dzialo a jezdzilem ponad 3 miesiace bez niego i ciekawe ze jak zgasze silnik wentylatory dalej chodza wyciagne kluczyk wylaczaja sie odpale ponownie silnik i jak by nigdy nic wszystko w normie nic sie nie dzieje moge jechac i jechac ,VAG pokazywal czujnik G62 wymienilem oryginalny z ASO na 4 piny i dalej sie dzieje to samo za kazdym razem wywala blad czujnika G62 P0116 nie zaleznie czy wlaczony mam nawiew grzanie klime itp czy wylaczony ktos cos wie ?

  3. #2443

    Data dołączenia
    Apr 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 BFQ

    Domyślny

    Witam. Posiadam a3 1.6 BFQ. Około tygodnia temu wymieniałem rozrząd (pompa wody, napinacz, pasek). Po kilku dniach w drodze do pracy zapaliła mi się kontrolka ESP (wcześniej paliła mi się również kontrolka silnika, błąd dotyczy sondy lambda za katalizatorem). Po zapaleniu się kontrolki ESP auto zaczęło szarpać podczas przyspieszania. Po podpięciu VCDS ukazały mi się następujące błędy: 16500 - czujnik temp. płynu chłodzącego G62 (wymieniany ok. 3 miesięcy temu, prod. FEBI), 01314 - sterownik silnika, odczytać pamięć usterek oraz wcześniej wspomniany błąd z sondy. Dodam jeszcze, że od jakiegoś czasu wskazówka temperatury nie wzrastała wcale, a wraz z pojawieniem się błędu z czujnika temperatury wentylator uruchamiał się nawet na zimnym silniku (takie same objawy gdy wymieniałem ten czujnik pierwszy raz). Postanowiłem zacząć od termostatu, po wymianie temperatura ładnie wzrosła jednak płyn zaczął się gotować jak woda w czajniku, a wentylator nawet nie drgnął. Teraz moje pytanie, czy ktoś miał podobne objawy? Planuję wymienić ponownie czujnik G62 oraz niestety wziąć pod uwagę uszczelkę pod głowicą, co jeszcze sprawdzę wykrywaczem CO2 w płynie chłodzącym.

  4. #2444

    Data dołączenia
    Oct 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 BFQ

    Domyślny

    Witam posiadam Audi A3 8l 1.6 z silnikiem BFQ, ostatnio miałem problemy z temperaturą, ale po wymianie sterownika wentylatorów wydaje się być lepiej, tzn. kanał 49 temperature taką jaka powinna być ale martwi mnie kanal 51, u mnie dochodzi max do 75 i staje, jaka powinna być poprawna wartość dla tego kanału po nagrzaniu samochodu z tym silnikiem?

  5. #2445

    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    dzieki
    Ostatnio edytowany przez audik43 - 16-11-18 o 18:42

  6. #2446
    Dawid_szakal's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Aleksandrów Łódzki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Mam problem ze swoim AGNem, wg wskazań temperatury na desce auto potrzebuje do pełnego nagrzania ok 10-12km jazdy przy obecnych temperaturach (okolice 0 Stopni albo lekki minus). Wykluczam raczej czujnik G62 bo wymieniałem go wcześniej. Na klimatroniku na kanale 49 pokazuje cały czas -60 (troche dziwne), a na kanale 51 poczatkowo pokazuje 27 stopni po czym rośnie sobie do 90 stopni w tylko sobie znanym tempie. Jechałem ostatnio autem z podpiętym vagiem, temperature pokazuje zgodnie z tym co na zegarach (na zegarach mamy zawyżoną o 10stopni niż w rzeczywistości) i po 12km sie nie do końca nagrzał (miał bodajże 88stopni). Od najniższych temperatur górny wąż od chłodnicy i chłodnica ciepłe. Wg mnie wszystko wskazuje na termostat ale dziwią mnie te dziwne wartosci na klimatroniku - no chyba ze nimi sie nie sugerować?

  7. #2447

    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Izdebki
    Auto
    Audi A3 8L 1.9 tdi ATD 101 KM 2003 r.
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD

    Domyślny Nie otwiera się nowy termostat

    Witajcie. Audi A3 8L 1.9 TDI ATD 2003r. Pompowtrysk.
    Mam takie pytanie, może problem? Zmieniłem termostat bo miałem straszne zimno a że montowałem webasto to przy okazji spuszczania płynu wymieniłem ów termostat na polecanego wahlera. Teraz moje pytanie, problem : zalałem płyn chłodniczy i dolewałem stopniowo wraz z ubywaniem. Teraz jest w okolicach maksimum mniej niż więcej. Po nawet niezłym dawaniu "w palnik" termostat nie otwiera się, rura za nim pozostaje zimna, na zegarach równe 90 stopni, po chwili na nadmuchach na postoju temperatura spada. Czy to normalne? Może fakt że temperatura tak szybko spada oznacza że wcale nie było tak gorąco? Ogólnie wąż górny był gorący że trudno go utrzymać dłużej niż 10 sekund, temperatura na zewnątrz -3, ślisko na drodze i butowanie do nie raz 4k obr. na min. no i nic wąż na dole zimny, termostat nie otworzony a podobno po otwarciu trzeba dolać 1,5 litra płynu chłodniczego bo tyle brakuje w układzie otwartym zanim ten wahler się nie otworzy a tu zero reakcji, nawet przy dogrzewaniu przez piec webasto wąż pozostaje zimny. Proszę Was o radę co mogło pójść nie tak. Z góry zaznaczam że termostat założony dobrą stroną tak jak był stary tyle że mam pourywane zatrzaski na króćcu i wkładałem najpierw termostat a później króciec z uszczelką. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź od kogoś bardziej ogarniętego

  8. #2448
    monlag1's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław
    Auto
    Audi A3 253KM/486Nm
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    61 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Czesc,u mnie jest to samo(zwlaszcza w okresie"zimowym"jak teraz). temperatura otwarcia termostatu 87 stopni,jak na zegarach wskazowka dochodzi do 90C to tak naprawde plyn ma dopiero ok. +/- 80 stopni ( 90 C na zegrach to jest zakres 80 -105 stopni rzeczywistej temp plynu). Tak wiec jak wskazowka dochodzi do tych 90 to termostat masz nadal zamkniety i waz dolny bedzie zimny. Przypuscmy, ze temp plynu dojdzie do tych 87-90 stopni to jak termostat otworzy sie i wpusci zimny plyn z chlodnicy to temp.zaraz zacznie spadac do tych 87 i ponizej -dolna rura nie zdazy sie nawet z leksza ocieplic. Tak jest w tych naszych ASZ,ATD,AJM w tym okresie.Na wiosne jak sie ociepli nie mowie juz o lecie bedziesz mial wszystkie rury gorace-zapewniam CIE . Mozna kupic termostat ,ktory otwiera sie szybciej ,np przy 83-84 ,ale czy to cos zmieni-sam sobie odpowiedz.

  9. #2449

    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Izdebki
    Auto
    Audi A3 8L 1.9 tdi ATD 101 KM 2003 r.
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD

    Domyślny

    Dziękuję za informację. Widzę że to jednak dobry pomysł był żeby założyć webasto żeby dogrzać się na postoju i odmrażać auto Ale nie orientujesz się czy nic się nie stanie jeśli się nie otworzy termostat i nie ma dolanego płynu, bo po otwarciu powinno go ubyć w zbiorniku wyrównawczym.

  10. #2450

    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Auto
    Audi A3 8L 1.6
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 BFQ

    Domyślny

    Witam. Mam problem z temperaturą cieczy w 1.6 BFQ. Wymieniłem termostat wraz z czujnikiem BEHR. Temperatura na liczniku i na kilmatroniku oscyluje w granicach 70-75 stopni a na Vagu pokazuje 78. Po odpięciu wtyczki od termostatu temperatura rośnie i oscyluje w Vagu ok 102 stopnie i na blacie też wzrasta. Po podpięciu znowu spada na 78 i tak trzyma. Mechanik wykluczył termostat i czujnik. Co w takim razie tu odpowiada za sterowanie termostatem ?

Strona 245 z 252 PierwszyPierwszy ... 145195235243244245246247 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •