Strona 247 z 252 PierwszyPierwszy ... 147197237245246247248249 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 2,461 do 2,470 z 2512

Temat: Temperatura cieczy - płynu, problemy z temperaturą

  1. #2461

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Jeśli odczyt z g62 i z klimatronika się pokrywa to masz walnięty termostat. Może być tak, że czasem w korku zagrzeje Ci się do temp. w której zadziałają wentylatory.
    Poza tym na włączonej klimie pracują non stop chyba, że jeździsz z wyłączoną...

  2. Podziękowania dla przemo88 za pomoc w problemie

    Jaco80 (05-05-19)

  3. #2462

    Data dołączenia
    Oct 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Dzisiaj porównywałem na VAGu wskazania temperatur na zegarach i cieczy i w sumie dziwna sprawa. Przy max rozgrzanym temperatura cieczy ok 85 (czyli nieco więcej niż pokazywał kanał 49) a z czujnika na zegarach 82. Ale na zimnym silniku czujniki sie coraz bardziej rozjedżają - ten od zegarów pokazuje mniej więcej temperaturę otoczenia, a ten od silnika nawet 10C niższą - przy 16C temp. otoczenia pokazywał 6C. Czyli chyba jednak zacznę od wymiany czujnika.


    EDIT 11.05:
    Winny okazał się czujnik marki no name który zaniżał temperaturę podawaną do ECU. Po wymianie na EHLE Luxemburg (z tego co kojarzę takie były na pierwszy montaż) jest teraz na VAGu ładne 90C a na zimnym wskazuje okolice temperatury otoczenia. Jednak dalej zaniża nieco na kanale 49 klimy, wskazując 82-85C ale już raczej nie mam zamiaru z tym nic robić.

    Mały protip przy wymianie, odkręcamy korek zbiorniczka, ściskamy wąż gumowy i zakręcamy korek. Tym sposobem robi się małe podciśnienie w układzie i po wyjęciu starego czujnika nie wyleciała ani kropla płynu.
    Ostatnio edytowany przez Jaco80 - 11-05-19 o 18:08

  4. #2463

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Ostrów Maz.
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    Witam. Moja audi trzyma normalną temperaturę, ale pokazuje inaczej. Przekręcanie silniczka nie pomogło, był spokój na jakiś tydzień. Teraz znów pokazuje około 115/120 stopni. Mógłby ktoś podać jego nazwę?

  5. #2464
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    86 razy

    Domyślny

    A jaki jest odczyt z czujnika G2 i jaka jest różnica między nim a odczytem z G62?

  6. #2465

    Data dołączenia
    Mar 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Staszów
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    Od długiego czasu zmagam się ze wskazaniem temperatury cieczy na liczniku. Wskazówka wisi na "zero", tzn. 60*. CO więcej, czasami sobie wariuje i skacze na 120, by opaść na "zero", albo powoli opada, pare razy stanęła sobie na 90*... uderzenia w deskę chyba pomagają, ale może to być takie złudzenie tylko dzieje się to częściej jak jest ciepło na zewnątrz. Vag na liczniku pokazuje błąd czujnika G2. Czujnik wymieniony i to samo... test zegarów OK, licznik VDO. Już nie mam siły do tego. Klimatronik pokazuje to samo, co licznik.

  7. #2466

    Data dołączenia
    Mar 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piekary Śląskie
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez szzc Pokaż post
    Cześć. U mnie w AVU po wymianie płynu na płyn o temperaturze wrzenia 129C, nie będę wymieniał nazwy, już się nie gotuje i wskazówka nie lata dalej niż 90c. Na klimatroniku jest książkowe 90-108 podczas jazdy. Wcześniej miałem płyn, który niby spełniał g12++ ale wrzenie miał na 110 wg specyfikacji i widać było bąble w wyrównawczym.
    Natomiast nie udało mi się nadal poradzić z innym problemem.
    Zaczyna grzać (ciepłe powietrze z nawiewów) dopiero jak silnik się do końca nagrzeje, na klimatroniku 108stopni. Przewody do nagrzewnicy też zimne do tego momentu. Ma ktoś jakiś pomysł?
    W serwisówce i pdfie (Electronically Mapped Cooling System) jest w schemacie zawór nagrzewnicy, ale nie mogę tego znaleźć w samochodzie a zepsuty taki zawór wszystko by wyjaśnił .
    No właśnie i ten wpis zastanowił mnie czy można wlać "Prestone płyn do chłodnic do -37C " który chyba jedyny ma te 129C wrzenia do Audi A3 8L 1.6 MPI AVU, które wymaga G12 aby nie przegrzać tego silnika, który pracuje w 105/110C normalnie?

  8. #2467
    krzyho's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    powiat limanowski
    Auto
    audi a3 8l
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    mam temperaturę silnika wg vcds 84-87 stopni podczas jazdy, czasami podnosi się do 96 na postoju i podczas jazdy spada do 84 , bezpiecznik wentylatorów wyjąłem bo chodzi cały czas, i nie dochodzi napięcie do termowłącznika, termostat trzyma. Jaka powinna być temperatura na vcdsie ?

  9. #2468

    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Izdebki
    Auto
    Audi A3 8L 1.9 tdi ATD 101 KM 2003 r.
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD

    Domyślny

    Na kompie najczęściej pokazuje kilka stopni mniej niż pokazuje licznik są to różnice nawet do 10 stopni. Tzn. Na liczniku masz 90 a w rzeczywistości, sprawdzając programem diagnostycznym pokaże że jest ok. 85. Sprawdź czy masz wszystkie węże gorące bo może termostat Ci się nie otwiera.

  10. #2469
    krzyho's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    powiat limanowski
    Auto
    audi a3 8l
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    własnie niedawno miałem temperature 109stopni na silniku podczas jazdy i tak stało , a wentylator włączał się na 10 sekund i potem przerwa na kilka minut, cała chłodnica węże i były wówczas gorące. Teraz po awari sterowania wentylatorem temperatura spadła.

  11. #2470
    krzyho's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    powiat limanowski
    Auto
    audi a3 8l
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Przy ilu stopniach się otwiera termostat w 1.6 apf?
    Mam termostat z podgrzewaczem z obudową

Strona 247 z 252 PierwszyPierwszy ... 147197237245246247248249 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •